Lankytinos vietosLietuvoje

Jurbarko kraštas 2023: lankytinos vietos šeimoms su vaikais

2023-06-21 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Jurbarko kraštas 2023: lankytinos vietos šeimoms su vaikais

2023-06-21 — Goda Leo0

Prasidėjus sezonui Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras dar vieną galbūt ir ne naujieną, bet dar mažai kam žinomą paslaugą esančią Veliuonos miestelyje – tai dviračių nuomą. Nuo šiol atvykus į Veliuoną kviečiame išsinuomoti dviratį, puikiai tinka ir šeimoms, nes yra pritaikytos kėdutės ir vežimai patiems mažiausiems, ir išbandyti tam pritaikytą dviračių trasą Veliuonos miestelyje. Trasa puikiai tinka šeimoms, nes yra 3 kilometrų ilgio,  prasideda automobilių stovėjimo aikštelėje Draugystės g. 3A, pro bažnyčią, Vytauto Didžiojo paminklą ir tęsiasi Vytauto gatve iki kapinių. 

 

Vytauto gatvėje pastatyti koplytstulpiai su šventųjų evangelistų skulptūrėlėmis. 1932 m. per Devintines kunigas Vladislovas Polanskis Vytauto gatvėje pastatė altorėlius ir vedė iki kapinių procesiją. Prie kiekvieno altorėlio sustodavo paskaityti iš evangelijos, žmonės pagiedodavo. Taip nuėję iki kapinių koplyčios, visi meldėsi už mirusiuosius. 2021 m. Devintinių procesija į kapines vėl buvo atnaujinta. Skulptūrėlių kopijos padarytos pagal architekto Cezario Anikinio mokinio, XIX a. meistro, drožėjo–auksuotojo, Juozapo Obelevičiaus medines evangelistų Šv. Jono, Šv. Mato, Šv. Luko ir Šv. Morkaus skulptūras, esančias bažnyčioje. 

Nuo kapinių grįžtama atgal Dariaus ir Girėno gatve, ties gimnazija pasukant į Žemdirbių gatvę K. Veverskio paminklo link. Nuo šio paminklo važiuojama  K. Veverskio gatve  pro Rašytojų giraitę į Junigedos aikštę. Maršrutas baigiamas A. Juškos gatve pro Vytauto paminklą vėl grįžtant į automobilių stovėjimo aikštelę. Dviračių nuoma: 2 val. 3 Eur

Pasiteiravimui tel.:  8 679 21462, 8 447 42623, El. p.: veliuona@jurbarkas.lt

O jei dar nesate buvę su vaikais kviečiame apsilankyti:

1. Zuikio kiemas

Keliaujant su mažaisiais Raudonėje nepamirškite aplankyti ir Zuikio kiemo, kuris nestokoja kūrybingumo ir gali pasigirti vis daugėjančiais įdomiais eksponatais bei galimybe susipažinti su ūkio ožkytėmis. 

2. Linksmasis traukinukas prie Raudonės pilies

Naujai sutvarkytame Raudonės parke ir alėjose linksmai pasivėžinti kviečia linksmasis traukinukas.

3. Nemuno alpakos

NEMUNO ALPAKŲ ūkis, nuo 2013 m. veikiantis Skirsnemunėje, Jurbarko rajone, kviečia užsukti apžiūrėti alpakų, sužinoti apie jų auginimą bei vilną, pamatyti, kaip vilna šukuojama ir verpiama senoviniu rateliu, o galbūt ir įsigyti alpakų vilnos siūlų, mezginių ar antklodžių. Pažinkite šiuos nuostabius gyvūnus bei jų vilnos produktus iš arčiau. 

4. Panemunių regioninio parko lankytojų centras

Pastate įrengtas Panemunių regioninio parko lankytojų centras ir šio krašto gamtą, kultūrą ir tradicinius panemunės gyventojų verslus pristatanti ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Čia susipažinsite su Nemuno ir jo slėnio augalais bei gyvūnais, paklausysite jų balsų. Taip pat čia rengiamos edukacijos nepaliks abejingais nei mažų nei didelių. 

5. Viešvilės žuvitakis

Būtinai siūlome užsukti į Viešvilės miestelį, kuriame labai kūrybinga bendruomenė nuolatos sukuria  įdomius kūrinius puošiančius šį miestelį. O svarbiausia tikrai patiks mažiesiems! Šiuo metų atvykę į Viešvilės miestelį išvysite plaukiojančias lelijas, kuriose yra įsikūrę linksmos varlytės, bei po maudynių išpuošti gultai. Ramiai atsipalaiduoti vietiniai traukia link Viešės upelio, kuriame įrengtas žuvitakis. Šis padeda atkurti žuvų išteklius upelyje ir kartu atveria nuostabų slėnį svajingiems pasivaikščiojimams. O karštą vasaros dieną atsigaivinti žuvitakyje.

6. Alpakų spalvos

Alpakų ūkis, kuris randasi netoli Seredžiaus, Motiškių kaimo. Šiame ūkyje jų nuostabi vilna paverčiama siūlais, rankų darbo mezginiais, veltinukais ir šilčiausiomis antklodėmis. Tai vienintelis gyvūnas Pasaulyje, kuris turi tiek daug skirtingų spalvų, būtent todėl ūkis pavadintas “Alpakų Spalvos“. 

7. Atnaujintos edukacijos Panemunės pilyje

Šį sezoną laukia atnaujintos edukacijos ir ekskursijos po naujai atvertas erdves. Čia galima tapti pilies lobio ieškotoju, mažuoju archeologu ar puikiuoju virėju.

8. Mažųjų laivelių prieplauka

Kviečiame išbandyti šio sezono naujieną – vandens dviračius. Pažinkite Jurbarką nuo vandens.

9. Kūrybinės dirbtuvėlės Jurbarke

Čia galima susipažinti su papje maše menu, emalio paslaptimis ar paragauti kulinarinio paveldo.

Daugiau informacijos: https://jurbarkas.info

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.