KaunasRenginiai

Žolinės šventė Rumšiškėse: programa visai šeimai

2022-08-08 — Goda Leo0

main

KaunasRenginiai

Žolinės šventė Rumšiškėse: programa visai šeimai

2022-08-08 — Goda Leo0

Senas posakis, kuriuo vadovavosi mūsų protėviai – „Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą laimės neturės“. Lietuvos liaudies buities muziejaus senolių sodybos – pati tinkamiausia vieta tradiciškai susieiti! Žolinės šventadienis muziejuje – jau rugpjūčio 15 d. 12:00 val.!

Per Žolinę atvykite paviešėti, padėkoti už naują derlių, pasidžiaugti jo gėrybėmis, spalvingomis gėlėmis ir dailiausiomis žolynų puokštėmis! Lietuvos liaudies buities muziejus parengė įdomią ir gausią programą. Šventė tradiciškai prasidės šventomis mišiomis muziejaus miestelio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje bei žolynų ir derliaus pašventinimu, o po šių apeigų su šventine eisena visos linksmybės persikels į Aukštaitijos kaimą.

 

Šventėje bus galima gyvai pažinti Žolinės tradicijas bei smagiai ir nerūpestingai praleisti šventadienio popietę senajame kaime. Lankytojų laukia pažintis su etnografinių regionų Žolinės puokštėmis, įvairiais darželiuose augintais žolynais ir sodo bei daržo derliaus gėrybėmis, kelionė laiku į šventadienį Lietuvos kaime XX a. 3–4 deš. ir dar daug įvairiausių pramogų! Žinoma, kokia gi šventė be amatininkų ir skanumynų gamintojų kermošiaus, jodinėjimo arkliais bei žaidimų! Šventę vainikuos „Ponios Hanos teatro“ spektaklis „Pirmiau mirė, paskui vedė“  bei šokiai ir dainos su geros nuotaikos nestokojančiais muzikos ansambliais.

ŽOLINĖS ŠVENTADIENIO PROGRAMA

Muziejaus miestelis

 • 12:00 val. Šventos Mišios Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Mišias aukoja Rumšiškių Šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonas – kun. Gintas Rumševičius.
 • 13:00 val. Šventinė Kryžių pagerbimo ir apvainikavimo eisena į Aukštaitijos kaimą su Kauno folkloro klubu „Liktužė“.

Aristavėlės dvaras

 • 14:00 val. Vieša diskusija: „Etninė kultūra ir šiuolaikinė heraldika“. Diskusijos pašnekovai: doc. dr. Dalia Urbanavičienė, prof. dr. Rimvydas Laužikas, doc. dr. Aleksiejus Luchtanas, dr. Agnė Railaitė-Bardė (moderatorė).

Aukštaitijos kaimas

 • 11:00–17:00 val. Šventinis kermošius – Jūsų lauks ir liaudies meistrai, ir skanumynų gamintojai! Pasivažinėjimas arklio traukiamu vežimu ir jodinėjimas!

Kyliškių sodyba

 • 13:00–16:00 val. „Tėviškės“ medus – prekyba muziejaus pievų ir miškų medumi. Apie medaus kelią muziejuje pasakoja bitininkai Jadvyga ir Juozas Girdžiai.

Kirdeikių sodyba

 • 13:00–16:00 val. Viktorina tradicinių Lietuvoje augintų kultūrų tema: „Ant Žolinės pilnos pintinės ir šalinės“.

Klepšių sodybos klėtis

 • 13:00–16:00 val. Ekspozicijos „Kraičio skrynioje“ pristatymas. Audinių ir drabužių kraitis – didžiausias nuotakos turtas, jie, kaip ir baldai kraičių laikymui – vertinga etninio paveldo dalis.

Klepšių sodybos kiemas

 • 13:00–16:00 val. Tautodailininkų Angelės ir Vytauto Raukčių dirbtuvėlės, kuriose iš kvapnaus, vasarą menančio šieno glėbelio Jus pamokys visokių dydžių, formų, talpumo indą pagaminti.

Gyvakarų sodybos gerasis kiemas

 • 13:00–14:00 val. Rumšiškių KC mišraus vokalinio ansamblio „Žigla“ koncertas.
 • 14:00–15:00 val. Romansai – atlieka Dalia Vaicenauskienė.
 • 15:00–16:00 val. Kauno raj. Ramučių kultūros centro, Voškonių laisvalaikio salės teatro „Siena“ spektaklis: „Pirmiau mirė, paskui vedė“ (pagal R. Eristavi). Režisierė H. Šumilaitė.
 • 16:00–17:00 val. Šokti kvies ir nuotaiką kels muziejaus muzikontas!

Gyvakarų sodybos kluoniena

 • 13:00–15:00 val. Kaimo jaunimo žaidimai „Zovada bėgdamas, kūliais virsi!“

Pagirių sodyba

 • 13:00–16:00 val. Tradicinių Žolinės puokščių paroda.
 • 14:00–15:00 val. Edukacija „Vaistiniai ir prieskoniniai darželių augalai.“ Bus galima įsigyti Gražinos Žumbakienės knygą „Senieji Lietuvos gėlių darželiai. Kvapnūs, puošnūs, gydantys.“.

Klausučių sodybos kiemas

 • 13:00–16:00 val. Kūrybinė edukacija „Pasistatyk namą pats!“.

Tauragnų sodyba

 • 13:00–16:00 val. Patirk kelionę laiku: ,,Žolinės šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3–4 deš.“.

Kilbisų sodyba

 • 14:00–15:00 val. Kauno folkloro klubo „Liktužė“ koncertas.

Bilietai:

Bilieto kaina – 10 €
Studentams, moksleiviams ir senjorams – 5 €
Ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.

Daugiau informacijos ir bilietai internetu: https://www.llbm.lt/zolines-sventadienio-programa/

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir publikuojamas viešai teisės aktų nustatyta tvarka. Už fizinių asmenų fotografavimą, filmavimą ir foto bei vaizdo medžiagos platinimą renginio organizatorius neatsako.

Programa gali nežymiai keistis.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.