Lankytinos vietosLietuvoje

KĄ ĮDOMAUS ATRASITE NIDOJE?

2022-05-01 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

KĄ ĮDOMAUS ATRASITE NIDOJE?

2022-05-01 — Goda Leo0

Kadaise Benas važiavo į Nidą ir nepasigailėjo. Tad ir jūs, kurie sumanysite ten apsilankyti, tikrai nepasigailėsite, norėsite daug sykių čia sugrįžti, nes yra už ką nuoširdžiai pamilti šį nuostabų gamtos kampelį. O ši gyvenvietė, anot kalbininko Kazimiero Būgos, taip pavadinta todėl, kad šitaip prūsai vadino čia tekančią upę. Čia ne tik V. K. Mizgirių gintaro galerija- muziejus, žvilgsnį ilgam prikaustančios nepakartojamo grožio kopos, ramiai ošianti Baltijos jūra, švelniai besipliuškenančios marių bangelės, bet ir jėgas atstatantis poilsis.

Kuo patrauklios Nidos bažnyčios ir kapinės su krikštais?

 

Viešint Nidoje siūloma nepraeiti pro Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos ir Nidos evangelikų liuteronų bažnyčias. Jose galėsite pasigrožėti langų vitražais, vargonais bei šviestuvais. Aplankę raudonų plytų neogotikinę evangelikų liuteronų bažnyčią, būtinai užsukite ir į šalia jos prigludusias etnografines žvejų kapines, kuriose vietoje įprastinių mums kryžių pamatysite antkapinius paminklus, vadinamus krikštais. Paminklas (krikštas) – tai Pasaulio medžio, jungiančios visas Visatos dalis, simbolis. Todėl tikrai smalsu bus į juos pasižiūrėti ir pamėginti atspėti jų filosofinę prasmę.

Ką rasite palankę Tomo Mano namelį?

Jei norite išsamiai susipažinti su Nidos kultūrine dvasia, būtinai pasistenkite kuo ilgiau pabūti viename lankomiausių turistinių objektų – vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Tomo Mano namelyje – memorialiniame muziejuje. Jis Nidoje pirmą sykį kartu su žmona apsilankė 1929 metų vasarą ir iš pirmo karto be galo įsimylėjo šią vietovę, pavadindamas ją „neapsakomo savitumo ir grožio fantastiniu klajojančių kopų pasauliu“. Ir Manų šeima čia pasiliko gyventi. Po metų ant Uošvės kalno buvo pastatytas namelis pagal klaipėdiškio architekto Herberto Reismano projektą. Šiame namelyje rašytojas su šeima praleido tris vasaras. 

2014 metais namelyje-muziejuje buvo įrengta ir atidaryta savita ekspozicija, kurioje moderniųjų technologijų dėka buvo išsamiai atkurti Tomo Mano asmeninio ir kūrybinio gyvenimo faktai, savotiškai žaviai suformuota tas dienas įtikinamai atspindinti aplinka. Šiandien šiame pastate dar veikia ir Neringos muziejus, ir Tomo Mano kultūros centras, kuris organizuoja renginius, rašytojams, literatūrologams, visiems literatūros gerbėjams.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.