Knygos

Atsinaujinęs žurnalas „Bitutė“ – skaitantiems vaikams!

2020-06-15 — Goda Leo3

main

Knygos

Atsinaujinęs žurnalas „Bitutė“ – skaitantiems vaikams!

2020-06-15 — Goda Leo3

Žurnalas „Bitutė“ labai patiks tiems, kuriems įdomus pasaulis, žmonės, veiklos, gamta ir dar daugybė kitų dalykų. Tiems tėvams, kurie nori, jog vaikas augtų, sužinotų ir neprarastų to ypatingo vaikiško smalsumo „kodėl?“. Žurnalas visai nepatiks ieškantiems blizgančio kiniško žaisliuko, lipdukų ar filmukų herojų. Ne, apie filmukus čia šiek tiek yra, bet jie tik maža dalis visko, ką 36 puslapiuose.

Senai senai viena leidykla pasikvietė mane kurti vaikiško žurnalo. Tai buvo svajonių darbas! Kurti žurnalą, kurį norėčiau skaityti pati. Gaila, bet projektas komerciniais sumetimais buvo greitai nutrauktas. Gailiausia tai, jog tiek metų neradau to svajonių žurnalo vaikams lietuviškai, kol kažkam nušvito idėja jo redaktore paskirti nuostabiąją Viktoriją Urbonaitę, kurią mano merginos puikiai pažįsta iš knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“, nes pusę istorijų ji ir parašė. Dar nuostabiau, kad Viktorija niekur neina be kolegės, „Krekždyno“ kūrybinio dueto antros pusės, fotografės ir dizainerės Laimos Penek. Ir štai, birželį renkose laikau jų sukurtą „Bitutę“!

Turinys

Pirmiausia į akis krenta nerealus, šiuolaikiškas, išskirtinis žurnalo dizainas. Aišku, čia jau plojimai Laimai! Smagu, kad pagaliau leidinys vaikams sulaukė tikro profesionalo rankos (ir galvos), nes iškart matosi, jog nepagailėta laiko jį maketuojant ir apipavidalinant.

Kai pasigrožėjau, pradėjau vartyti ir gilintis į turinį. Pirmasis numeris – teminis, visi straipsniai „Aukščiau žemės“ tema tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Nežinau, ar ir toliau autorės juos kas du mėnesius temins, bet idėja smagi.

Antra, žurnale yra labai labai LABAI daug skaitalo. Tokio smagaus ir prieš miegą, ir sode po obelimi susiskaitančio, kuris įdomus ne tik 7-11 metų vaikams (kam ir skirtas žurnalas), bet ir jų tėvams. Istorijos, žmonės, interviu, įdomiausi faktai – viskas, kas susiję su oru, skraidymu, technologijomis, gamta ar net lubomis, parašyta lengvai ir smagiai.

Žurnale taip pat vaikai ras ir užduočių, ir eksperimentų, ir origami pamokų. Visko, kas ir priklauso tikram vaikiškam žurnalui. Aš, jeigu galima, norėčiau „užsisakyti“ komiksus! Jie tiesiog privalo būti!

Šypseną sukėlė tema apie Lisaboną – sekdama Laimos ir Viktorijos istorijas, puikiai žinau, jog šios joje gyveno, ekskursijas vedė ir šiaip įsimylėjusios šį miestą. Duoklė atiduota ir privalomam žurnalui „atributui“ – žvaigždei. Dainininkė Ieva Narkutė ne tik pakalbinta, bet šalia ir QR kodas, kurį nuskaičius galima išgirsti naujausią jos dainą!

O kokie minusai? Na, turbūt tekstas apie pirmąją komuniją, skirtas ne visiems vaikams (bent jau ne maniškiams). Aišku, žinoti tradicijas gerai, tad lauksime ir apie kitų kultūrų bei tikėjimų iniciacijas.

Visų temų nevardinsiu, pirkite ir tegu tai lieka jums staigmena, o autorėms linkiu begaliniai didžiulės rezervuarų kūrybiškumo!

p.s. dabar tik paskaičiau, kad žurnalo misija ugdyti krikščioniškas vertybes. Chm, svarstau, o ką daryti su savo nekrikščionėmis skaitytojomis? 

Komentarų 3

 • Reklamosauka

  2020-06-15 22:19

  jau norėjau prenumeruotos ieškoti, bet tos krikčioniškos vertybės 🙁 Palauksim kitų numerių.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2020-06-16 08:28

   Teisybės dėlei krikščioniškumo ten tik du puslapiai – apie pirmąją komuniją. Visa kita – vaikams, kaip vaikams. Realiai, tos vertybės ar patys vaikai nelabai skiriasi nuo įprastų 😀

   Atsakyti

 • Miglė

  2020-06-29 17:19

  O aš džiaugiuosi, kad žurnalas nepameta savo misijos ir siūlo kokybišką įvairiapusišką turinį, kuriame tikėjimo dalykai yra integrali jo dalis.

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.