Blogas

3xMama: „normalus” šeimos vakaras

2019-04-11 — Goda Leo3

main

Blogas

3xMama: „normalus” šeimos vakaras

2019-04-11 — Goda Leo3

Beprotiškai džiaugiuosi turėdama visas tris dukras, bet kartais pagalvoju, kad dar šiek tiek ir nebepavešiu šio antro-trečio-ketvirto etato. Taip, sistema veikia puikiai, vaikai eina į mokyklą, mažesni lanko darželius, tėvai gali ramiai dirbti, bet kaip po to?

Tradiciškai po darbų/mokyklų/darželių/būrelių visi susirenka 5-6 val. Kaip ir laikas būtų pailsėti, lyg idiliškuose filmuose pažaisti stalo žaidimą, kaip viduržemio jūros kraštuose – skirti 2-3 valandas vakarienei. Anaiptol, mano grafikas visai ne toks.

Pirmiausia, reikia pamaitinti gaują, kuri yra išbadėjusi, visą dieną valgiusi valstybinių ugdymo įstaigų kotletus, todėl receptų paieška „greita sveika ir skanu” pas mane jau yra išsaugota bookmarkuose.

Ruošiame stalą, dėliojame lėkštes, patiekiame kokį nors kvapnų daržovių, mėsos, grybų troškinį ir jau, rodos, ranka pasiekiama jauki šeimyninė vakarienė su pokalbiais apie praėjusią dieną, tada paaiškėja: mažoji sėdės tik tam tikroje vietoje, kurioje paprastai sėdi vidurinė; vyresnioji kategoriškai nevalgys nieko, kas bent kiek prisilietė prie grybų, vidurinė išvis nealkana. Tada neši sviestuką, bulkytę, bandai įkalbėti valgyti tik mėsytę ir tik pomidoriukus, vedi derybas dėl sėdimų vietų…

Valanda prie puodų. 15 min prie stalo. Vietoj jaukių pokalbių, ore pakabintas karo kirvis. Bet ok, misija įvykdyta. Manote, tada galima ramiai atsigulti, paskaityti knygą, pamedituoti žvakių šviesoje?

Ne, prasideda antra dalis – namų darbai. Kai lieka pusvalandis iki laiko miegoti, prisimenama, kad reikia sukurti ir parašyti puslapio pasakėčią, padaryti plakatą apie Lietuvoje gyvenančias pelėdas ar nuspalvinti didžiųjų miestų herbus. Dylini, kad parašysi raštelį mokytojai, jog nespėji. Po dviejų tokių dylinimų vaikas jau pats ateina pavakare ir prašo raštelio, nes „nespėja”.

Mano dvi dukros lanko muzikos mokyklas. OMG prakeikių tą dieną, kai sugalvojau, jog joms reikia muzikinio išsilavinimo. Be to, kad turi lankyti 5 papildomas pamokas per savaitę (nes ten vis dar ta tarybinė tvarka, kad padorus muzikos m-klos mokinys turi išklausyti muzikos istorijos kursą, išmokti solfedžio diktantus rašyti be klaidų ir lankyti chorą. O AŠ TIK NORIU, KAD JI PRAMOKTŲ GROTI PIANINU!) Žodžiu, vakarop prasideda smuiko pjovimo ir pianino barškinimo odė. Vyresnėlė jau penktokė, jai tereikia priminti, kad pagrotų. Su vidurinėle reikia groti kartu, sekti, kad nedarytų klaidų, laikytų ranką, ištiestų nugarą ir taisytųsi nešvarias natas. Primenu, negrojantiems, groti privaloma KASDIEN. Tobula būtų valanda, rekomenduojama pusvalandį, realybė – 15 min.

Po viso to susigriebi, kad jau prieš 20 min jos turėjo būti lovoje, tad skubos tvarka „dušini”, valai dantis ir veji miegot. Dar mažiausiai 30 min eini raminti klegesį – grasini viskuo kuo sugalvoji, kad baigtų plepėt ir miegotų.

Done. Visiška koma. Nuslenki į lovą. Bandai paskaityti knygą, bet supranti, kad po puslapio lūžti. Pažadi atsikelti prieš šešias, kad turėtum laiko sau. Chachacha…

Komentarų 3

 • Sigita

  2019-04-17 13:00

  Sveiki,
  kadangi mūsų šeimos sudėtis labai panaši – mama, tėtis ir trys dukros – 5, 9, 12, tai ir dienotvarkė ne kažin kiek skiriasi, todėl norėjau pasidalinti viena mūsų šeimos vakarienės stalo tradicija, kuri truputį praskaidrina “valanda prie puodų – 15 min prie stalo” realybę 🙂 nors ir ne tiek ilgai kiek norėčiau (aš irgi esu tų ilgų didelės šeimos vakarienių, kaip rodo filmuose, gerbėja). Tai va: susėdus prie vakarienės stalo kiekvienas šeimos narys pasako, kas jam tą dieną nutiko geriausia ir kas blogiausia (kartais, kai sunku išskirti tuos gerumus ar blogumus, nes diena buvo gana vienoda, klausimai gali būti modifikuoti į “kas labiausiai nudžiugino/pralinksmino/nuliūdino/supykdė?” arba užvesti ant kelio, tarkim “gal tau geriausia, jog šiandien eidama į mokyklą sutikai rožinį vienaragį? 🙂 ” – “cha cha cha, aišku, kad ne, be mačiau….”) Negalimi tik atsakymai – “nieko” arba “viskas gerai”, nes tai bendros frazės, o ne atsakymai 🙂 Ritualas yra kiekvienos bendros vakarienės namuose dalis, nesvarbu kokios nuotaikos ar su kuo susipykęs prie jo atsisėdai (pirmais kartais jeigu, kuris nors vaikas nenori kalbėti, nereikia spausti, tačiau vėliau vaikai patys primena, kad turime pasisakyti : ). Sėkmės.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2019-04-17 14:48

   Aš vis bandau šią tradiciją įvesti, bet kažkaip dar ji neprigija pas mus 🙂 O tėtis irgi dalinasi savo dienos įspūdžiais 😛

   Atsakyti

   • Sigita

    2019-04-17 16:47

    Taip, tėtis taip pat 🙂 Mama irgi 🙂 Visa šeima, tai visa šeima 🙂

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.