Žaidimai

Kortelės pokalbiams su vaikais arba su antra puse padės geriau vieniems kitus pažinti

2022-12-08 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Kortelės pokalbiams su vaikais arba su antra puse padės geriau vieniems kitus pažinti

2022-12-08 — Goda Leo0

„Kaip sekėsi?“

„Gerai…“

 

„Kas naujo/gero mokykloje?“

„Nieko…“

Pažįstama? Man – labai! Pokalbiai su vaikais ir neretai su antra puse tampa tik svarbiausios informacijos perdavimui: paimk, nuvežk, padaryk, nueik ir išsiplauk indus 🙂 Šiek tiek perdedu, bet ar tikrai tik šiek tiek?

Taip į mūsų namus atkeliavo „Pokalbių gidas“ kortelių rinkiniai: „Noriu tave išgirsti“ pokalbiams su antra puse (poroms) ir „Pažink mane“ pokalbiams su vaikais (šeimoms). Kiekviename iš šių rinkinių yra 100 atvirų klausimų, kurie padės ne tik pažinti geriau vieniems kitus, bet ir inicijuoti dialogą, užsimegsti diskusijai ir vakarienė prie stalo taps laukiamiausia dienos dalimi. Žaidimus sukūrė „Pokalbių gidas“ įkūrėjos Kotryna Bulavaitė ir Julija Petrošiūtė.

„Pažink mane“

Bendrai su „Vaikų linija“ psichologais sukurtas žaidimas, kuris padeda geriau suprasti vieniems kitus – juk dažnai paaugliams atrodo, kad tėvai yra visiški neišmanėliai, o tėvai neranda žodžių, kaip prieiti prie savo vaiko. 100 klausimų suskirstyti į tris kategorijas:

  1. linksmi, žaismingi ir visai neutralūs (pvz. „Kokį kitą vardą pasirinktum vietoje esamo?”, „Jei galėtum per vieną dieną išmokti bet kurią užsienio kalbą, kokia tai būtų kalba?”)
  2. atviri, skatinantys kalbėti apie jausmus, atsiverti (pvz. „Aš labiausiai pykstu, kai…“, „Kokios yra nemėgstamiausios namų taisyklės?“)
  3. drąsūs, paliečiantys seksualines temas ir rekomenduojami nuo 12 metų (pvz. „Ar žinai, kas yra šlapi sapna? Papasakok, ką apie tai žinai?“)

Pirmi kartai žaidžiant šį žaidimą buvo tokie nedrąsūs, vaikai nežinojo kiek gali įsijausti. Pačių drąsiausių klausimų nelietėme, nes namie tik viena vyresnėlė, bet visi kiti – labai pasiteisino. Netikėtai sužinojau, kad vyresnėlė nori vidurinėlės vardo. Arba tai, kad namuose joms nepatinka, jog jų pareiga plauti laiptus. Ir tikrai galime rasti dėl to kompromisą! Mes visad visi atsakinėdavome į vieną klausimą, bet galima žaisti kiekvienam traukiant naują klausimą, čia jau jūsų pasirinkimas, nes pats didžiausias laimėjimas yra tai, kad žaidžiate visi kartu.

„Noriu tave išgirsti“

Ne tik vaikams, bet ir mums, suaugusiems sunku atvirauti. Kažkaip apie vaikus ir su vaikais – kalbėtis galima, nes tai lyg mūsų pareiga, bet apie pačius santykius, o kur jau kalbėti apie intymumą… Dažnai tabu temos. Šis poroms skirtas kortelių rinkinys taip pat turi 100 skirtingų kartu su psichoterapeutu sudarytų klausimų, kurie suskirstyti į tris kategorijas:

  1. paprasti pažinimo klausimai padedantys užmegsti pokalbį (pvz. „Kada ir kokiose situacijose labiausiai jautiesi savimi?“)
  2. gilesni atvirumą skatinantys klausimai, daugiau apie elgesį ir psichologiją (pvz. „Kada paskutinį kartą verkei? Kokia buvo to priežastis?“, „Ką tu kaip asmenybė atneši/duodi santykiams?“)
  3. intymūs klausimai apie poros seksualinius poreikius (pvz. „Sekso menu man ne visada patinka…”, „Kokį elgesį traktuoti kaip išdavystę santykiuose?”)

Prisipažinsiu, nors esu ekstravertė, o ir santykiai su šeimos vyru tikrai nekelia galvos skausmo, net ir man nebuvo lengva. Ne dėl to, kad kažką slėpčiau nuo jo, bet turbūt, kad išvis nemokame kalbėti apie save, savo poreikius ir mus dar kausto daugybė susikurtų taisyklių.

Iš esmės, tai tobula dovana antrai pusei bet kokia proga. Pradžioje atrodys, kad į tuos klausimus atsakinėjate lyg juokais, bet paskui jausitės vis drąsiau ir atviriau.

Dar yra trečia šių kortelių versija „Pašnekesiai“, kuri skirta draugų kompanijai, nes visi žinome akimirkų, kai tiesiog išsenka visos įprastos pokalbių temos, kaip vaikai, namai, kelionės/atostogos ir pirkiniai 🙂

Sėkmės kalbantis!

„Pokalbių gidas“ korteles rasite www.pokalbiugidas.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.