Kiti miestaiRenginiai

Merkinėje šeštadienį – vasaros turgus ir vaikystės žaidimai

2022-05-31 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Merkinėje šeštadienį – vasaros turgus ir vaikystės žaidimai

2022-05-31 — Goda Leo0

Vasarą pasitinkame su Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 4 d. minėsime šią dieną ir Merkinės fabrike: nuo ryto užsukite į ūkininkų ir amatininkų vasaros turgų, kuris vyks kiekvieną vasaros šeštadienį. Nuo vidurdienio kviečiame prisiminti vaikystės žaidimus: į veiklas įtrauksime ir jauniausius ir vyriausius. Vakarą sutiksime su animaciniu filmu visai šeimai „Kur dingo Ana Frank?”, o naktį kviečiame jaunimą praleisti Merkinės kultūros centre jaunimo kino naktyje, kurios metus žiūrėsime ir analizuosime tris filmus.

PROGRAMA

Merkinės fabriko VASAROS turgus

11:00–17:00 val., Merkinės fabrike prie dvarvietės

 

Merkinės ūkininkų ir amatininkų turgaus lankytojai ir svečiai galės įsigyti lauktuvių iš Dzūkijos: medžio dirbinių, juodosios ir raugo keramikos, ūkininkų produkcijos, sodinukų, natūralios kosmetikos, pušų spyglių sirupo, rankdarbių, odos dirbinių, amatininkų gaminių. DĖMESIO! Informacija turgaus prekybininkams tel. nr. 866109545.

12:00–17:00 val., Vaikystės žaidimai  Merkinės fabrike prie dvarvietės

Veiklos: dideli muilo burbulai, draugystės apyrankių pynimas, stalo žaidimai, tapybos dirbtuvės su dailininku Algimantu Roku Černiausku.

  • 13 val. aktyvūs žaidimai: „Broleli, gelbėk”, „Aukšta žemė, „Katinas ant pečiaus tupėjo” ir kt.
  • 14 val. šokinėjimo per gumytę varžytuvės;
  • 15 val. žaidimo „Jenga” čempionatas;
  • 16 val. Vytaro Radzevičiaus vaikystės žaidimas.
  • Animacinis filmas visai šeimai „Kur dingo Ana Frank?”

18.00–19.30 val., Merkinės kultūros centre

Ana Frank savo garsųjį dienoraštį rašė įsivaizduojamai draugei Kitei. Vieną dieną Kitė atgyja Anos name-muziejuje Amsterdame, Beskaitant dienoraštį, mergaitei ima busti atsiminimai. Nedvejodama, jog Ana gyva – nes gyva ir ji pati – Kitė išsiruošia jos ieškoti. Ji keliauja į Europą, į Anos laiką, kur ją veda knyga ir troškimas rasti mylimą draugę.

Filmas bus rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Filmą pristato kino teatras „Pasaka“

 Jaunimo kino naktis

21:00–iki ryto, Merkinės kultūros centre

Renginio metu žiūrėsime tris filmus, taip pat vyks ir edukaciniai užsiėmimai susiję su filmų temomis. Kino nakties filmai:

 „Išgyventi vasarą”, rež. Marija Kavtaradzė

Spalvingame ir šviesiame kelio filme kalbama mums visiems labai svarbia psichinės sveikatos tema. Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipoliniu sutrikimu sergantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Ši vasaros kelionė tampa pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma…

 „Širdys”, Rež. Justinas Krisiūnas

„Aš nenoriu būti gyva, aš noriu gyventi…” Šie filmo veikėjos Mildos ištarti žodžiai bene tiksliausiai atspindi pasakojimo esmę. O pati istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o.

 „Ištraukti peiliai”, rež. Rian Johnson

Harlanas Tombris yra itin sėkmingas (ir, žinoma, turtingas) rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė Harlano šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas. Bylą tiriantis detektyvas Blankas labai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

Jaunimo kino naktį pristato kino teatras „Pasaka“

Vaikystės žaidimų dienos organizatoriai: Merkinės fabrikas ir Merkinės kultūros centras.

 Visi renginiai nemokami.

Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt.

Merkinės fabriko renginiuose fotografuojama ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.