RenginiaiVirtualūs

Knygų savaitė: renginiai vaikams ir jų tėvams

2021-02-22 — Goda Leo0

main

RenginiaiVirtualūs

Knygų savaitė: renginiai vaikams ir jų tėvams

2021-02-22 — Goda Leo0

Šiais metais knygų mugė persikėlė į virtualią erdvę ir kviečia visus susitikti įvairių leidyklų renginiuose – knygų savaitė. Visą savaitę įvairiose platformose – nuo televizijos eterio iki naujienų portalų ir socialinių tinklų – vyks diskusijos apie literatūrą, naujų ir skaitytojų itin laukiamų knygų pristatymai bei kiti renginiai. Su Lietuvos skaitytojais bendraus dar mūsų šalyje nesilankę pasaulinio garso autoriai.

O “Šeimos gidas” dalijasi renginais, kurie skirti vaikams arba/ir tėvams. Visą programą rasite: www.knygusavaite.lt/

 

TĘSTINIAI RENGINIAI VASARIO 22-28 d.

Vaikams ir tėvams: kaip atsirado knyga apie šiuolaikinę karalaitę Karoliną, vištas detektyves ir specialųjį agentą Baliuką?

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000142039/knygu-savaite-2021-vaikams-ir-tevams-kaip-atsirado-knyga-apie-siuolaikine-karalaite-karolina-vistas-detektyves-ir-specialuji-agenta-baliuka-vsi-actus-magnus

Knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autoriai rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pasakoja apie knygą ir atsako į dažniausiai vaikų užduodamus klausimus. Dar pamatysite, kaip tiesiog jūsų akyse gimsta piešiniai ir kaip iš sausainių pasigaminti šuniuką (ar visą zoologijos sodą). Renginys skirtas 6–9 m. vaikams ir tėvams. Renginio organizatorius – VšĮ „Actus magnus“.

 

Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais

Pažintis iš arčiau su slieku ir kitais Lietuvos gyvūnais ne tik knygoje, bet ir gamtoje su Selemonu Paltanavičiumi. Selemonas Paltanavičius – žinomas gamtininkas, apdovanotas ir vaikų be galo mėgstamas rašytojas. Visos jo sukurtos istorijos ir parengtos pažintinės knygos stebina, žavi ir yra teigiamai vertinamos tiek skaitytojų, tiek specialistų. Kartu su autoriumi atskleisime nuostabų Lietuvos gyvūnijos pasaulį, būdus, kaip jų ieškoti ir juos stebėti bei kokius gyvūnus ir paukščius vėl išvysime atšilus orams. Pokalbio metu autorius pristatys knygas „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, „Jei tu slieko nepažįsti“, „Jei sliekas būtų paukštis“.

Pokalbį moderuoja Rusnė Jankūnaitė. Renginio organizatorius – leidykla „Debesų ganyklos“.

Pasaibos personažo kūryba su Danguole Kandrotiene ir Jurgita Ranceviene

Rašytojos Danguolės Kandrotienės ir dailininkės Jurgitos Rancevienės bendras kūrybinis darbas kuriant „Pasaibos“ knygų seriją. Pokalbio metu aiškinsimės, kaip gimsta knygos personažai, kaip buvo kuriamas Pasaibos personažas ir kartu bandysime sukurti personažą.

Pokalbį moderuoja Rusnė Jankūnaitė. Renginio organizatorius – leidykla „Debesų ganyklos“.

Knygos ateities lyderiams

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000141853/knygu-savaite-2021-knygos-ateities-lyderiams-debesu-g…

Kokios paauglių knygos dabar populiarios Europoje? Ką skaito jaunimas ir kokios temos jiems aktualios?

Susitikimo metu aptarsime knygas jaunimui išleistas pagal projektą „Knygos ateities lyderiams“, apžvelgsime apdovanotų knygų paaugliams temas ir personažus. Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ paremtas leidyklos „Debesų ganyklos“ projektas „Knygos ateities lyderiams“ skirtas vaikams ir jaunuoliams. Projekto tikslas – auginti ateities lyderius supažindinant vaikus ir jaunimą su Europos kultūra ir literatūra, naudojant aukštos kokybės kultūrinius produktus, šiuolaikines technologijas ir aktyvius rinkodaros veiksmus.

Pokalbyje dalyvauja vertėjos Indrė Dalia Klimkaitė, Birutė Avižinienė ir Agnė Petrauskaitė, moderuoja Rusnė Jankūnaitė. Renginio organizatorius – leidykla „Debesų ganyklos“

„Kodėl svarbu skaityti?“

LRT mediateka

Dalyvauja Austėja Landsbergienė, Eglė Baliutavičiūtė, Monika Skerytė-Kazlauskienė, Evelina Daciūtė, Selemonas Paltanavičius.

Renginio organizatorius – leidykla “Alma littera”.

G. Kaltenio knygos vaikams „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ ištraukos video įskaitymas

Ištrauką skaito aktorius, dirigentas, skaitovas Eimantas Anskaitis. Renginio organizatorius – viešoji įstaiga “Fotosąjūdis”.

G. Kaltenio knygos vaikams „Alšis iš Alšėnų“ ištraukos video įskaitymas

Ištrauką skaito režisierė Miglė Greičiuvienė. Renginio organizatorius – viešoji įstaiga “Fotosąjūdis”.

 PIRMADIENIS VASARIO 22 val.

18:30 Pokalbis „Vaiko ir knygos draugystė – kaip ją užmegzti ir puoselėti?“

Pokalbis „Vaiko ir knygos draugystė – kaip ją užmegzti ir puoselėti?“ skirtas tėvams, pedagogams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra, jų auklėjimu ir psichologija. Pokalbyje bus siekiama išsiaiškinti, kaip vaikui padėti užmegzti ilgalaikę draugystę su literatūra. Dalyvauja psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė (http://zydizaliuoja.lt/) ir jos sūnus Mykolas, dailininkė Sigutė Ach. Pokalbį moderuos leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros vadybininkė Indrė Liubinaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: http://bit.ly/Registracija1 Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

ANTRADIENIS VASARIO 23 d.

18:30 Virtualus susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute

https://www.facebook.com/events/1165493820588075 Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoja Neringa Vaitkute, kurio metu šnekučiuosimės apie ką tik pasirodžiusią naujausią ir nepaprastai smagią autorės knygą „Jeronimas Dryžius ir įsivaizduojamų draugų departamentas“, Agatos, Aringo bei jų mažosios sesutės Smiltės nuotykius Mažosiose Klampynėse, laumes, aitvarus, kosminius pūkučius, ilganosius kuitikus ir kitas įdomybes. Susitikimo metu klausimus rašytojai galėsite užduoti ir patys!

Dalyvaus rašytoja Neringa Vaitkutė, ją kalbins leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros vadybininkė Indrė Liubinaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: http://bit.ly/Registracija2  Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

18:30 Paveikslėlių knygos „Knygų vaikas“ pristatymą: kaip „Knygų vaiką“ atranda vaikai ir suaugę

https://fb.me/e/i92ug4ayv

Genialių kūrėjų paveikslėlių knyga „Knygų vaikas“ nerti gilyn į žodžių jūrą kviečia ne tik vaikus. „Knygų vaikas“ – knyga, kokios dar neskaitėte. Tikrai! 2017 m. apdovanota tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje kaip geriausia vaikų literatūros knyga. „The New York Times“ išrinkta kaip geriausia metų paveikslėlių knyga. „Goodreads“ skaitytojų bendruomenė įvertino kaip metų atradimą. Tai knyga visiems, kam patinka menas ir literatūra. Ir taip, tai knyga vaikams ir ne tik. Knygos magija pasklinda tiek skaitant mažiesiems, tiek vartant patyrusiems skaitytojams. Jie atpažins ir gerėsis nuorodomis į vaikystės knygas… Kurių knygoje paminėta ar pacituota yra net 48. Vaikai verti geriausių knygų, geriausios muzikos ir meno kūrinių, įkvepiančių susitikimų su įdomiais žmonėmis. Tai skatina sužinoti, analizuoti – puikus kritinio kontekstas augti.

Dalyvauja knygos vertėja, MRU Karaliaus Sedžiongo instituto direktorė, doc. Lora Tamošiūnienė; skaitybos specialistė, leidyklos „Muzikija“ vadovė Indrė Šeputienė; „Strazdanėlių“ darželio ir mokyklėlės šeimai savininkė, edukologė Sonata Latvėnaitė-Kričenienė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/tjxpBdGhdj3rMnweA Renginio organizatorius – leidykla „Muzikinija“.

TREČIADIENIS VASARIO 24 d.

18:00 Įkvepiančios trijų mamų patirtys

https://kaipkaralaitekarolina.lt/knygu-savaites-programa/

Susitikime trys mamos dalijasi realiomis istorijomis apie skaitymą jų šeimose, kur svarbu ne vaiko skaitymas sau, o kad jis būtų gyvas, bendrumą kuriantis išgyvenimas. Kaip skaitymas garsiai gali tapti tarpusavio santykius gerinančiu ritualu? Pasakojimai, kurie gali pastūmėti pokyčiams ir Jūsų gyvenime. Aalborge gyvenanti Rima Palubinskienė-Juškūnė pasidalins, kaip vaikai skaito Danijos mokyklose. Gal galime kažko pasimokinti iš šios šalies, vadinamos viena laimingiausiųjų? Taip pat sužinosite apie Vokietijos mokyklose vykstančią itin sėkmingą skaitymo skatinimo iniciatyvą „Lesen mit Biss“, kurios elementų galime „pasiskolinti“ kiekvienas į savo namus ar klasę.

Renginys rekomenduojamas įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams, pedagogams, bibliotekininkams ir visiems, kurie tiki, kad knygos gali daryti stebuklus.

Dalyvauja Hamburgo lietuviškos tėvų ir vaikų mokyklos „Abėcėlė“ mokytoja, mama Lidija Moeller, trijų vaikų mama Rima Palubinskienė-Juškūnė ir rašytoja, žurnalistė, mama, knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autorė Jolita Zykutė. Renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.

18:30 Virtualus susitikimas su gamtininku ir rašytoju Selemonu Paltanavičiumi

Kviečiame į virtualų susitikimą vaikų rašytoju, gamtininku ir aplinkosaugininku Selemonu Paltanavičiumi, kurio metu kalbėsimės apie spalvas gamtoje bei knygų puslapiuose ir naujausią rašytojo literatūrinę pasaką mažiesiems „Kas nudažo pasaulį“. Susitikimo metu klausimus rašytojui galėsite užduoti ir patys!  Renginyje dalyvaus rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, jį kalbins rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija:  http://bit.ly/Registracija3 Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

KETVIRTADIENIS VASARIO 25 d.

11:00 Iliustratorės Ritos Anskaitienės interaktyvus knygos pristatymas „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“

Kaip gimsta knygų herojų portretai ir knygų iliustracijos pasakoja garsi ir pasaulyje žinoma animatorė, iliustratorė Rita Ankstaitienė, dirbanti su didžiausiomis animacijų studijomis. Renginio metu bus demonstruojamas knygų iliustracijų gimimo kelias, kūrybinė virtuvė, pristatytas „tikras“ rainiukas Pikselis.Renginio organizatorius – viešoji įstaiga “Fotosąjūdis”.

16:00 Knygos vaikams „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ pristatymas ir didžios paslapties, kodėl pavydas nėra toks baisus, kaip visi sako, atskleidimas

https://www.facebook.com/events/470213517320456/

Karalaitė Karolina – šiuolaikinė karalaitė. Jai rūpi ne poniai ir suknelės, o svarbesni dalykai – draugystė ar kova už teisybę. Tiesa, Karolina nėra angelėlis. Pavydėdama ji privirė košės, o pavydėjo knygoje ne ji viena. Tad „košės“ daug, bet tai – nuotykių pradžia.

Knygos autoriai rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pasakos apie knygos atsiradimą, prisipažins, ko pavydi, ir pristatys knygos svetainę www.KaipKaralaiteKarolina.lt, kur vaikai nemokamai ras smagių užduočių, tikrinančių, ar jie galėtų tapti detektyvės Raudonskarės ir specialaus agento Baliuko komandos nariu.

Renginys skirtas 6-9 m. vaikams ir tėvams. Renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.

18:30 Muzika paveikslėlių knygose

https://fb.me/e/5CuXs8GSP

Kviečiame į susitikimą – diskusiją su Indre ir Sonata. Jos drauge veda seminarus pedagogams bei tėvams apie muzikos ir žodžio draugystę, apie tai, kaip tinkamas kontekstas vaikui sukuria žinojimą, apie tai, kaip suaugę gali paprastai ir žaismingai įteikti vaikams raktus nuo spalvoto meno pasaulio. Abi lektorės dirba su vaikais, tad susitikimų metu dalinasi praktikoje patikrintomis idėjomis ir teorijomis, kaip namuose, darželyje ar mokykloje muziką ir knygą paversti išties turiningu laiku.

Susitikimo metu bus aptartos leidyklos „Muzikija“ knygos: „Muzikalioji karvė Sofija“, „Batuotas katinas“, „Čiulba ulba ūbauja“ ir kt. O svarbiausia bus pristatyta naujausia paveikslėlių knyga „Maestro (ne)leidžia groti“ . Šioje paveikslėlių knygoje susipina žymaus prancūzų kompozitoriaus Š. K. Sen Sanso biografijos elementai su populiariausio jo kūrinio „Žvėrių karnavalas“ motyvais. Na, bet apie visą tai plačiau – susitikime.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/wcJ7NJnGTZhzqAwY8 Renginio organizatorius – leidykla „Muzikinija“.

PENKTADIENIS VASARIO 26 d.

18:30 Virtualus susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoja Igne Zarambaite, kurio metu kalbėsimės apie vaikų ir paauglių literatūrą, „Juodavandenius“, knygą, kuri pretenduoja tapti Metų knyga paaugliams, bei peliukų Bertos Ilgauodegės, Liudviko Šlapučio ir Gojos darbą pašte. Susitikimo metu klausimus rašytojai galėsite užduoti ir patys!  Renginyje dalyvaus rašytoja Ignė Zarambaitė, ją kalbins rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija:  http://bit.ly/Registracija4 Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

ŠEŠTADIENIS VASARIO 27 d.

11:00 Virtualus susitikimas su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi

Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi, kurio metu kalbėsimės apie daugybės jo sukurtų knygų personažus, trumpas istorijas, ir tai,

ką dar tik planuoja sukurti. Susitikimo metu klausimus rašytojui galėsite užduoti ir patys!

Renginyje dalyvaus rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius, jį kalbins rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: http://bit.ly/Registracija5 Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

12:00 Tomas Dirgėla ir Adas Bareikis. Trečias dublis

https://fb.me/e/9Y2DGnrEe

Ko norėjote, bet nedrįsote paklausti vaikų literatūros žvaigždės Tomo Dirgėlos? Tą padaryti galėsite virtualiame susitikime, kuriame mylimą rašytoją jau trečią kartą kalbins kiečiausias skaitytojas Adas Bareikis, o rūpimą klausimą galėsite užduoti ir jūs!  Renginio organizatorius – leidykla „Tyto alba“.

SEKMADIENIS VASARIO 28 d.

11:00 Virtualios kūrybinės dirbtuvės su dailininke Sigute Ach „Pieškime drauge purų ir švelnų zuikį“

Dailininkė Sigutė Ach kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse visai šeimai ir jų metu išmokti nupiešti purų, švelnų ir nerūpestingą zuikį drauge!

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija: http://bit.ly/Registracija6 Renginio organizatorius – leidykla „Nieko rimto“.

12:00 Tomas Dirgėla pristato naujausią knygą „Monstras Numeris Du“

Tomas Dirgėla ir dailininkė Eidvilė kviečia susipažinti su nauja paveikslėlių knyga mažiesiems ir drauge įveikti baimę pralaimėti! Kaip gimė ši istorija ir iliustracijos bei kokių monstrų bijo patys knygos autoriai?

Rekomenduojamas dalyvių amžius: 4–8 m. Renginio organizatorius – leidykla „Tyto alba“.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.