RenginiaiVilnius

Sveikos gyvensenos populiarinimo šventė „Žvalumo diena 2015“

2015-08-25 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Sveikos gyvensenos populiarinimo šventė „Žvalumo diena 2015“

2015-08-25 — Goda Leo0

  • Vieta: VU Botanikos sode Kairėnuose
  • Laikas: rugpjūčio 29 d., šeštadienis
  • Bilietai: nemokamai, . Tereikės įsigyti bilietą į Botanikos sodą (bilieto kaina suaugusiesiems – 2,32 euro, moksleiviams, studentams, pensininkams – 1,16 euro, vaikams iki 7 m. – įėjimas nemokamas).

Visa diena kūnui ir sielai žvalinti įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje tolėliau nuo miesto šurmulio ir taršos… Į tokias vasaros palydėtuves VU Botanikos sode Kairėnuose vilniečius ir miesto svečius kviečia antrą kartą čia rengiama „Žvalumo diena“.

Daugiau kaip dvi dešimtys Vilniuje veikiančių sveikos gyvensenos organizacijų, taip pat pavieniai entuziastai renginio lankytojus kvies drauge pasimankštinti ir atsipalaiduoti, išmokti taisyklingai kvėpuoti, masažuotis, pasisemti energijos iš muzikos ir šokio, dalyvauti žygyje ir bėgime, o nuovargį nuplauti pirtyse. Sveikai pajudėti kviečiami ir sostinės neįgalieji – jiems bus skirta speciali jogos mankšta.
Šventės programa sudaryta taip, kad lankytojai kuo daugiau judėtų: edukaciniai šventės renginiai vyks net vienuolikoje skirtingų Botanikos parko erdvių. Susiorientuoti, kas ir kur vyksta, padės detalus renginių žemėlapis.

 

„Pasivaikščiojimų alėjoje“ rinksis norintys pasimokyti šiaurietiško ėjimo. „Aromatynas“ vilios ne tik žiedais, bet ir kerinčiais eterinių aliejų aromatais, netoliese skambės gongai ir dainuojantys dubenys. Egzotikos taip pat netrūks „Mankštų ir šokių pievoje“. „Hula – ne vien šokis, o pasaulio suvokimo būdas“, – tikina havajietiškų šokių pasirodymą ir kūrybines dirbtuves rengiančios šokių grupės „Hula Ohana“ merginos. Moteriškąsias galias žadins Rytų šokių tradicijas ir vakarietišką kineziterapiją derinanti grupė „Baladi“. Į gydomąsias pratybas ant žolės kvies ir vilniečiams gerai iš mankštų miesto centre pažįstami Lietuvos taidzičiuan asociacijos nariai.

Greta šurmuliuos „Sveikaturgis“, kur šventės svečiai galės sveikai pavalgyti. Maistą čia gamins sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ specialistai. „Gyventi sveikai – tai puoselėti savo kūną, sielą ir aplinką. Kad po šventės neliktų kalno šiukšlių, prašome lankytojų atsinešti savo indų – su jais ir šiltas maistas kainuos pigiau“, – ragina šventės maitintojai.

Iš atokiau įsikūrusios „Pirties proskynos“ sklis gardūs žolynų arbatos ir pirties garo kvapai. Čia bus kūrenamos mobiliosios pirtys, sveikatos teikiančių procedūrų paslaptimis dalysis šventės iniciatoriai – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos komanda. „Norime vilniečiams pristatyti įvairias sveikatos stiprinimo veiklos rūšis. Galėsite išsirinkti tinkamiausią, kuri ir ateityje jums teiks žvalumo“, – šventės tikslus apibendrina organizatoriai. Lankytojams jie primena nepamiršti mankštos kilimėlių bei rankšluosčių pirties procedūroms ir prašo renginio vietoje nevartoti rūkalų ir svaigalų.

Pagrindinis šventės rėmėjas: “Mandatum Life”

Šventės rėmėjai: Lieptų kaimas

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.