Blogas

5 idėjos šeimos iššūkiams

2018-01-04 — Goda Leo1

main

Blogas

5 idėjos šeimos iššūkiams

2018-01-04 — Goda Leo1

Nauji metai, nauja pradžia, kuomet sau pasisakome mesiantys svorį, pradėsiantys sportuoti, išmoksiantys šokti tango ar panašiai. Puikios idėjos, bet… Tai yra skirta tik vienam žmogui, jo individualiems poreikiams, o auginant vaikus, nori nenori tenka pagalvoti ir apie bendrus, šeimos poreikius. Todėl į savo sąrašus įtraukite dar vieną iššūkių punktą – skirtą visai šeimai.

Jau ne kartą esu minėjusi – neplanuosi, neturėsi ir net jeigu jums atrodo, kad viską, ką norite padarysite tuomet, kai norėsite ar turėsite laiko, anaiptol! Tai bus nebent atsitiktiniai „įšokimai“ į traukinį, kuris vadinasi „Šeimos laisvalaikis“. Tai gal tiesiog čia ir dabar imkime ir ant lapo surašykime ką jūsų šeima galėtų nuveikti šiais metais?

 

SVARBU: Visus šiuos iššūkius sugalvokite kartu, šeimos susirinkime, nes tai, ką jūs sugalvojote ir pakabinote ant šaldytuvo, panašiau į įsakymus, bet ne į visos šeimos sprendimus.

ATOSTOGOS KARTU

Taip, anksti apie tai kalbėti, ypač, jeigu atostogas turėsite tik vasarą, bet svajonės linkusios materializuotis, jeigu yra surašomos ant popieriaus. Todėl visi kartu pasitarkite ką norėtumėte veikti, kokios yra finansinės galimybės. Būtinai numatykite bent keletą trumpų išvykų po Lietuvą ar renginius, pasižadėkite pamatyti lankytiną vietą, supažindinti vaikus su istoriniu objektu.

MAŽIAU EKRANŲ, DAUGIAU LAIKO KARTU

Nereikia būti kategoriškiems ir uždrausti bet kokias „ekranines“ pramogas, bet… galite susitarti dėl konkretaus laiko per dieną, kurį praleisite kartu. Pradėkite nuo 15 minučių, išsikelkite tikslą po pusmečio šį laiką padidinti iki pusvalandžio ar valandos. Galite net susidėlioti tvarkaraštį, ką veiksite kurią dieną – eisite pasivaikščioti, žaisite stalo žaidimus, tvarkysitės kartu namus, skaitysite ir analizuosite knygas.

ŠEIMOS VAKARIENĖS

Noriu tikėti, kad daugelis šeimų vakare susėda prie stalo kartu ir aptaria praėjusią dieną. Jeigu taip nedarote – pradėkite bent nuo kelių kartų per savaitę, nes tai ypatingai svarbu šeimai išlikti šeima, o ne pavieniais asmenimis, gyvenančiais po vienu stogu. Pasiūlymas jau vakarieniaujantiems kartu – į vakarienės ruošą įtraukti visus šeimos narius. Taip, galbūt tai užtruks 15 min ilgiau, nes jaunėlis skus bulves ilgiau, nei jūs, bet jam reikia įgusti tai daryti. Keista, kuomet tėvai, neįdėję nė menkiausios pastangos skundžiasi, kad jų vaikai nieko nepadeda ar nieko nemoka. Iš kur jie galėtų tai žinoti?

NAMŲ RUOŠA

Nėra aiškaus darbų plano, tuomet tvarkosi tas, kuriam labiausiai rūpi. 90% tai būna mama 🙂 Todėl siūlau pasiruošti, nusipiešti, atsispausdinti ir pasikabinti aiškioje vietoje tvarkymosi planą ir darbų sąrašą kas už ką atsakingas. Keletas pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti tokia namų ruošos darbų lenta:

Weekly-Chore-Printable-650x979

freeprintablechorechartforkids2

freeprintablechorechartforkids2

 

Čia rasite dešimt lentelių, kurias galite atsispausdinti nemokamai: https://acultivatednest.com/free-printable-chore-charts-for-kids/

Skaitymas

Net neverta kalbėti apie skaitymo naudą, o geriausiai vaikai įgunda tai daryti matydami pavyzdį, todėl siūlau kiekvieną vakarą rasti laiko knygai. Jeigu auginate vyresnius – kiekvienas gali skaityti savo knygą, su skaitančiais mažesniais patariu skaityti kartu. Tiksliau tegu skaitymo įgūdžius lavina vaikas, bet nepamirškite aptarti ką skaitote, kokie personažai, kuo įdomūs, ko pamoko istorija, kas patiko, o kas nelabai.

Kokie jūsų šeimos iššūkiai šiais metais?

Su nauja pradžia!

Vienas komentaras

  • Danielius

    2018-05-09 15:48

    Šaunios iššūkių idėjos!!

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.