RenginiaiVilnius

Šį šeštadienį atsilaisvino bilietų į ansamblio „Lietuva“ koncertą vaikams

2022-12-13 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Šį šeštadienį atsilaisvino bilietų į ansamblio „Lietuva“ koncertą vaikams

2022-12-13 — Goda Leo0

Noriu pasidalinti žinia, kad šį gruodį Vilniuje ansamblis „Lietuva“ rengia kalėdinius muzikinius spektaklius „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“ (V.V. Landsbergio pasakos „Pelytė Zita“ motyvais). Žinoma, į visus juos bilietai jau seniai iššluoti, o atsiliepimai patys geriausi, bet organizatoriai paskebė papildomą datą, kur dar rasite laisvų vietų –  gruodžio 17 d. 15 val. Panerių g. 39, Vilnius (ansamblio „Lietuva“ patalpose) laukiami visi norintys.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/kaledinis-muzikinis-spektaklis-vaikams-kaip-zitute-pasauli-isgelbejo-378324/

 

Žinoma, iš pasakos atgims ir vaikų pamilti herojai – sumanioji Pelytė Zita, mažasis jos draugas Kirstukas Aloyzas, geroji Gervė Bernadeta, išmintingasis Pasaulio Karalius ir kiti personažai, kuriuos įkūnys žaismingi ir charizmatiški ansamblio „Lietuva“ atlikėjai – choras, šokėjai ir nacionalinių instrumentų orkestras.

Kaip gimė Zitutės istorija? Pasak knygos autoriaus, iš asmeninės patirties. Pamatęs, kad mažiausioji dukra išėjus mamai iš namų imdavo baimintis, jog ši gali nebesugrįžti, pradėdavo jai sekti pasaką apie pelytę Zitą.

„Šios istorijos pamatas yra mūsų psichikos fenomenas – visiems mūsų pasirinkimams vadovauja arba meilė, arba baimė. Pasakos populiarumą lemia tai, kad sekdami pelytės pėdomis vaikai atpažįsta ir išgyvena savo pačių slaptas baimes, kurias kartu su Zitute įvykis po įvykio transformuoja į meilę. O susitvarkę savo viduje galime padėti ne tik savo aplinkai, bet ir pasauliui“, – atskleidžia V.V. Landsbergis.

Muzikinė istorija apie pelytę Zitą skatina vaikus mąstyti, kas apskritai yra švara. Blogomis mintimis, žodžiais, darbais mes šiukšliname pasaulį ne ką mažiau, nei numesdami ant žemės saldainio popierėlį. „Vien tik meilė, kilnios mintys sutvarkys ir nuramins jus…“, – tikrosios švaros paslaptį atskleidžia Pasaulio Karalaitis, pas kurį Zitutė keliauja ieškoti atsako, kaip išgelbėti savo pasaulį nuo šiukšlių. „Tik tada šiukšles iškuopsit, kai save geriau suvoksit. Kai daugiau nebesibarsit, draugiškai gyvent nutarsit”, – moko išminčius Zitutę.

Muzikinis spektaklis džiugins gyvai atliekama muzika bei lietuvių tautinių šokių ir dainų motyvais, persipynusiais su šiuolaikine muzika. Kasmet tai lemia ansamblio „Lietuva“ vaikiškų spektaklių populiarumą – čia visada grojama tokiais lietuviškais instrumentais kaip birbynė, kanklės ar skrabalai, tradicinį skambesį paįvairinant moderniomis, vaikus įtraukiančiomis raiškos priemonėmis. Puoselėdami sceninį lietuvių liaudies meną, siekiame aktualiai ir įkvepiančiai ugdyti jaunosios kartos identitetą – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai.

Po spektaklio kviesime mažuosius žiūrovus nusifotografuoti su Kalėdų seneliu bei kitais spektaklio personažais.

  • Režisierius – Albertas Vidžiūnas
  • Kompozitorius – Artūras Novikas
  • Scenografė ir kostiumų dailininkė – Jurgita Jankutė
  • Choreografė – Aušra Krasauskaitė
  • Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.