Knygos

Smegenys, tariančios TAIP – knyga, tėvams, seneliams ir visiems, kas dirba su vaikais! ir

2018-12-30 — Inga Čukauskienė0

main

Knygos

Smegenys, tariančios TAIP – knyga, tėvams, seneliams ir visiems, kas dirba su vaikais! ir

2018-12-30 — Inga Čukauskienė0

Tarp visų vaikiškų pasakų, užduotėlių, paveikslėlių ir retkarčiais kai ko sielai, dažnai į rankas paimu knygą apie vaikų auklėjimą, jų švietimą ar lavinimą. Šį kartą tai  psichologų Dr.Daniel J.Siegel ir Tina Payne Bryson knyga “Smegenys , sakančios TAIP. Kaip stiprinti savo vaiko drąsą, smalsumą ir ištvermę”. Ir nors mano penkiamečiui netrūksta drąsos ir smalsumo, su ištverme reikalai prasti.

Vos perskaičius pirmus puslapius, matosi, kad rašo psichologai, savo amato specialistai – daug teorijos apie smegenų sandarą, jų veikimo principus, vaikų gebėjimus kontroliuoti save ir savo emocijas, tėvų pareigą tas emocijas stebėti ir padėti savo vaikams jas atpažinti ir suvaldyti. Ši knyga – apie tai, kaip padėti vaikams pozityviai žvelgti į pasaulį, kaip skatinti juos atvira širdimi pasitikti naujus iššūkius, naujas galimybes, kaip ugdyti jų pozityvų protą.

 

Šiai knygai reikia laiko, susikaupimo. Aš, deja, jo radau tik sūnaus futbolo treniruočių metu. Bet vis labiau gilinantis ir skaitant pavyzdžius, galėjau iškart juos išbandyti: pavyzdžiui  vietoj teiginio – tu neįmušei šiandien  įvarčio, pabandžiau sakyti – tu šiandien DAR neįmušei įvarčio, bet rytoj viskas gali pasikeisti. Pradėjau stebėti trenerių darbą ir su nuostaba pastebėjau, kad mūsų treneris mažiesiems čempionams taiko būtent pozityvų auklėjimą – gal ir jis skaitė šią knygą?

Išvadų galime padaryti daug – viena svarbiausių, kad mes-tėvai galime skatinti vaiką mąstyti pozityviai, tai nereiškia ištisai tenkinti visus jo norus. Neturime pataikauti ar nuolaidžiauti jo prašymams, stengtis apsaugoti nuo nusivylimų ar pulti gelbėti iš kėblios padeties. Turime padėti vaikams pažinti save ir suvokti, kokie jie gali tapti, kad nusivylimai ir nesėkmės įveikiami, o gyventi galima prasmingai ir turiningai.

Knyga rekomenduočiau visiems, norintiems išmokti pozityviai mąstyti – tėvams, seneliams, mokytojams, treneriams.

Dr. Daniel J. Siegel, dr. Tina Payne Bryson „Smegenys, tariančios taip” 240 psl.  9,94 € Rasite knygynuose arba www.vaga.lt

 

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.