Įdomu

3 būtini ritualai prieš miegą

2016-05-11 — Goda Leo0

main

Įdomu

3 būtini ritualai prieš miegą

2016-05-11 — Goda Leo0

Kūdikiams būtina miegoti bent 14, priešmokyklinukams – 11-13, pradinukams – 9-11, paaugliams bent apie 10 valandų per parą. Visi žinome miego naudą, bet sukurdami ritualus ją dar tik padidiname. Puikiai užbaigdami dieną didinate tarpusavio ryšį, nes juk būtent prieš miegą pasakomos didžiausios paslaptys ir slapčiausi norai.

SKAITYMAS BALSU

Net jeigu jūsų vaikas ir moka skaityti, vis tiek verta skaityti balsu. Juk nebūtina skaityti vaikiškas pasakaites, galite nagrinėti ir rimtesnius kūrinius. Girdėdami tėvų balsą vaikai nusiramina, susikaupia, atsipalaiduoja. Būtinai skaitykite tai, kas įdomu ir jums. Skaityti balsu turi ir tėtis, ir mama, todėl mainykitės.

 

GERI DALYKAI

Ugdykite vaiko kūrybiškumą ir požiūrį į pasaulį per pozityvumą. Susikurkite ritualą – prieš miegą vienas kitam pasakykite tris gerus (tik juos!) dalykus nutikusius per dieną. Gal buvo skanūs pietūs? Draugas pagyrė? Pasisekė įveikti užduotį? Pasidalinkite ir pagirkite vienas kitą. Taip vaikai mokomi įžvelgti gerą, prisiminti kas jiems patiko, užmigti su geromis emocijomis ir mintimis. 

KONTAKTAS

Lieskite savo vaikus, apkabinkite juos, bučiuokite. Žinoma, kuo jie didesni, tuo tai padaryti sunkiau, bet patikėkite, jei tai ugdysite nuo mažumės – įprotis liks visą gyvenimą.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.