Lankytinos vietosLietuvoje

Įspūdžiai iš Karo technikos muziejus VI forto: lankymas tik su ekskursijomis

2020-07-21 — Goda Leo1

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Įspūdžiai iš Karo technikos muziejus VI forto: lankymas tik su ekskursijomis

2020-07-21 — Goda Leo1

Jau daugiau nei metus sklandė kalbos apie Karo technikos muziejaus atidarymą Kaune. Nuo liepos pradžios duris atvėręs muziejus – dabar, turbūt, labiausiai lankomas Kauno objektas, apie kurio veiklą nerasite jokios reklamos ar detalesnės informacijos internete. Karo technikos ekspozicija įkurta Kauno tvirtovės VI forte (Baršausko g. 101, Kaunas). Savaitgaliais į ekskursijas susirenka po 240 lankytojų ir dar tiek pat lieka neįleistų. Todėl, esant galimybei, apsilankymą planuokite darbo dieną ir  pasiskambinkite telefonu dėl detalių +370 66007135.

Forto teritorijoje suformuotos aikštelės, kur po atviru dangumi eksponuojama Lietuvos kariuomenės naudota karinė technika. Tai laivų pabūklai, radiolokatoriai, įvairūs sunkvežimiai, tankai ir tanketės, lėktuvai, inžinerinė technika, karo lauko ligoninės automobilis – iš viso virš 150 eksponatų. Įdomiausiai, kad į kai kuriuos jų galima įlipti – pasėdėti už tanketės vairo ar pasijusti ryšininku.

Tiesa, vienas net iš labai toli matomas eksponatas – ant forto pylimo užkeltas lėktuvas Su-7 niekada nebuvo naudotas Lietuvos kariuomenėje. Lėktuvas 1985 metais iš Afganistano atgabentas į Zoknius remontui, tačiau buvo nuspręsta jo neberemontuoti. Iš lėktuvo korpuso padarytas sovietinis paminklas, 2006 metais nukeltas, o pernai perduotas muziejui.

Į ekspoziciją patekti galima tik su grupe, nes teritorija dar nėra saugi – VI fortas nėra pilnai išvalytas nuo po žeme esančių sprogmenų, todėl po teritoriją vaikščioti galima tik su ekskursijos vadovu.

Greičiausiai be ekskursijos vadovo ir net nebūtų buvę taip įdomu. Dabar ekskursijas vedantis Darius yra buvęs kariškis ir gali papasakoti apie kiekvieną eksponatą ne tik jo istoriją, bet ir pasidalinti prisiminimais, kaip pats su šia technika važinėjo.

Ekskursijos vedamos antradieniais-sekmadieniais 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Registracija nevykdoma. Į ekskursija rekomenduojama atvykti 20 min iki jos pradžios.

Bilietų kainos: suaugusiems – 2 eur, moksleiviams ir studentams – 1 eur; ikimokyklinukams – nemokamai. Yra ir šeimos bilietas – 4,5 eur.

Vienas komentaras

  • Lina

    2020-07-24 16:22

    Laba diena, norėtume rytoj atvykti į muziejų.

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.