Kiti miestaiRenginiai

Šeštadienį – Jorės šventė Merkinėje

2022-04-19 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Šeštadienį – Jorės šventė Merkinėje

2022-04-19 — Goda Leo0

Įkvėpkime pavasario gaivos, palinkėkime vieni kitiems „gyvo žalio“, pasidžiaukime bundančia gamta!

Balandžio 23 d. Merkinėje kviečiame sutikti Jorę – gamtos atbudimo, pirmosios pavasario žalumos šventę. Ši pavasario šventė susieta su Jurginėmis ir laikoma simboline Žemės apvaisinimo diena. Pasigirdusi pirmoji perkūnija reiškia apvaisinančią, žiemos sąstingio šarvus pralaužiančią dievo Perkūno galią. Nuo seno balandžio 23-oji ir – gyvulininkystės diena.

 

Minėdami Jorę, Merinės fabrikas paruošė visos dienos programą. Jorės turguje bus galima įsigyti lauktuvių iš Dzūkijos, pasižvalgyti į pulkus Puikiausių Vištų ir Šauniausių Gaidžių iš visos Lietuvos; pabendrauti su žinomais gamtininkais Selemonu Paltanavičiumi, Mindaugu Lapele ir ornitologu Mariumi Karlonu.

PROGRAMA:

  •  11–18 val. Merkinės fabriko ūkininkų ir amatininkų turgus. Pasaulio puodai pristato „Petelnia paucienės” (informacija turgaus prekybininkams tel.nr. 866109545);
  •  11–14 val. Puikiausios Vištos ir Šauniausio Gaidžio rinkimai ir paroda, 15 val. skelbiami rezultatai (informacija paukščių augintojams dėl dalyvavimo parodoje-konkurse tel. nr. 866109545);
  •  12–18 val. Atvelykio kiaušinių dažymas ir ridenimas;
  •  14–15 val. Liaudiškų šokių popietė su jaunimo etnokultūros klubu „Kukumbalis“;
  •  15–16 val. Pasikalbėjimai su gamtininkais Selemonu Paltanavičiumi, Mindaugu Lapele ir ornitologu Mariumi Karlonu.

Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.