RenginiaiVilnius

Savaitgalį – kultūros naktis + programa Vilniuje šeimoms su vaikais

2020-09-14 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Savaitgalį – kultūros naktis + programa Vilniuje šeimoms su vaikais

2020-09-14 — Goda Leo0

Vasara kvepėdavusi tradicinė kultūros naktis šiemet persikėlė į rugsėjį. Gal ir gerai, jau visi grįžę, nesinori jos iškeisti į paežerę, todėl galima smagiai pasikultūrinti. Išrinkome renginius, kurie įdomesni šeimoms su vaikais, o visa programa randasi: https://kulturosnaktis.lt/programa/.

„Šeimų erdvė: Sąmoningos kultūros miestas“

Renginio laikas: 18:00-01:00

Renginio vieta: Bernardinų sodas

Šeimų erdvė – tai lyg atskiras festivalis festivalyje. Ši mažoji erdvė Bernardinų sode, kiekvienais metais pasakoja tam tikrą istoriją visuomenei bei atskleidžia vis kitą metų temą. Mažasis „Kultūros nakties“ festivalis skirtas visai šeimai, o ypač patiems mažiausiems, kuriuos dar tik mokome žengti pirmuosius žingsnius naujame gyvenimo etape bei pažindiname su pasauliu, kuriame gyvename. Šiais metais Bernardinų sode vienai vasaros nakčiai susirinksime jau aštuntą kartą bei paversime jį įkvepiančiu bei motyvuojančiu veikti – sąmoningos kultūros miestu visai šeimai.

Sąmoningas gyvenimas apima daug įvairių sričių, bet galbūt ne visi išmokome šių dalykų būdami vaikais, tačiau turime daryti viską, kad mūsų mažieji užaugtų sąmoningais pasaulio piliečiais. Todėl Šeimų erdvės lankytojus norime supažindinti su „žaliu“ pasauliu, sąmoningu buvimu čia ir dabar, savo patyrimų, poreikių suvokimu, tvariu bei atsakingu vartojimu, atliekų perdirbimu, panaudojimu kelis kartus ir kt. svarbiais dalykais. Šiais metais visą dėmesį skirsime Lietuvos menininkams bei kūrėjams. Pasiūlysime kelių skirtingų kultūros bei meno sričių, meninių pasirodymų, įtraukiančių žaidimų visai šeimai bei edukacinių veiklų, kurioms šiais metais skirsime didžiausią dėmesį. Pradžiuginsime įvairiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, skatinančiomis mažųjų lankytojų bei jų tėvelių sąmoningumą.

Edukacinių bei kūrybinių dirbtuvių metu galėsite susikursi „Kultūros nakties“ kvapą, piešti mandalas, lankstyti origami, piešti ant vandens, išbandyti henna dažų subtilybes, kurti smagius dalykus iš antrinių žaliavų, pasinerti į dainuojančių dubenų maudynėse bei kitas informatyvias veiklas.

Norinčius rungtyniauti bei pajudėti kviesime dalyvauti įtraukiančiose rūšiavimo varžybose, kuriose galės dalyvauti visi šeimos nariai. Tradiciškai pasiūlysime gausybę stalo žaidimų bei skatinsime tautiškumą ir miklumą dėliojant dėlionę iš medinių kaladėlių. Pristatysime kendama žaislą bei pasiūlysime išmėginti savo jėgas įtraukiančiuose žaidimuose.

Žvilgsnius trauks ledo skulptūra bei interaktyvios instaliacijos iš antrinių žaliavų, kurias apžiūrėję sužinosite bei išmoksite vertingų patarimų tvariam gyvenimui, o galbūt netgi pasiseks laimėti smagius suvenyrus. Šeimų erdvės lankytojai taip pat galės išbandyti piešimą šviesa ore bei susikurti sau gražų prisiminimą, kurį mielai atspausdinsime.

Stebėsime užburiančius bei skatinančius sąmoningumą teatro pasirodymus, kuriuose galės sudalyvauti ir mažieji sodo lankytojai. Visi drauge kursime smagias sąmoningos kultūros miesto istorijas bei personažus. Išskirtinai šiais metais kviesime į kino erdvę ant žolės. Pasikartojančių seansų metu pristatysime trumpo metro animacinius filmus bei edukacinius animuotus vaizdo įrašus sąmoningo gyvenimo / tvarumo tema.

Būtina registracija į renginius: ČIA

Amatų naktis

Renginio laikas: 18:30-22:00

Renginio vieta: Metraštininko kiemelis, VSAA salė, Stiklių g. 4

Renginio tikslas: supažindinti visuomenę su miesto aukščiausios kategorijos Vilniaus miesto amatų meistrais, turinčiais ilgametį įdirbį, kurie per tradicinius amatus palaiko Vilniaus gyvybingumą, rodo pasauliui šalies ir Vilniaus miesto tautinį veidą bei paveldosauginį išprusimo lygį. Šio renginio metu jie supažindins lankytojus su savo darbo įrankiais, medžiagomis ir suteiks vilniečiams ir miesto svečiams daugiau informacijos apie šių dirbtuvių veiklą, mokymus, stovyklas vaikams, rengiamus seminarus, parodas. Būtina išankstinė registracija: i.sakalauskiene@vsaa.lt arba telefonu 867449240

Gatvės meno projektas „Sienos prisimena“

Renginio laikas: 18:00-22:00

Renginio vieta: Vokiečių g. 18 (ant kampo su Šv. Mikalojaus g.)

Sostinės Vokiečių gatvėje bus įgyvendintas gatvės meno kūrinys iš ciklo „Sienos prisimena“. Tai jau šeštas šio ciklo, dedikuoto Vilniaus žydų kvartalo istorinei atminčiai, kūrinys sostinėje. Gatvės meno kūrinys, sukurtas pagal autentišką nuotrauką iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų, bus įgyvendinamas visos dienos eigoje bei atidengtas vakare, vykstant Kultūros nakties renginiams. Visą procesą bus galima stebėti gyvai.

Bitės SMC kūrybinės dirbtuvės Naujamiestyje

Renginio laikas: 19:00-23:30

Renginio vieta: Bitės SMC, Kauno g. 43

Ruošiatės į pirtį, o kepurės vis dar neturite? Ateikite ir nusivelkite svajonių pirties kepurę! Kol velsite, Jūsų vaikai galės pajusti vilnos švelnumą gamindami mielą žaisliuką arba aksesuarą. Vilnos vėlimo kūrybinėse dirbtuvėse Jūs smagiai praleisite laiką ir pasijusite kūrėjais! Priemonėmis nesirūpinkite, viskuo pasirūpinsime mes! Visus pagamintus rankdarbius padovanosime autoriams. Dirbtuvių pradžia 19:00 val. Trukmė apie 3,5 val. Registruokitės čia.

Vilniaus miesto amatai Lietuvai

Renginio laikas: 19:30-00:00

Renginio vieta: Senųjų amatų dirbtuvės, Savičiaus g. 10

Kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius prisiminti ir puoselėti senuosius, tradicinius amatus, sužinoti ir išmokti naujų, kurti ir patiems išbandyti įvairiausias technologijas, bendraujant su profesionalais meistrais-amatininkais, rekonstruktoriais ir amatų mylėtojais. Būtina registracija: ČIA

Spektaklis „Ežiukas rūke“

Renginio laikas: 18:00-19:00

Renginio vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Mėlynoji salė, 3 aukštas, Konstitucijos pr. 25

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Mėnulio teatro studijos aktoriai trečius metus iš eilės dalyvauja „Kultūros naktyje“. Rodėme du spektaklius pagal M.Ardžilio apysakas, o šį kartą pristatysime žiūrovams kelias apysakas iš S.Kozlovo knygos „Ežiukas rūke“. Mačiusiems filmuką tuo pačiu pavadinimu norime pabrėžti, kad šios istorijos į spektaklį neįtraukėme. Norime supažindinti žiūrovą su kitomis, mažiau žinomomis apysakomis. Spektaklis lietuvių kalba, skirtas žiūrovams nuo 10 iki 100 metų. Spektaklio trukmė 40 min.. Būtina išankstinė registracija: El. paštas: margo.sirusiene@lvjc.lt.

Indijos skulptūros atgyja!

Renginio laikas: 19:00-20:30

Renginio vieta: Pakyla prie Valdovų rūmų įėjimo

Šio vizualaus projekto metu Kultūros nakties lankytojus kviesime įdėmiau pažvelgti į klasikinį indišką šokį ne scenoje, o atviroje erdvėje. Bus galima prieiti prie jų, apžiūrėti tradicinius kostiumus, papuošalus ir pan. Šokėjos lyg Indijos šventyklų skulptūros demonstruos klasikinius judesius, šokiuose naudojamas jogos asanas, veido mimikas, rankomis reiškiamus simbolius. Praeiviai bus kviečiami fotografuotis, pakalbinti ir iš arčiau susipažinti su itin gilias tradicijas menančiais šiaurės vakarų ir rytų Indijos šokių kostiumais. Vėlesnėje vakaro programoje šokėjos kvies pasižiūrėti ir jų šokių pasirodymą Bernardinų sode.

Naktiniai nardymai bibliotekoje

Renginio laikas: 20:00-00:00

Renginio vieta: Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia Kultūros nakties lankytojus pasinerti į skaitytojams retai matomas erdves ir pažinti negirdėtas bibliotekos istorijas. Naktinių ekskursijų metu lankytojai galės apžiūrėti bibliotekos rūsius, sužinos įdomybių apie prieš du šimtus metų čia gyvenusius grafus Tiškevičius ir kaip su biblioteka susijęs Adomas Mickevičius. Taip pat turės galimybę pamatyti originalių XIX a. Adomo Mickevičiaus kūrinių leidimų ir sudalyvauti improvizuotuose poezijos skaitymuose. Ekskursijų pradžia 20 val., trukmė – 1 valanda. Būtina išankstinė registracija: edita.sedaityte@amb.lt, +37068238321

Pojūčių spektaklis „Baisiai gražu”

Renginio laikas: 18:00-20:00

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a., Gedimino pr. 51

Kviečiame jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus su tėveliais į Vaikų ir jaunimo literatūros departamente vyksiančius vakarinius literatūrinius skaitymus, kuriuose jie galės ne tik išgirsti šiurpuliukus keliančias istorijas, bet ir jas patirti. Būtina išankstinė registracija: grupems@lnb.lt arba telefonu (8 5) 239 8561 (1 renginyje gali būti iki 10 dalyvių)

Instaliacija „Debesys“

Renginio laikas: 18:00-02:00

Renginio vieta: Stiklo kvartalas (Stiklių g., Gaono g., M.Antokolskio g.)

Nevaržomos, laisvos žmogaus dvasios metafora ir lietaus šalies – Lietuvos – įvaizdis, kurį menininkas įkūnija abstrakčioje erdvinėje kompozicijoje. Priklausomai nuo ekspozicinės erdvės ir autoriaus valios ji gali būti kaskart kitaip transformuojama ir tęsiama be pabaigos. Skulptūrinės formos ir efemeriškų grafinių linijų judėjimas, susiliejantys siluetai, kaip ir realūs debesys, šioje instaliacijoje nuolat juda, keičia padėtį. Skirtingų, naujų medžiagų pritaikymas taip pat suteikia galimybę instaliaciją visuomenei pristatyti šviesiu ir tamsiu paros metu (dieną objektai bus aiškiai matomi erdvėje, o sutemus sukurs šviesų, atspindžių bei šešėlių žaismą).

„JEI SU LAPĖM PRASIDĖSI…“ …tai tiktai bėdos turėsi

Renginio laikas: 19:00-01:00

Renginio vieta: VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija Židinys, Dominikonų g. 15/1

Parodoje eksponuojamos jaunosios kartos atstovės Gustės Bačiulytės iliustracijos knygai „Jei su lapėm prasidėsi…“ (išleido VšĮ „Pamėginčius“, 2020). Leidinį sudaro lietuvių ir anglų kalbos patarlės bei priežodžiai, kurių pagrindinė veikėja yra lapė. Gustės piešiniai nuotaikingai ir taikliai atskleidžia lapės charakterį smulkiosios tautosakos kūriniuose.

Kultūros naktis su kariūnais

Renginio laikas: 19:00-23.00

Renginio vieta: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centras, bibliotekos Didysis kiemas, Šv. Ignoto g. 6

Domina kariškas gyvenimo būdas? Smalsu išbandyti save kariūno amplua? Kyla klausimas, koks yra kariūno – Lietuvos karo akademijos studento – kelias, pasiryžus tarnauti Tėvynei? Ateik, sužinok ir patirk pats! Užsuk į bibliotekos Didįjį kiemą (Šv. Ignoto g. 6), kuriame nuo 19 iki 22 val. veiks improvizuota Karo mokykla, ir išbandyk Kariūno kelią. Tik nepabėk per anksti, kadangi nuo 22 val. tavęs lauks kariūnų roko grupės „Vytis“ koncertas. Neaplenk „Tako“ galerijos – čia galėsi apžiūrėti eksponuojamą Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) parodą „Lietuvos kariuomenės karininkų portretai“. Pasinaudok išskirtine galimybe iš patyrusio archyvo darbuotojo sužinoti ne vieną įdomų biografijos faktą apie tarpukario Lietuvos kariuomenės karininkus ir praplėsti savo žinias apie parodoje eksponuojamus bei LCVA saugomus karo tarnybos dokumentus. Paklaidžiok su gidu po buvusio Vilniaus jėzuitų noviciato architektūrinį ansamblį (dabartines LKA Karo mokslų informacijos ir leidybos centro patalpas). Ekskursijos pradžia 20 val. 30 min. Būtina išankstinė registracija: dalia.kalmantiene@lka.lt.

Pojūčių ir kūrybos vakaras

Renginio laikas: 18:00-22:00

Renginio vieta: VšĮ Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija, Vilniaus g. 39

Ekskursija po parodą, skirtą Dizaino savaitei 2020, muzika bei išskirtinės kūrybinės dirbtuvės kartu su parodos autoriais. Renginys orientuotas į šeimas su vaikais, bet kviečiami visi – jauni ir seni. Būtina išankstinė registracija: info@vaikugalerija.lt arba +37061446911

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.