Kiti miestaiRenginiai

Šeštadienį Alytaus rajone – atkuriamosios istorijos festivalis “KAUKAI”

2022-09-26 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Šeštadienį Alytaus rajone – atkuriamosios istorijos festivalis “KAUKAI”

2022-09-26 — Goda Leo0

Nemuno kairysis krantas Pietų Lietuvoje iki XIII a. buvo apgyvendintas vakarų baltų genties – jotvingių. Su jų palikimu susiduriame kasdien, tačiau labai maža dalis žmonių tai žino. Jotvingių pėdsakai šiandien gyvi žmonių varduose, vietovių, gyvenviečių, upių ar ežerų pavadinimuose, o jų materialinis palikimas – gausiai pabirę piliakalniai, pilkapiai ir archeologiniai radiniai.

Kaukų-Obelytės archeologinis kompleksas yra vienas iš nedaugelio Lietuvos teritorijoje esančių objektų, tiksliai atspindinčių jotvingių istoriją, su aiškiai apibrėžta chronologija ir radinių gausa. Visuomenėje jis yra nepelnytai pamirštas.

 

Mes norime aktualizuoti dar mažai žinomą čia gyvenusių mūsų protėvių istorinį ir kultūrinį palikimą – laikotarpį kai jotvingiai išgyveno savo aukso amžių, kai jie vykdė puolamuosius žygius į slavų žemes, intensyviai prekiavo su kaimynais, o kartais pasiekdavo ir romėniškuosius kraštus.

Renginys skirtas istorijos mėgėjams ir entuziastams. Čia bus galima pažvelgti į jotvingių genties istoriją iš arčiau, susipažinti su to laikmečio buitimi, gyvensena, amatais, prekyba bei karyba, palyginti jotvingių bei jų kaimyninių genčių skirtumus ir panašumus. Senoviniai žaidimai, karių pasirodymai, dainos, pasakojimai apie jotvingių krašto palikimą, festivalyje kupiname archajinės nuotaikos “KAUKAI”.

Renginys vyks 2022 spalio 1 d. šeštadienį nuo 12 val. Kaukų kaime Alytaus rajone.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.