Išbandome

Žoliavimas – ir pramoga, ir nauda

2016-05-05 — Goda Leo1

main

Išbandome

Žoliavimas – ir pramoga, ir nauda

2016-05-05 — Goda Leo1

Su Rasa Subačiene susipažinau kituose projektuose, bet negaliu nepasidalinti šia pažintimi Šeimos gide, nes, manau, ji bus naudinga ne tik man, bet ir kitoms šeimoms.

Žolelės, arbatos, žolininkės dažnai primena jaukias bobulytes baltomis skarelėmis arba… vaistinę, kur gali nusipirkti vaistažolių mišinių. Todėl susitikus su Rasa kiekvieną akimirką lankė jausmas, kad esame senos pažįstamos – begalo šilta ir visuomet besišypsanti moteris taip pat augina tris dukras, kurių viena yra Smiltė…

 

IMG_5271

Iš Vilniaus daugiabučių į pamiškėje esančią sodybą persikėlusi Rasa vėl atrado savyje užmirštą norą žoliauti, kuris po truputį plėtėsi ir virto nedideliu versliuku „Rasoklė“. Dabar ji rengia seminarus, stovyklas, džiovina ir maišo arbatų mišinius, verda sirupus, daro hidrolatus ir dar daugybė kitų gėrybių iš žolelių.

Juokiamės, kad paklausa vis didėja ir jau būtų galima samdyti žmones, didinti darbo našumą.

„Ir kas tada?“, – klausia manęs Rasa.

„Na, tuomet juk reikėtų užsakyti reklamos, ieškoti pardavimo taškų, sugalvoti, kaip viską atlikti kuo paprasčiau…“, – vardinu aš ir nutylu.

Taip, o kas iš to? Pabėgus nuo miestietiško skubėjimo, darboholizmo vėl į tai nerti. Ir dėl ko?

IMG_5256

Todėl beprotiška gera nors trumpam pasivaikščioti su ja gamtoje, pažvelgti sau po kojomis ir suprasti, kad tu stovi tarp septyniolikos skirtingų žolelių iš kurių pusė yra valgomos, dalis gydančios, o tik keletos geriau vengti.

Rasą su jos sveikatinančiais produktais ir, svarbiausia, milžinišku žinių turtu galima sutikti ketvirtadieniais Tymo turguje. O šiaip tikrai rekomenduoju su vaikais, kurie galės bėgioti pievomis, vyrais, kurie užmes į juos akį, pažoliauti su Rasa.

IMG_5284

IMG_5316

Artimiausias seminaras – šį šeštadienį jos sodyboje Vilniaus rajone.

Ir visą vasarą dviejų dienų stovyklose Juodenėnuose arba „Slėnyje“ netoli Karmazinų piliakalnio.

Visas tvarkaraštis čia: RASOKLE SEMINARAI

IMG_5337

Vienas komentaras

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.