Kiti miestaiRenginiai

Festivalių visai šeimai sąrašas

2016-06-22 — Goda Leo5

main

Kiti miestaiRenginiai

Festivalių visai šeimai sąrašas

2016-06-22 — Goda Leo5

Vasara man yra festivalių metas. Tais laikais, kai nebuvo vaikų (ir net kai jie yra) būtinai aplankau bent keletą muzikos festivalių, nes tai puikus būdas išgirsti net po keletą TIKRŲ grupių už juokingą kainą, o ir atmosfera tokia… Na, kas buvo, supras.

Ir gimus vaikams net nemaniau sustoti, bet dabar renkuosi tokius, kur pramogų yra ir jiems. O ir alkoholio ten nė kvapo. Dalinuosi informacija apie šių metų tris didžiausius šeimoms su vaikais skirtus festivalius. Keliaukite ten su palapinėmis, mėgaukitės ilgu vakarojimu prie laužų, gyva muzika, gausybe workshopų ir tiesiog gulinėjimu priešais sceną…

 

Varom Summer fest

varom festivalis

Buvau nuo pirmos vasaros, kuomet festivalis vyko baisiai įdomioje vietoje netoli Molėtų apžėlusiame ežero pakraštyje… Ir ten buvo ANTIS. Ir vaikams grojo Vytautas V.Landsbergis. Šviesūs ir blaivūs žmonės, įvairios dirbtuvėlės. Vaikams užrašę telefono numerius ant rankų (tada dar nebuvo protingų SOS apyrankių) paleisdavome kas sau.

Šiemet festivalis vyks liepos 1-3 d. prie Pailgio ežero, Švenčionių raj.

Programoje: įvairiausių rūšių mankštos, specialistų paskaitos (pavyzdžiui, R.Žilinsko „Viešo kalbėjimo pamoka“), gyva poezija, joga, skaitymai, edukaciniai žaidimai ir net pirmosios pagalbos pamokos šeimai. Na ir žinoma, gyvo garso koncertai!

Daugiau info: http://www.varomparty.lt/

LempaFest

lempafest

Teigiama, kad tai šviesiausias festivalis, kurio misija: “Sukurti kūrybišką, motyvuojančią, palankią bendravimui ir poilsiui erdvę. Suteikti galimybę blaiviu protu patirti tikrą muzikos, meno, kūno judesio, gamtos ir nuoširdaus bendravimo galią, kuri padėtų žmogui atsinaujinti, atskleisti save ir pažvelgti į pasaulį per krikščioniškų vertybių prizmę.”

Liepos 15-17 d. Bijūnuose, Aukštadvario r. laukiamos ir šeimos su vaikais, kurios galės apsistoti specialioje šeimos zonoje (ten užtikrinama ramybė), o mažylių lauks daugybė pramogų.

Daugiau info: www.lempafest.lt

Žagarės vyšnių festivalis

zagares vysniu

Dvyliktą kartą rengiamas festivalis Žagarės miestelyje, Latvijos pasienyje, tikra šventė daugeliui šeimų, nes tai nemokama galimybė išgirsti garsiausius atlikėjus, sudalyvauti įvairiose pramogose. Tiesa, kadangi festivalis nemokamas ir sutraukia daug lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, žmonių srautas yra didžiulis. Bet juk taip ir turi būti festivalyje?

Šiemet Žagarės vyšnių festivalis vyks liepos 14-17 dienomis, Žagarėje.

Šių metų programos „vinys“ – Andrius Kaniava, Leon Somov & Jazzu, Golden Parazyth, „Colours of Bubbles“, baleto kolektyvas TODES, Donatas Montvydas, „Lemon Joy“, „Radistai“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Virgilijus Noreika su draugais, „Nerija“.

Purpurinis vakaras

purpurinis vakaras

Bardų festivalis Anykščiuose. Gal ir nėra tiesiogiai orientuotas į šeimą, bet tai vieta, kur skambės gera muzika ir rinksis vaikams draugiškai nusiteikę žmonės.

Rugpjūčio 18-20 d., ketvirtadienį-šeštadienį, skambės dešimčių bardų atliekamų dainų, o paskutinę festivalio dieną, 3 renginiai vaikams:

 • 11:30 val. „Vaikų ir bardų vidudienis”: koncertas „BARDO PASAKA – VIENARAGIS“. Groja ir dainuoja aktorius Giedrius ARBAČIAUSKAS (Aikštėje prie Anykščių kultūros centro) Renginys nemokamas.
 • 13:00 val. Muzikinis spektaklis šeimoms „Angelų pasakos“. Rež. V. V. Landsbergis. Vaidina Ainis ir Gediminas Storpirščiai. Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje. Bilietus platina www.bilietai.lt bei Anykščių kultūros centro kasa.
 • 15:00 val. Filmo  „Anglijos karalienė pavogė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas) peržiūra.  Susitikimas su režisieriumi ir kūrybine grupe. Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos purpurinisvakaras.lt

Saulėtosios naktys

sauletosios naktys

Tai ekologiškas, nekomercinis, idėjinis festivalis, buriantis bendraminčius menininkus, muzikantus ir kitus gerus žmones, kuris vyks rugpjūčio 18-21 d., Gataučiuose, Joniškio r.

Tiesa, norintys patekti turi paskubėti, nes priimama tik 200 dalyvių!

Daugiau info: sauletosiosnaktys.lt

Mėnuo juodaragis

menuo juodaragis Duburio_saloje

Gal muzika ir ne pati įdomiausia vaikams, bet šis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis pasižymi įvairių dirbtuvėlių ir užsiėmimų gausa, draugiška atmosfera. Šiemet „Mėnuo juodaragis“ keliasi į naują vietą – Dūburio salą Zarasų rajone. O vyks, kaip visuomet paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 26-28 d. 

Daugiau info: menuojuodaragis.lt

Mandala

mandala festivalis

Festivalis „Mandala“ – tai jau šeštus metus vyksiantis trijų dienų renginys gamtoje, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą. Jis vyks liepos 22-24 dienomis sodyboje netoli Vilniaus.

Festivalyje įvyks per pusšimtį įvairių lavinančiųjų užsiėmimų net keturiose erdvėse:

 • Psichologinė erdvė – poros santykių gerinimas, rašymo terapija, tvarkymasis su įkyriom mintim ir kt.
 • Dvasinė erdvė – joga, kvėpavimo terapija su gongais, džiaugsmo meditacija, šventasis seksualumas, proto varymas iš proto ir kt.
 • Kūrybinė erdvė – šokio terapija, šokio pamoka, intuityvus piešimas, papuošalų gaminimas, mozaikos kt.
 • Kūno erdvė – sveika gyvensena ir mityba, akių joga, paskaita apie natūralias priemones odai, kinų medicina ir kt.
 • Taip pat festivalyje bus – vaikų ir asmeninių paslaugų erdvės. Be to, vakare galėsite atsipalaiduoti pirtelėje bei klausydamiesi koncertinės programos.

Privalumas – festivalis blaivus, bet minusas, kad veiklos būtent vaikams nedaug.

Daugiau info: mandala-festival.lt

O dabar, keletas man kilusių klausimų ir abejonių:

Kas atsitiko su „Naisių vasara“? 

Tai buvo dar vienas blaivus festivalis, kuriame gausu pramogų visai šeimai. Serialo išgarsintame ir R.Karbauskio globojamame miestelyje galima išgirsti garsiausius Lietuvos atlikėjus ir sudalyvauti dešimtyse pramogų. Nors skelbiama festivalio data liepos 9-10 d., programos nėra, o organizatoriai neatsako…

Ar „Roko naktims“ su galva viskas gerai?

Aš tikrai plačių pažiūrių, bet nesuprantu, kodėl šis festivalis kviečia daugintis, ką ten veikti vaikams ir WTF kas čia per šeimos bilieto reklama???

 

roko naktys seimos

Komentarų 5

 • Marija

  2016-06-22 18:39

  Pamirsot “Akaciju aleja”? 🙂

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2016-06-22 20:54

   O jie vaikams kažką siūlo? Nes kai aš buvau (tikrai seniai), tai buvo tik daug bardų pasirodymų… Einu patikrinti 🙂

   Atsakyti

   • Jurgita

    2016-06-28 14:56

    siūlo grazia ivairia muzika, gaivų ir tyrą ora, erdvę šėlionėms pūšyne, patį skaniausią mamos suteptą ir gamtoje suvalgytą sumuštinį, keptą pyrągą, šiltos arbatos kurkšnį sutemus ir smagų laiką su šeima 🙂 maniškiams tai daug 🙂

    Atsakyti

 • Nijolė

  2016-07-12 12:32

  O kur Jūros šventė? Ten tikrai vaikams bus ką veikti.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2016-07-12 12:35

   Čia labiau išskyriau festivalius, kur su palapinėis, gamtoje visą savaitgalį vyksta.

   Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.