Blogas

Trys vaikai, 9 būreliai arba kaip tapti profesionalia mama vadybininke

2021-09-21 — Goda Leo0

main

Blogas

Trys vaikai, 9 būreliai arba kaip tapti profesionalia mama vadybininke

2021-09-21 — Goda Leo0

Kartais galvoju, kad laisvai galėčiau planuoti logistikos kompanijos 15 „fūrų“ grafikus ir maršrutus, nes po praktikos dėliojant grafikus trims mokyklinio amžiaus vaikams – patirties sočiai. Žinoma, ironizuoju ir juokauju, logistikos specialistams neprilygstu, bet laisvai galiu pasigirti profesionalios mamos vadybininkės etatu ir pasidalinti savo tips&tricks, kaip man tai sekasi suvaldyti.

Planavimas planavimas planavimas

 

Gausi šeima, tai mini armija, kuriai reikia griežtos generolo rankos, kuri primintų apie tvarką ir užkirstų kelią chaosui. Todėl mūsų darbo dienos yra kruopščiai suplanuotos ir visi žino kur kada turi būti. Mėgstame planuoti ne tik užduotis, bet ir pramogas, tada tikrai ramu, kad joms atsiras laiko, bus vietų (nes rezervuojame iš anksto) ir būsime šventiškai nusiteikę laukdami smagumų.

Sinchronizavimas

Svarbu pasirinkti šeimos kalendorių ir rekomenduoju jų turėti ne vieną – popierinį ant sienos, išmanųjį telefone ir visus bendrinti su kitais šeimynos nariais. Net ir savo darbo susitikimus įrašau viešai matomus, kad a) visi žinotų kada esu nepasiekiama b) prisimintų, kad mama nėra 24/7. Vaikai taip pat turi savo popierines planuotes, kur rašosi užduotis, tvarkaraščius, norus ar draugų gimtadienius.

Patogūs įrankiai

Gyvename šiuolaikiniame pasaulyje, todėl įvertinkime tai, ką jis mums duoda. Jau pamiršome popierines pažymių knygeles (ar net keletą jų egzempliorių) ir naudojamės elektroniniu dienynu TAMO, tai gal verta pasinaudoti ir kitais patobulinimais?

Aš, atvirai pasakius, jei dienynas tik kompiuteryje, tai dažnai pamirštu patikrinti ką rašė mokytoja. Antra, pastebėjau, kad labiausiai e. dienyno prireikia netikėtais momentais, kai skambinant odontologui reikia sužinoti, kada baigiasi pamokos, netikėtai važiuoji pro mokyklą ir galvoji, kad gali nustebinti dukras jas pasiimdama.

Todėl šiuo metu mūsų namuose karaliauja atnaujinta TAMO IŠMANIEMS mobilioji programėlė, kuri super turbo palengvina gyvenimą. Joje ne tik visos pamokos, namų darbai, įvykiai (ar žinote, kad rudens atostogos šiemet prasideda lapkričio 3 d.?) ir galimybė susirašyti su bet kurio dalyko mokytoju čia ir dabar. Čia tiek daug visko, kad net kitų vaikų klasiokų gimtadienius matau!!! Tad jei e. dienyno netikrindavau mėnesių mėnesiais (aš „baisiai“ nekontroliuojanti mama), tai dabar pažiūriu kasdien (nauja mokykla, įdomu, kaip sekasi, o ir lengvai tai daryti). Be to, net ir pamiršti neišeina, nes priminimai, mokytojų žinutės, kiti pranešimai iššoka ekrane.

Be to, TAMO IŠMANIEMS yra be reklamų, tad nekantriai laukiu, kada pagaliau pradės rašyti pažymius (dvi pirmąsias savaites leidžia įsivažiuoti), nes galėsiu matyti įvertinimų vidurkius lyginant ne tik su klase, bet ir mokykla.

Ir taip, visa tai gali matyti ne tik aš, bet ir šeimos vyras, kuris elektroninio dienyno kompiuteryje kaip gyvas nėra atsivertęs, o dabar ryte žiūrėdamas į telefoną primena pirmokei pasiimti baseino priemones kūno kultūros pamokai.

​​Daugiau informacijos apie TAMO IŠMANIEMS rasite čia: https://www.tamo.lt/ismaniems/

 

Savarankiškumas

Apie šitą įgūdį aš kalbu ne pirmą kartą. Vyriausioji Smilte anądien man sako – mama, kaip tau gerai, kitais metais nebereikės nieko vežioti. Mūsų taisyklė, kad vaikus į mokyklą/būrelius/drauges/veiklas vežiojame iki antros klasės. Žinoma, kalbu apie miesto ribas 🙂

Pirmokė ir dabar veržiasi viena važiuoti dviračiu iki lengvosios atletikos užsiėmimų, bet naujas miestas – man baisiau nei jai 🙂

Nereikia vaikų versti eiti, daryti vieniems jei jie bijo – mes visus maršrutus praeiname/pravažiuojame ne vieną kartą, kol išleidžiame pirmą kartą vienus. Kartojame ir kartojame saugumo taisykles, kelių eismo taisykles ir svarbiausia, vaikai išeidami iš kažkur ir atėję į kažkur privalo paskambinti ir informuoti.

Taip pat galima įsidiegti programėles, kuriose matai, kur vaikai juda.

Emocijų termometras

Na, ir nors skamba čia viskas labai baisiai, svarbu stebėti vaikų psichologinę būseną – kada jie pavargę, kada gali ir nenueiti į tą būrelį, o gal išvis verta apmažinti. Lankyti dėl lankymo prasmės nematau, tad nuolat stebiu pažangą, kokią daro lavindamos vieną ar kitą įgūdį (tai gali būti tiesiog socialinio rato plėtimas), siekiu, kad joms patiktų pačioms, kad užaugusios nepasakotų siaubo istorijų „kaip tėvai mane vertė“ ir žinoma, būtina įvairovė. Man patiko kažkada perskaitytos Michelle Obama taisyklės, kad vieną būrelį vaikas renkasi pats, kitą – tėvai. Vienas neformalaus ugdymo užsiėmimas turi būti skirtas lavinti protui, kitas – kūnui. Taip ir žongliruojame.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.