Žaidimai

Du interaktyvūs žaislai vaikams: mokosi pramogaudami

2021-12-19 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Du interaktyvūs žaislai vaikams: mokosi pramogaudami

2021-12-19 — Goda Leo0

Šių metų žaislų topas – taip pavadinčiau „PlayShifu“ naujos kartos lavinamuosius įrenginiu, kurie taip įtraukia, kad vaikai net pamiršta, jog iš tiesų, tai jie mokosi. Šis ženklas Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, bet JAV „PlayShifu“ išpopuliarėjo ne tik namuose, bet ir darželiuose ar pradinėse mokyklose, kaip papildoma ugdymo priemonė. Šiuos žaislus sukurti sugalvojo du indai tėčiai, kurie nusprendė, jog vaikams laikas prie ekranų gali būti naudingas – taip atsirado žaislai lyg du viename: jie susieti su planšetėmis ar telefonais, kurie veikia, kaip ekranas, o vaikai turi galimybę fiziškai žaisti su įvariais įrenginiais.

Mes išbandėme du „PlayShifu“ – PLUGO sistemą ir interaktyvų gaublį „Shifu Orboot: Pažink pasaulį“.

 

Vieną įžvalgą norėčiau padaryti dar prieš pradedant kalbėti apie šiuos žaislus. Nors tai neįtraukta į šių žaislų privalumų sąrašą, vienas jų yra tai, kad visos programos yra… angliškai ir dar septyniomis kalbomis. Šie žaislai yra pasakiškas būdas vaikus mokyti kalbų – ne tik anglų, bet ir bet kitos kalbos pradmenų, nes vaikai intuityviai mokosi girdėdami pagyras ar paskatinimus „paspausk tą ir aną“. Na, o dabar apie pačius žaidimus

PLUGO Tunes

Visi „Plugo“ žaislai susideda iš specialaus padėklo/kilimėlio, kurio viename krašte statosi planšetė arba telefonas, o kitame – žaidimo konsolė. Iš tiesų, geriausiai tai matosi nuotraukose 🙂 Žodžiu, ant padėklo, kurio vienas kraštas magnetinis, dedasi priedai, kurie „susikalba“ su priešais esančiu ekranu. Turint tą padėklą galima keisti ir prijungti kitus priedus.

Olivija labai nori išmokti groti, todėl labai norėjo išbandyti „PLUGO Tunes“, kuriame yra mažas pianinas. Visas veikimo principas, tai lyg grojimo programėlė (žinote, kai krenta natos iš viršaus ir reikia spaudyti klavišus ekrane) tik perkelta į realybę – klavišus čia spaudyti reikia iš tiesų. Neįsivaizduojate, koks džiaugsmas vaikui pačiam sugroti pirmuosius tikrai skambančius akordus.

Žaislas paremtas tuo, kad vaikai iš tiesų galvoja, jog žaidžia virtualų žaidimą, o nejučia lavina realius įgūdžius. Parsisiunčiate programėlę į planšetę ar telefoną (tinka tiek IOS, tiek Android sistemoms), statote ekraną priešais ir be jokių papildomų laidų jis „susidraugauja“ su šiuo mini pianinu. Teigiama, kad po kurio laiko vaikai paprastą dainelę galės sugroti ir tikru pianinu.

Programėlėje yra per 50 populiarių angliškų dainelių, mokomoji medžiaga pažinti natas, instrumentus ir galimybė pačiam kurti melodijas. Smagu tai, kad programėlė viską prisimena, kur tu pradėjai, stebi tavo progresą, siūlo sudėtingesnių užduočių. Rekomenduojamas amžius šiam žaislui yra 5-10 metų ir galiu patvirtinti, kad nuo jo neatlipo nei septynmetė, nei dešimtmetė.

Nenorintys groti gali išbandyti kitus PLUGO:

  • „PLUGO Count“ moko vaikus skaičiuoti naudojant plastikinį įrankį primenantį pirštukus ir lavina matematikos įgūdžius įtraukiančiose užduotyse (pavyzdžiui, skrendi kosmosu ir reikia suskaičiuoti, kad galėtum skristi toliau).
  • „PLUGO Letters“ rinkinį sudaro daug raidelių ir vaikai mokosi kurti žodžius. Pagalvojau, kad tai tokio rinkinio norėčiau ir vyresnėlėms, kurios mokosi anglų kalbos.
  • „PLUGO Link“ paremtas STEM pedagogika ir siūlo spręsti inžinierinius galvosūkius, statyti tiltus, jungtis su magnetinėmis kaladėlėmis.

Ir dar daugybė kitų rinkinių, kurie pažindina vaikus su ūkio darbais, siūlo tapti detektyvais ar pažindina su gyvūnais.

Šie PLUGO rinkiniai veikia su 2015 ir naujesniais „Samsung“ modeliais, kurie turi 2GB ir daugiau atminties; su 3 kartos ir aukščiau kartų „iPad“, su 2 ir aukščiau kartos „iPad mini“, visais „iPad Air“, „iPad Pro“ (išskyrus 12), „iPhone“ telefonais nuo 6 ir aukščiau ir net „Kindle“ kai kuriais modeliais.

„Orboot“ interaktyvus gaublys

Kita „PlayShifu“ žaislų linija – interaktyvūs „Orboot“ gaubliai. Jie būna trijų rūšių: „Orboot Earth“ supažindina su dabartiniu pasauliu, „Orboot Dinos“ nukelia į išnykusį dinozaurų pasaulį, o „Orboot Mars“ kviečia keliauti ir pažinti Marso planetą.

Mūsų išbandytas interaktyvus gaublys pristato įdomiausius planetos kampelius, gyvūnus, tradicijas, išradimus, skulptūras ir net kulinarijos virtuvę ar oro sąlygas.

Veikimo principas labai paprastas – tereikia į planšetę ar telefoną parsisiųsti programėlę ir tada kamerą nutaikyti į ant gaublio esančias žvaigždutes. Pasirinkti, kokia viena iš šešių temų nori gauti informaciją ir mėgaukis 3D iššokusiu vaizdingu pasakojimu anglų ar dar kitomis septyniomis kalbomis.

Svarbu paminėti, kad pradedant naudotis programėle įvedamas vaiko amžius, tiksliau „grade“ (klasė) ir pagal tai pateikiama informacija. Prie vieno įrenginio galima pridėti keletą skirtingo amžiaus vaikų ir kaskart pradedant žaisti pasirinkti, kas šįkart žais.

 

Ir tai dar ne viskas – „Orboot“ siūlo ne tik klausyti, bet ir įtraukia į žaidimus pateikiant užduočių: reikia atrasti tam tikrus objektus pagal apibūdinimus arba surasti juos pagal paveiksliuką. Žodžiu, nubodu tikrai nėra ir kaip ir ankstesniame žaidime vaikai nejučia įtraukiami į geografijos, istorijos ir biologijos pamokas. Na ir žinoma, pats gaublys yra ir paprastas gaublys, kuris taps ne tik kambario puošmena, bet ir pagalbininku renkantis šeimos kelionės kryptį ar ruošiant pamokas.

Interaktyvūs gaubliai suderinami 5-os ar naujesnės versijos „iPad“, visi „iPad Air“ modeliais, visi „iPad Pro“ modeliais, „iPad Mini 2“ ir naujesnės versijos, „iPhone 6“ ir naujesnės versijos „Android“ įrenginiais su mažiausiai 3 GB atmintimi.

Lietuvoje “PlayShifu” žaislus galima rasti https://lavi.lt/?s=shifu&post_type=product&dgwt_wcas=1 

Tikiuosi, kad asortimentas netrukus bus platesnis, o prekybos vietų daugiau, nes tai tikrai verti dėmesio žaidimai tiek priešmokyklinukams, tiek ir pradinę baiginėjantiems žingeidiems moksleiviams. Pasaulis eina tolyn, o mes, tėvai, paranoiškai bijantys ekranų žalos vaikams, turime irgi eiti su juo kartu. Reikia ne drausti naudotis telefonais ar planšetėmis, bet rasti būdus, kuriais vaikai gali žaisti ne tik saugiai, bet ir naudingai. “PlayShifu” būtent tai ir suteikia – interaktyvūs žaidimai įtraukia vaikus ir jie mielai mokosi žaisdami. Pasinaudokime tuo!

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.