RenginiaiVilnius

Savaitgalį Vilniuje – robotų paroda “Robotiada”

2018-02-27 — Goda Leo1

main

RenginiaiVilnius

Savaitgalį Vilniuje – robotų paroda “Robotiada”

2018-02-27 — Goda Leo1

Kovo 3 d. Vilniuje, LITEXPO jau šeštą kartą vyks paroda „Robotiada 2018“, kuri kviečia visus išmanius ir smalsius susitikti didžiausioje išradėjus vienijančioje šventėje Lietuvoje. 2017 metais per dvi dienas Robotiada sutraukė 10000 lankytojų ir dalyvių, o 2018 metais išsikėlė tikslą šį skaičių pasiekti per vieną dieną. Tai renginys, kuriame technologijų įmonės, universitetai pristato savo inovacijas ir naujoves, technologijų ir robotikos entuziastai atvyksta išsiaiškinti, kuris taps nugalėtoju 6 rūšių robotų kovose, o moksleiviai atvyksta pademonstruoti savo žinių ir pasiekimų pasaulinio standarto varžybose First LEGO League.

Šių metų Robotiados tikslas – suburti didžiausią robotų „bendruomenę“ į vieną vietą – Litexpo parodų rūmus. Parodos dalyviai išvys tai, ką iki šiol turėjo galimybę išvysti tik inžinieriai ar mokslininkai – humanoidiniai, pramoniniai, edukaciniai, pramoginiai robotai ir juos sukūrusios įmonės bei universitetai. Renginyje bus pristatomos technologijos, garsinančios Lietuvą ir įkvepiančios jaunąją kartą kurti inovacijas.

 

Robotiadoje vyks didelio pasisekimo sulaukusios interaktyvios dirbtuvės skirtos tiek darželių, moksleivių grupėms, šeimoms tiek ir pavieniams lankytojams. Vaikams iki 4 metų įėjimas į renginį nemokamas. Renginio metu vyks didžiausia Lietuvoje šeimų edukacija, kurios metu vaikai kartu su savo tėveliais įgys praktinių žinių apie mus supantį technologijų Pasaulį.

2018-ųjų metų Robotiados tema – Vanduo. Pradedant varžybomis, renginio metu bus nagrinėjama vandens, kaip nepakeičiamo Žemės ištekliaus svarba mūsų Planetai – technologijos, inovacijos, aplinka – visa tai šių metų akvariume. Puoselėsime ne tik visuomenės susidomėjimą technologine pažanga, bet ir rūpinimąsi svarbiausias mus supančiais ištekliais.

Parodos laikas – kovo 3 d. 10-18 val.

PROGRAMA:

DIRBTUVĖS VISAI ŠEIMAI

Dalyvauja įvairios technologijų įmonės ir stipriausios švietimo institucijos. Kiekviename stende kartu su visa šeima turėsite galimybę savo rankomis kurti robotus ar kitas technologijas. Dalyvauja ir dirbtuves rengia:

 • 200 m2 architektų dirbtuvės
 • Cosmos place
 • CurioCity
 • Japoko
 • KTU
 • VGTU
 • VTDK
PRAMOGOS

Pramogų zonoje turėsite galimybę pasinerti į virtualią realybę, pasimėgauti LEGO  miestelio vaizdas, išbandyti save įžiebiant elektrą ir kitaip smagiai leisti laiką su visa šeima.

TECHNOLOGIJŲ PARODA „PO VANDENIU“

Šiais metais turime daugiau nei 10 technologinės parodos dalyvių, kurie pristatys įdomiausias technologijas. Dalyvius ir jų eksponatus pristatysime jau netrukus.

VARŽYBOS

Pati azartiškiausia renginio dalis – robotų varžybos. Pirmą kartą First LEGO League projektų ir vertybių pristatymai vyks gyvai. Tai puikus šansas pamatyti jaunųjų tyrinėtojų nuveiktus darbus ir pasisemti idėjų vandens tematika.

SISTEMINIO KŪRYBIŠKUMO FORUMAS

2018 m. festivalio „Robotiada“ kūrybiškumo forumas gilinsis į tai, koks ateityje bus intelektas. Ne tik dirbtinis, bet ir emocinis. Ne vien loginis, bet ir vizualinis ar net – nežemiškas. Kokios naujos savybės patvirtins, kad naujai sukurta ar susikūrusi būtybė turi intelektą ir mąsto? Kaip mes užtikrinsime, kad šiandien mokyklą pradėję vaikai sugebės konkuruoti su sparčiai tobulėjančiu dirbtiniu intelektu ir robotais?

Daugiau informacijos: http://robotiada.lt

Vienas komentaras

 • Laima

  2018-02-27 12:40

  Labai vaikas laukia! Eis į kovas su savo pirmu robotu.

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.