Blogas

3xMama: Vėjaraupiai

2019-06-16 — Goda Leo0

main

Blogas

3xMama: Vėjaraupiai

2019-06-16 — Goda Leo0

Vėjaraupiai – ir viskas tuo pasakyta 🙂 Ypač, kai nesirgę trys vaikai ir netrukus bus mėnuo, kaip mūsų namuose lazaretas, kurio vadžias laiko šeimos Vyras.

Istorijos eiga labai aiški – nesirgo nė viena, o darželyje užsikrėtė mažiausia. Viena naktis buvo kritinė, bet šiaip iš viso sirgimo prisimename pagrindinį juokelį, kaip Olivija rėkia „Mane kaso, kaso mane, kasooooo!”. Olivija, sakau, ne kaso, o niežti. Po valandos: „Mane <pauzė> kaip ten tas žodis????“ Pakasė pakasė ją, bet greit praėjo.

Trumpas atokvėpis, aš lieku dirbti Vilniuje, Vyras su vaikais prie Kauno sodyboje ir krito 7-nerių Eleonora. Kitą dieną vienuolikos Smiltė. Būtent ją galvojau paskiepyti, nes amžius jau link paauglystės, bet… poliklinika vėjaraupių skiepų neturi, o „Endemik” dvigubai brangesni (poliklinikoje apie 35 Eur, privačiai – 75 Eur). Ai, galvoju, tiek jau tos, kaip nors.

Ir tai šitoje vėjaraupių epopėjoje buvo didžiausia mano klaida.

Eleonorą išbėrė gausiai, o ypač prisidėjo tuo metu siautę tropiniai karščiai. Po nakties ant nugaros buvo ne pavieniai spuogai, bet nuo prakaito (bent jau taip spėju) ir viruso susidaręs vientisas raudonas patinimas. Iš jos sirgimo labiausiai įstrigo jos nuolatinis kartojimas, kaip ji nepatinka sau.

Ir liko vyresnėlė, kurią vėjaraupiai tiesioginę prasme iškirto iš kojų. Tiksliau, ją išbėrė taip baisiai: ištino veidas, išbėrė burnos ertmę, vokus, nugara tapo viena žaizda, o spuogeliai nusėjo net padus, tad negalėjo vaikas net paeiti. Temperatūra laikėsi ilgiausiai, o vaikas tapo viena vandeninga žaizda. Tad pirmas patarimas, kas dar nesirgo vėjaraupiais ir yra vyresnis nei 10ties – PASISKIEPYKIT. Apie randus dar net bijau galvoti.

Dabar apie gydymą. Įdėjau zelionke nuspalvotos Olivijos nuotrauką į socialinius tinklus ir oje, pasirodo, briliantinė žaluma yra toksiška. Really? Ir skiepai iš beždžionių sukelia autizmą? Iš tiesų, naudojome ir vieninteles putas nuo vėjaraupių (ar žinojote, kad užsisakant internetu jų kaina yra DVIGUBAI mažesnė? Tik laukti reikia 2 dienas?), bet briliantinė žaluma buvo a) linksma b) labai gerai žymėtis, kurie seni, kurie nauji spuogai, taip stebint ligos eigą.

Smiltei ir Eleonorai dar naudojau antiseptikus, prieš-alerginius vaistus, antiseptikus (labai patiko „Duoseptic”). Sulaukiau rekomendacijų dėl „Bepanthen”, bet suabejojau, nes spuogus reikia džiovinti, o ne drėkinti… Kas labiausiai padėjo? Viskas po truputį, tikrai neišskyriau nei auksinės kainos putų, nei eurą kainavusios zelionkės. Kiek domėjausi, randų atsiradimo tikimybė priklauso nuo spuogo dydžio, genų ir nusikasymo, bet ne nuo vaistų, nes visi tie išvardinti dezinfekuoja.

Nesu nei gydytoja, nei specialistė, bet kalbėjausi su trimis skirtingais gydytojais apie vėjaraupius ir mano pastebėjimai yra tokie:

 • vaikui gali būti bloga, Eleonorą kelias dienas pykino
 • vyresniam vaikui vėjaraupiai sunkesni
 • susirūpinti, jei vaikas vangus, nevalgo ir negeria
 • vežti į ligoninę, jei nekrenta temperatūra net nuo vaistų
 • negalima temperatūros mažinti ibuprofeno pagrindo vaistais, nes didesnė tikimybė susidaryti randams ir žaizdoms
 • vežti į ligoninę, jei temperatūra nekrenta septynias dienas
 • tepti, purkšti nesvarbu kiek kartų per parą
 • kai jau niekas nepadėjo, dėjau kompresus su vandeniu, kurie malšino niežėjimą
 • didelis kiekis filmukų, meilė, rūpestis ir miegas su tėvais gydo labiausiai
 • kiekvienas atvejis individualus ir stebuklingo būdo išvengti randų nėra
 • visi vaistai geri ir nė vieno stebuklingo

O dabar, gal kas patars – koks kremas nuo randų susidarymo pats geriausias?

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.