main

Lankytinos vietosLietuvoje

TOP 5 muziejai vaikams Vilniuje

2016-01-13 — Goda Leo4

gelezinekliu muziejus
pinigu muziejus
sm1253273516

Esu didžiai pasipiktinusi senoviniais ir atgyvenusiu principu kuriamais muziejais Lietuvoje, kuomet reikia tik žiūrėti ir grožėtis. Tiesa, ne visi jie tokie ir galima rasti ne vieną smagų, šiuolaikišką, interaktyvų muziejų vaikams Vilniuje. Tikiu, kad tiems, kas domisi šis sąrašas gerai žinomas, o jeigu dar nebandėte – gal pradėkite?

1. Žaislų muziejus

zaislu muziejus

 

Šiltadaržio g. 2

www.zaislumuziejus.lt

Pamenu, kai šio muziejaus kūrėjai kreipėsi į visus, kviesdami pasidalinti senoviniais žaislais, o patys jėgas skyrė patalpų paieškai, jų klasifikacijai ir senovinių žaislų bei žaidimų atkūrimui. Žaislų muziejus vienas įdomesnių tiek vaikams, tiek suaugusiems: vaikai galės pamatyti ir išbandyti daugybę žaidimų, sužinoti kas yra sukučiai, o kiekvienas tėvas su malonumu vėl pašaudys į kosminius laivus žaidimų automatu, kuris buvo kurtas dar SSSR.

zaislu muziejus

Rekomenduoju lankyti su ekskursija, kuri vedama pakankamai dažnai.

Žaislų muziejus nuomoja patalpas gimtadieniams, rengia programas.

 • Bilieto kaina – 4 €
 • Vaikams iki 2 metų įėjimas nemokamas
 • Vaikams nuo 2 iki 18 metų – 3 €

2. Energetikos ir technikos muziejus

Rinktinės g. 2, Vilnius

http://www.etm.lt/

Kilkit iškart į viršutinį aukštą, nes pasivaikščiojimas aplink sanitarinius mazgus įdomus nebent inžinierijos bakalaurams 🙂 O viršuje jūsų laukia dvi puikios salės – vieną vėl patiks tėvams, nes joje demonstruojami senoviniai technikos prietaisai (kaip antai R2D2 robotą primenantis dulkių siurblys), o jos gale bus Interaktyvi mokslo ir technikos salė. Tokia, kokia būna technikos muziejuose užsienyje! Vaikai gali imti, liesti, bandyti, sužinoti viską patys.

energetikos ir technikos muziejus vaikams

Šios salės tęsinys yra trečiame aukšte, kur įrengtame protingame žaidimų kambaryje vaikai supažins su išcentrine jėga (sukdami įmantrų lagaminą), sužinos apie magnetų trauką (lipdydami veržleles ant stipraus magneto), optinės apgaulės, sraigtų sujungimai ir dar daugiau.

sm1256894907

 

sm1253273516

Prieš planuodami apsilankymą – užsukite į tinklalapį http://www.etm.lt/, nes dažnai rengiami edukaciniai užsiėmimai, kuriuos įtrauksite į savo programą!

 • Bilieto kaina suaugusiems – 7 Eur
 • Moksleiviams – 3,5 Eur

3. Pinigų muziejus

Totorių g. 2/8, Vilnius

pinigu muziejus

Lietuvos bankas pradinukams ir vyresniems vaikams parengė labai įdomų ir interaktyvų muziejų apie pinigus. Tai ne tik istorija apie vagnorkes, litus ar eurus, bet supažindinimas su pačiais pinigais. Nuo tų laikų, kai vertinamas buvo auksas iki dabartinių smulkintų banknotų žingsnis po žingsnio vaikai supažindinami su pinigų verte, valiuta. Laukia ir nemažai įdomybių, kaip pvz. milijono centų piramidė. Manote, ji labai didelė? Anaiptol…

pinigu muziejus 2

Muziejuje informacija suskirstyta po konkrečias sales, todėl galima pasirinkti kas jau suprantama ar dar įdomu pagal amžių. Rengiamos edukacinės programos. Tiesa, yra ir ekspozicija Kaune, bet joje nesu buvusi.

www.pinigumuziejus.lt

Gera žinia – muziejaus lankymas nemokamas

4. Geležinkelio muziejus

Geležinkelio g. 16, Geležinkelio stoties 2 aukšte ir 1 perone

Pati ekspozicija, neypatinga. Labai daug įvairių vėžių, detalių, vamzdžių, kai po vieno viskas pasidaro vienodai. Rasite visas geležinkeliečių uniformas, senovinius prietaisus. Ekspozicijos gale yra kita salėje, kurioje po stiklu įrengti žaislinių traukinukų miestai. Eh, tokį turėti namuose. Teks ne tik seilę varvinti, bet ir atlikti lentoje pavaizduotą užduotį – surasti karvę, dviratininką, parkritusį žmogų ir dar daugybę smulkių objektų.

Įdomumas laukia lauke, todėl pasirinkite tinkamą orą (arba aprangą) kada lankysite šį muziejų. Lauko ekspozicijoje galima įlįsti į įvairiausius vagonus, lokomotyvus, pasivažinėti motodrezina.

gelezinkeliu muziejus

gelezinekliu muziejus

Rengiamos ir edukacinės programos, kurių sąrašas yra čia: www.litrail.lt/edukacijos-ir-ekskursines-programos

Aktualios ir informacija www.facebook.com/Gelezinkeliu.muziejus

Muziejaus bilietų kainos:

 • suaugusiems – 1,50 €.
 • Studentams, moksleiviams ir pensininkams – 0,80 €.
 • Ekskursija su vadovu – 10,00 €.
 • Grupė be ekskursijos vadovo (nuo 5 iki 30 asmenų) – 5,00 €.
 • Edukacinis užsiėmimas – 14,00 €.

5. KITI MUZIEJAI

Jeigu už aukščiau išvardinti muziejai yra mano lyderiai, paskutinį išrinkti buvo sunku. Todėl išvardinsiu keletą, kurie mano nuomone yra pakankamai įdomūs ikimokyklinukams ir pradinukams, bet iki tobulumo jiems reikėtų padirbėti.

Valdovų rūmai – dideli, gražūs, turi edukacinių programų, bet tie kokliai ir gobelenai ne visai tai, kas įdomu vaikams. Spręskite patys www.valdovurumai.lt

Bažnytinio paveldo muziejus – traukia akį savo gausiais edukaciniais renginiais ir kvietimais švęsti pas juos vaikų gimtadienį. www.bpmuziejus.lt

Dailės galerijos – jeigu domitės menu, vardinti jų nereikia. Jeigu ne – nebus įdomu nei jums, nei vaikui.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus – vaikams pakankamai įdomu apžiūrėti lėlių teatro lėles, sudalyvauti dirbtuvėlese, bet interaktyvumo trūksta www.ltmkm.lt

Turite patarimų, kas jums labai patiko? Rašykite komentaruose arba seimosgidas@gmail.com – papildysiu sąrašą.

Komentarų 4

 • Indrė

  2016-01-25 18:53

  Dar yra saugomù teritorijù nacionalinis lankytojù centras Antakalnio 25

  Atsakyti

  • Maris

   2018-01-06 12:00

   … ir sitas Antakalnyje yra idomiausias!

   Atsakyti

   • tomas

    2018-07-21 21:33

    pritsriu 1000 proc.

    Atsakyti

 • Jurgita

  2019-01-18 01:05

  Valstybės pažinimo centras, Muitinės muziejus

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.