Žaidimai

5 originalūs žaidimai lauke

2016-05-24 — Goda Leo3

main

Žaidimai

5 originalūs žaidimai lauke

2016-05-24 — Goda Leo3

Dažnai tėvai sutrinka, kai tenka lauke kažką veikti su vaikais. Iš savo vaikystės jie pamena lauko žaidimus „Tuku tuku“ ar „Alibaba“, bet ką daugiau? Dalinamės idėjomis ką gražią dieną galima smagaus sužaisti visiems kartu.

1. PETANKĖ

Prancūzų tradicinis žaidimas, kuriam skirtas aikšteles galite rasti bet kurioje poilsiavietėje ar kaimelyje. Jums reikės 6 vienodų sunkiasvorių kamuolių, kurie telpa į delną. Žaidžiama komandomis 3 prieš 3 (žaidėjai turi po du rutulius), 2 prieš 2 ar 1 prieš 1 (žaidėjai turi po tris rutulius). Viena komanda meta į vidurį taikinį. Nustatoma vieta iš kurios visi mes rutulius, kuri yra 4-10 m. atstumu nuo taikinio. Visi paeiliui meta ir stengiasi savo rutulį numesti kuo arčiau taikinio. Laimi ta komanda, kurios rutulys lieka arčiausiai taikinio.

 

2. MUILO BURBULAI

Įsigykite daugiau arba pasigaminkite savo muilo burbulų skysčio iš skystos indų plovimo priemonės ir glicerino. Leiskite didelius muilo burbulus – ant dviejų pagaliukų užriškite storą virvelę (ar batų raištelį) taip, kad juos laikant 20 cm atstumu iš virvelės susidarytų apskritimas.

Kitas smagus būdas – leisti putų gyvates. Ant nupjauto plastikinio butelio platesnio galo gumyte pritvirtinkite frotinio audinio skiautę. Mirkykite šią pusę į muilo burbulų skystį, o pūskite per butelio kakliuką. Gausis putų gyvatė.

3. KROKETAS

Nemaišykite su kriketu, nes tai du skirtingi žaidimai! Kroketo esmė – medinėmis lazdomis mušti kamuoliukus pro vartelius tam tikra seka. Žaidžiant su vaikais taisyklės gali būti paprastesnės, o vartelius galite pasigaminti net iš šakelių.

4. VIKINGŲ KUBAI („KUBBS“)

vikingu kubai

Skandinavijoje populiarus žaidimas šiek tiek panašus į petankę, tik sudėtingesnės taisyklės. Žaidėjai skirstomi į dvi komandas, turi savo kariuomenę ir mėtant pagalius reikia išmušti priešo kariuomenę, o tai padarius – karalių.

5. SPORTO ŽAIDIMAI

Tai ne tik kiaušinio laikymas šaukštuose bėgant ar šokinėjimas su maišais (nors tai irgi labai smagu!), bet ir daugybė jūsų susigalvotų naujoviškų užduočių. Keletas idėjų:

 • mėtykite batus nuo kojos į kibirą;
 • „prišaudykite“ pilną puodelį su vandens šautuvu;
 • pūskite stalo teniso kamuoliuką į taikinį dideliu šiaudeliu;
 • bėgiokite paguldytomis kopėčiomis;
 • numuškite vandens pripildytus balionus;
 • į pėdkelnes įdėkite obuolį, užsimaukite pėdkelnes ant galvos ir siūbuodami obuolį pabandykite numušti stovintį butelį;
 • ragatke akmenukus taikykite į taikinį;
 • sušlapinkite marškinėlius, įdėkite į maišelį ir užšaldykite. Kas greičiau juos kitą dieną apsirengs?
 • į didelį indą priberkite stiklinių rutuliukų ir pripilkite vandens. Vienu metu keletas žaidėjų turi kojomis surinkti kuo daugiau rutuliukų;
 • lenktyniaukite apsimovę ląstus;
 • jeigu žaidžia daugiau suaugusiųjų – ant patiesalų pasodinkite vaikus ir kuo greičiau visi kartu tempkite juos prie tikslo;

Ką jūs žaidžiate lauke ar kempinguose?

Komentarų 3

 • Darius

  2019-02-18 18:36

  O dar paprasčiau išsinomuoti žaidimus ir vargo mažiau 🙂 Jau kelis kartus tą darėme per savo šeimos šventes. Ką galėčiau rekomenduoti tai “Margas Miškas” ir gražu ir puikus užimtumas tiek vaikams tiek suaugusiems 🙂

  Atsakyti

 • Rosvaldas

  2019-07-09 23:29

  Laukia žaidžiame Futbola, tinkliny, badmintoną

  Atsakyti

 • Rusne

  2020-06-14 12:55

  Aš pati dar geresniu zaidimu sugalvoju

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.