Renginiai

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę

2015-08-11 — Goda Leo0

main

Renginiai

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę

2015-08-11 — Goda Leo0

Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas arba liks vienas bėdoj. Kad taip nenutiktų – Lietuvos liaudies buities muziejus rugpjūčio 15 d. 11 val. kviečia atvykti šeimas, jų draugus ir gimines.

Muziejaus miestelio bažnyčioje nuo 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios. Po mišių, kuriose tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai, Aukštaitijos kaime vyks kermošius, bus pristatomos darželių ir lauko žolynų gydomosios savybės, gaminamos Žolinės puokštės. Račkiškių koplyčioje 13 val. 30 min. tautodailininkės Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė,  Danutė Saukaitienė ir Jorė Jurgita Trainytė pristatys jungtinę skulptūrų parodą „Žolynų virsmas“.

 

Pamiklinti galveles pakvies viktorina – loterija. Teatro mėgėjų lauks Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro Kazimiero Ciplio Vijūno komedija „Bobutės susipyko“. Tai 1936 metų kaimo vaizdelis, kaip apkalbos supjūdo geriausias kaimynes už menkniekius, kurios taip susipyksta, kad net atsiduria teisme, o po to ir kalėjime.

Lankytojai grįš į senuosius laikus – interpretacinėje programoje ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ – išvys persirengusius muziejininkus, kurie elgsis kaip to laiko kaimo žmonės. Šventės dalyviai gardžiuosis kaimiška kiaušiniene su lašinukais, o pasistiprinę – jėgas galės išbandyti jaunimo žaidimuose, pasivažinėti arklių traukiamais vežimais ar pajodinėti. Puikią nuotaiką spinduliuos ansambliai ir kapelos: „Žigla“, „Liktužė“ ir „Seliavytė“.

Norintiems daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“. Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę ir nepamiršti atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose!

Šventės vieta – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių r. Lietuvos liaudies buities muziejus.

Bilieto kaina:

  • Suaugusiems – 4 EUR.
  • Mokiniams, studentams, tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) turintiems lankytojams, senjorams – 2 EUR.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.

PROGRAMA AUKŠTAITIJOS KAIME:

10-16 val. Kermošius prie Račkiškių koplyčios šventoriaus

11 val. Žolinės puokščių paroda prie koplyčios šventoriaus

12 val. ŠV. MIŠIOS MUZIEJAUS MIESTELIO BAŽNYČIOJE. Gėlių ir žolynų, daržovių ir duonos šventinimas

13.30 val. Tautodailininkių Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės,  Danutės Saukaitienės ir Jorės Jurgitos Trainytės jungtinės skulptūrų parodos „Žolynų virsmas“ pristatymas (Račkiškių koplyčioje)

13-16 val. 

  • Rumšiškių kultūros centro vokalinio ansamblio „Žigla“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)
  • Interpretacinė programa ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ (G. Šapranauskaitė ir V. Braziulienė) (Tauragnų sodyboje)
  • Kaimiški jaunimo žaidimai (Tauragnų sodyboje)
  • Viktorina-loterija (Kirdeikių sodyboje)
  • Pasivažinėjimas arklių traukiamais vežimais
  • Jodinėjimas žirgais

13.30 val. Folkloro ansamblio „Liktužė“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)

13.45 val. Pažintis su vaistingų ir prieskoninių augalų gydomosiomis savybėmis (G. Žumbakienė) (Pagirių sodyboje)

14 val. Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro (režisierė Birutė Dovydaitienė) Kazimiero Ciplio Vijūno komedija „Bobutės susipyko“. Tai 1936 metų kaimo vaizdelis, kaip apkalbos supjūdo geriausias kaimynes už menkniekius, kurios taip susipyksta, kad net atsiduria teisme, o po to ir kalėjime. (Klausučių sodyboje)

13-15 val. Kiaušinienės ragavimas (Klepšių sodyboje)

15-16 val. Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus kapelos „Seliavytė“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)

Nepamirškite atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose!

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.