Teatras

Ansamblis “Lietuva” paruošė vaikams kalėdinį muzikinį spektaklį: paremta mitologija

2021-11-14 — Goda Leo0

main

Teatras

Ansamblis “Lietuva” paruošė vaikams kalėdinį muzikinį spektaklį: paremta mitologija

2021-11-14 — Goda Leo0

Kas nutiktų, jei vieną dieną Saulė pradingtų, o Žemę apgaubtų tamsa? Kas pasaulį išgelbėtų nuo piktadarių, o į namus sugrąžintų šviesą ir visų taip laukiamą stebuklą – Kalėdas?

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į naują kalėdinį muzikinį spektaklį „Elnias devyniaragis“, sukurtą lietuvių ir pasaulio mitologijos motyvais. Kalėdinė pasaka kvies į nuotykių bei išbandymų kupiną kelionę – girios glūdumoje ieškoti šviesos. Žiūrovai kartu su nuotaikingais miško gyventojais išbandys lietuviškas Kalėdų tradicijas, pačius seniausius jų burtus, susitiks su seneliu Kalėda ir pagrindiniu spektaklio herojumi – Elniu devyniaragiu. 

 

Grakštus, laisvas, su didingai išsišakojusiais ragais – rodos, tikras karalius. Toks yra baltų mitologinis personažas Elnias devyniaragis, savo raguose nešantis dangaus kūnus ir Saulę. Lietuviai nuo seno šlovino Motulę Saulę, dalinančią visiems šilumą ir meilę. Senuosiuose tautosakos kūriniuose pasakojama, jog baltas elnias išbėga miškuosna per saulėgrįžą, o grįžta per Kalėdas, todėl žiemos saulėgrįžos šventė dar vadinama Elnio devyniaragio švente. Nuo priešpilnio iki mėnulio pilnaties – devynios paros, todėl elnias ir vadinamas devyniaragiu.

Lietuviai tikėjo, kad elnias gali nukreipti ligas ir apsaugoti žmones. Ir šioje muzikinėje pasakoje, žmonėms tampant vis gobšesniems ir piktesniems, požemių pasaulio gyventojai iš jų pagrobia Saulę. Pasaulį išgelbėja Elnias devyniaragis, sugrąžinantis Saulę žmonėms – taip į Žemę vėl grįžta šviesa. Į mūsų namus ateina visų laukiamos Kalėdos.

Spektaklis sugrąžins į tuos laikus, kuomet gyvenimas sukosi ratu kartu su gamta. Tuomet viena didžiausių dovanų mūsų protėviams buvo šviesa. Nors šiuolaikinio žmogaus vertybės kitokios, tačiau gėris, šviesa, gamtos simboliai, gyvos lietuvių tradicijos ar mitai – tai visuomet ieškos kelio į jaunosios kartos širdį. 

Muzikinis spektaklis džiugins gyvai atliekama muzika bei lietuvių tautinių šokių ir dainų motyvais, persipynusiais su šiuolaikine muzika. Spektaklio veikėjus įkūnys žaismingi ir charizmatiški ansamblio „Lietuva“ atlikėjai. Mažieji žiūrovai susipažins su etnografiniais simboliais, kurie atgims mistinėse spektaklio vizualizacijose. 

Po spektaklio senelis Kalėda pakvies vaikus autentiškiems advento žaidimams.

  • Režisierius – Jonas Gricius
  • Libreto autorė – Birutė Mar
  • Kompozitorius – Aras Žvirblys
  • Scenografas ir kostiumų dailininkas – Mantas Bartkus
  • Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai

DĖMESIO! Spektakliai vyks laikantis visų saugumo reikalavimų. Vaikams nuo 6 m. būtina dėvėti apsaugines veido kaukes!

Data – 2021 m. gruodžio 18 d. 11:00 val. 

Vieta – Panerių g. 39, Vilnius

Renginio trukmė – 1 val.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/kaledinis-muzikinis-spektaklis-vaikams-elnias-devyniaragis-344058/ 

 Informacija teikiama telefonu (8 5) 2105097 arba +370 677 00 691, taip pat el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.