RenginiaiVilnius

Savaitgalį vyksiančiame festivalyje „Heritas“ – speciali programa vaikams ir šeimoms

2020-09-28 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Savaitgalį vyksiančiame festivalyje „Heritas“ – speciali programa vaikams ir šeimoms

2020-09-28 — Goda Leo0

2020 m. spalio 2-4 d. vyks tarptautinis kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų festivalis „Heritas“, vienijantis visus, neabejingus kultūros paveldui. Atviruose ir nemokamuose renginiuose Šv. Kotrynos bažnyčioje organizatoriai kviečia pažinti, atrasti ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Šiais metais festivalio lankytojų laukia įvairi ir įtraukianti programa – renginiuose galima dalyvauti tiek savarankiškai, tiek kartu su visa šeima. Jaunieji tyrinėtojai pažvelgs į didikų rūmų gyvenimą atlikdami kūrybines užduotis kartu su iliustratore Greta Alice Liekyte, statys Gedimino bokštą ir Trakų pilį su „Žaiskime lietuviškai“ komanda, tyrinės seniausią miesto architektūros tipą – medinį namą – su jauniausio Vilniuje – Medinės miesto architektūros muziejaus darbuotojais, o komiksų knygos „Atgal į Vilnių!“, kurią išleido „Aukso žuvys“, autoriai, kvies kartu nupiešti Vilniaus ateities viziją.

 

Į paveldą pažvelgti kūrybiškai skatins Žaislų muziejus dirbtuvėse, kuriose bus galima pasigaminti klasikinius žaislus, su kuriais praeityje žaidė mūsų močiutės ir seneliai, o Kauno tvirtovės parkas kvies susipažinti su Kauno žvėrimi ir šikšnosparniais, įsikūrusiais fortuose. Šeimos su vaikais kviečiamos iš naujo atrasti Vilniaus senamiestį dviejuose orientaciniuose žaidimuose: „Gatvės gyvos vaikams“ parengtos užduotys nukels į žydų, vokiečių, rusų ir lenkų tautas menančias miesto vietas, o Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros organizuojamas orientacinis žaidimas neleis pasiklysti Radvilų giminės istorijos labirintuose atrandant ne tik gražiausius miesto kampelius, tačiau ir sužinant įdomiausias didikų šeimos istorijas.

Jaunųjų lankytojų tradiciškai lauks ir visų jau pamėgtas Archeologijos paviljonas, kuriame Lietuvos archeologijos draugija ne tik supažindins su iki tol tik bauginusiais sudėtingais terminais, tokiais kaip archeobotanika, zooarcheologija ir dendrologija, bet, ir pakvies į archeologinių radinių pažinimo, ir identifikavimo dirbtuvės. Išsami festivalio programa ir registracija į renginius http://heritas.lt

Festivalio metu jaunieji lankytojai bei jų tėveliai su paveldu skatinami susipažinti per praktiką. Gyvas prisilietimas prie istorijos ugdo vaikų smalsumą, kūrybiškumą, pilietiškumą, o turiningai ir smagiai kartu su šeima praleistas laikas stiprina tarpusavio ryšius. „Pristatydami vaikams ir šeimos skirtą programą, siekiame parodyti, kad ne tik egzotiškuose kraštuose, bet ir Lietuvoje galima atrasti daug naujų ir įdomių dalykų, o atradimo džiaugsmu pasidalijus su šeima ir artimiausiais žmonėmis, jis auga. Paveldo paslapčių tyrinėjimas gali tapti išties nepamirštama kelione laiku ir mažiausiems, ir jau suaugusiems lankytojams“ – prasitarė festivalio organizatoriai.

Heritas – tai pirmasis tokio tipo renginys Baltijos šalyse, vykstantis jau trečius metus iš eilės. Tai savanoriška, pilietinė iniciatyva, skirta ne tik siauram kultūros paveldo specialistų ratui, tačiau ir plačiajai visuomenei, neabejingai paveldui.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.