Europos archeologijos dienos – ketvirtus metus Lietuvoje vykstantis tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su partneriais – Lietuvos archeologijos draugija, Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu – pakvietė savo veiklas siūlyti ne tik muziejus, tačiau ir kitas organizacijas, įstaigas ir specialistus, dirbančius archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir populiarinimo srityse.
Šiemet prie Europos archeologijos dienų prisijungė daugiau nei 20 dalyvių iš visos Lietuvos! Gausi programa siūlys aplankyti net 7 parodas, sudalyvauti 16-oje skirtingų edukacinių programų, prisijungti prie ekskursijų, išklausyti įvairių paskaitų, pamatyti amatų ir rekonstrukcijų demonstracijų, sudalyvauti piliakalnių tvarkymo akcijose ir žygiuose.
Renginiai vyks visose Lietuvos apskrityse, tad nepraleiskite progos pasidomėti, kokie renginiai vyks jūsų regione.
Veiklos pagal apskritis –> https://lnm.lt/aktualijos/europos-archeologijos-dienos-lietuvoje/
Visa programa čia –> Europos archeologijos dienų programa 2022
ARCHEOLOGIJOS DIENOS PROGRAMA
VILNIAUS APSKRITIS
Lietuvos nacionalinis muziejus
Nemokamas Senojo arsenalo ekspozicijos lankymas
Senasis arsenalas – išskirtinis Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, pristatantis Lietuvos archeologijos istoriją nuo pat akmens amžiaus laikų iki valstybės susidarymo. Ekspoziciją papildo archeologei dr. Rimutei Rimantienei dedikuota taktilinė paroda „Ar galima šnekėtis man su jais?“, kurioje lankytojai turi išskirtinę galimybę palytėti įspūdingiausių archeologinių eksponatų kopijas ir paklausyti praeities gyventojų pasakojimų. O šių metų Archeologijos dienų svarbiausiu akcentu tampa atgimęs vienos karingiausių baltų genčių XII a. kalavijas, kuris, kaip spėjama, priklausė elitiniam kuršių kariui.
Kada? Birželio 17 d. nuo 10 iki 22 val.
Birželio 18 ir 19 d. nuo 10 iki 18 val.
Kur? Senajame arsenale, Arsenalo g. 3
Nemokamos ekskursijos Senojo arsenalo ekspozicijoje su archeologu
Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia susitikti archeologijos ekspozicijoje vyksiančiose nemokamose ekskursijose. 12 tūkstančių metų istorinėje kelionėje pasivaikščiosite po medžiotojų-rankiotojų ir baltų laikus menančią ekspoziciją. Turėsite galimybę ne tik susipažinti su kasdieniu žmonių gyvenimu, menu bei tikėjimu, bet ir įsijausti į pirmykščio žmogaus gyvenimą liesdami eksponatų kopijas.
Kada? Birželio 18 d. 14 val., birželio 19 d. 13 val. ir 15 val.
Kur? Senajame arsenale, Arsenalo g. 3
Būtina išankstinė registracija, nes žmonių skaičius grupėje ribotas. Prašom registruotis https://forms.gle/zEJmQn2Eu1sctysr6
Edukacinė veikla „Archeologas vienai dienai“
Senojo arsenalo kieme Kviečiame mažuosius smalsuolius į archeologinius tyrimus! Kartu su muziejaus archeologais turėsite galimybę „paragauti“ archeologo „duonos“ ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje smėlio dėžėje.
Kada? Birželio 18 ir 19 d. 12–17 val.
Kur? Vidiniame Senojo arsenalo kieme, Arsenalo g. 3
Edukacinė veikla „Baltų ainiai“
Senojo arsenalo kieme Atvykę į Senojo arsenalo vidinį kiemelį jaunieji lankytojai kviečiami atrasti baltiškąją spintą. Turėsite galimybę pasijusti tikrais praeities gyventojais ir pasimatuoti muziejaus audėjų pagamintus senovinius apdarus, pasipuošti geležies amžiaus laikų papuošalų kopijomis.
Kada? Birželio 18 ir 19 d. 12–17 val.
Kur? Vidiniame Senojo arsenalo kieme, Arsenalo g. 3
Edukacinė veikla „Menas akmens amžiuje“
Senojo arsenalo kieme Akmens amžiaus žmonės buvo ne prastesni menininkai nei mes. Ant uolų išpaišyti nuostabūs gyvūnai ir išskirtinai kruopščiai pagaminti moliniai, mediniai ir kauliniai dirbiniai iki šiol žavi mokslininkus. Senojo arsenalo kiemelyje turėsite progą susipažinti su istorine keramika ir jos puošyba bei patys išbandyti šį nelengvą užsiėmimą.
Kada? Birželio 18 ir 19 d. 12–17 val.
Kur? Vidiniame Senojo arsenalo kieme, Arsenalo g. 3
Istorinės rekonstrukcijos meistrai
Senojo arsenalo kiemelyje smalsiausių lankytojų lauks ir rekonstruktoriai – kalvystės meistras Tomas Vosylius ir peiliadirbys Vykintas Motuza. Lankytojai iš arčiau galės susipažinti su kalvystės amatu, įvairiomis ginklakalystės technologijomis, naudotomis medžiagomis bei įrankiais, taip pat kalavijo makštų gamyba, apžiūrėti X–XI a. kuršių kovos peilių kopijas.
Kada? Birželio 18 d. 12–17 val.
Kur? Vidiniame Senojo arsenalo kieme, Arsenalo g. 3
Muziejaus restauratorių darbo pristatymas I
Ar kada smalsavote, kas gi nutinka su archeologiniais radiniais, kai jie patenka į muziejų? Savo darbo paslaptis pasirengę atskleisti muziejaus restauratoriai, kurie jums papasakos, kokie archeologiniai radiniai patenka į jų rankas ir kokį kelią jiems tenka nukeliauti, kol atsiduria muziejaus saugyklų lentynose.
Kada? Birželio 18 ir 19 d. 12–17 val.
Kur? Senojo arsenalo ekspozicijoje, Arsenalo g. 3
Muziejaus restauratorių darbo pristatymas II
Kviečiame pažadinti savo vidinį atradėją – iš arti patirti archeologo atradimo džiaugsmą ir savo rankomis prisiliesti prie radinių valymo technologijų lauko sąlygomis. O smalsesni lankytojai galės susipažinti su restauratorių atradimais ir sužinoti, kaip neaiškių formų, medžiagų ir paskirties radiniai atgauna savo tikrąjį vaizdą.
Kada? Birželio 18 ir 19 d. 12–17 val.
Kur? Vidiniame Senojo arsenalo kieme, Arsenalo g. 3
Nemokama edukacija šeimoms „Ką ridena skarabėjas“ Istorijų namuose
To dar nebuvo! Istorijų namuose apsigyveno Egipto gyvūnai! Ir ne bet kokie, o laimę nešantis skarabėjas ir Nilo karalius krokodilas. Ar žinai, kad senovės egiptiečiai juos garbino ir saugojo? Ir kodėl savo dievams suteikdavo gyvūnų bruožų? Surask pasislėpusius Juodosios žemės gyventojus ir išgirsk jų pasakojimus!
Kada? Birželio 18 d. 12 val.
Kur? Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3 Būtina išankstinė registracija, nes žmonių skaičius grupėje ribotas. Prašom registruotis https://forms.gle/zEJmQn2Eu1sctysr6
Nemokama ekskursija po parodą „Pirmųjų krikščionių pėdsakai pagoniškame Vilniuje“
Lietuvos nacionalinis muziejus po daugiau nei 10 metų trukusių restauravimo darbų į dienos šviesą iškėlė unikalius archeologinius radinius iš 2005 m. netikėtai atrasto ir Vilniaus miesto istorijos pamatus supurčiusio Vilniaus Bokšto gatvės kapinyno. Ekskursijos metu lankytojai galės pamatyti daugiau nei šimtą sidabrinių, žalvarinių ir paauksuotų papuošalų, kurie priklausė pirmiesiems tuomet dar pagoniško krašto krikščionims.
Kada? Birželio 18 d. 13 val.
Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20 Būtina išankstinė registracija, nes žmonių skaičius grupėje ribotas. Prašom registruotis https://forms.gle/zEJmQn2Eu1sctysr6
Paroda „Kuršio kalavijas: atgimęs baltų genties ginklas“
Ką reiškia pagaminti viduramžių kalaviją XXI amžiuje? Kokių medžiagų tam reikia? Iš kokio metalo kalti kalavijo šerdį, o kokį pasirinkti ašmenims? Nuo birželio 17 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje pradeda veikti vieno eksponato paroda „Kuršio kalavijas: atgimęs baltų genties ginklas“, kurioje pristatomas, kaip spėjama, elitiniam kuršių kariui priklausęs XII amžiaus kalavijas. Lankytojai galės patys patirti, ką reiškia tokį ginklą laikyti savo rankose.
Kur? Senajame arsenale, Arsenalo g. 3
Kada? Birželio 17 d. nuo 10 iki 22 val. Birželio 18 ir 19 d. nuo 10 iki 18 val. Europos archeologijos dienų metu paroda lankoma nemokamai.
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Paskaita „Kur slepiasi seniausioji Vilniaus mūrinė pilis?“ Pasitelkiant autentiškus tyrimų vaizdus, glaustai pristatoma seniausios Lietuvoje pilies laikotarpio archeologija: medinio užstatymo fragmentai, archeologiniai radiniai, kultūriniai sluoksniai ir jų tyrimų specifika. Paskaitą skaitys Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus archeologė Dovilė Urbonavičiūtė-Jankauskienė.
Kada? birželio 18 d. 13 val. (numatoma trukmė – 30 min.)
Kur? Katedros a. 4, Vilnius Daugiau informacijos: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/paskaita-kur-slepiasi-seniausioji-vilniaus-murine-pilis
Ekskursija „Ankstyvosios mūrinės pilies mūrai“
Ekskursijos metu išvysite ankstyvosios mūrinės pilies autentiškas gynybines sienas, reprezentacinių pastatų ir bokštų liekanas. Ekskursiją ves Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vyresnysis archeologas Egidijus Ožalas.
Kada? birželio 18 d. 13.45 val. (numatoma trukmė – iki 45 min.)
Kur? Katedros a. 4, Vilnius Daugiau informacijos: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/ekskursija-ankstyvosios-murines-pilies-murai
Paskaita „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologinių tyrinėjimų istorija“
Paskaitoje apžvelgiama Vilniaus Žemutinės pilies archeologinių darbų chronologija, aptariami pagrindiniai tyrimai ir moksliniai duomenys, suteikę rimtus argumentus Valdovų rūmų atkūrimui. Paskaitą skaitys Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vedėjas Gintautas Striška.
Kada? birželio 18 d. 15 val. (numatoma trukmė – 30 min.)
Kur? Katedros a. 4, Vilnius Daugiau informacijos: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/paskaitalietuvos-didziuju-kunigaiksciu-rumu-archeologiniu-tyrinejimu-istorija
Ekskursija „Kuo rėmėsi rūmų atkūrimo projektas – išlikę laiko ženklai“
Ekskursijos metu supažindinsime su archeologų atkastais ir tyrinėtais autentiškais mūrais, kurie nulėmė Valdovų rūmų atkūrimui taikytus metodus ir priimtus sprendimus. Ekskursiją ves Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vyresnysis archeologas Egidijus Ožalas.
Kada? birželio 18 d. 15.45 val. (numatoma trukmė – iki 45 min.)
Kur? Katedros a. 4, Vilnius Daugiau informacijos: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/ekskursija-kuo-remesi-rumu-atkurimo-projektas-islike-laiko-zenklai
Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Edukacinės dirbtuvės „Ugnies įskėlimas“ Kada žmonės išmoko ugnį išgauti patys? Anksčiau žmogus naudodavo ugnį iš atsitiktinių šaltinių, pavyzdžiui, nuo žaibo prasidėjusių gaisrų. Ugnį galėjo palaikyti stovyklavietėje, tačiau jeigu ji užgesdavo – žmogus išgauti ugnies nemokėjo. Edukacinėse dirbtuvėse sužinosite daug įdomaus apie ugnį ir bandymus ją įkurti įvairiais būdais. Dalyvauja archeologas Algirdas Kalinauskas.
Kada? birželio 18 d. 16 val.
Kur? Vilniaus pilių kupolas, Barboros Radvilaitės g. 2, Vilnius Būtina išankstinė registracija – https://bit.ly/3M5F069
Edukacinės dirbtuvės „Vaistažolių istorijos pagal dr. Eugeniją Šimkūnaitę“
Prieš tūkstantį metų, kai nebuvo aspirino… Edukacijoje dalyvauja dr. Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas.
Kada? birželio 18 d. 17 val.
Kur? Vilniaus pilių kupolas, Barboros Radvilaitės g. 2, Vilnius Būtina išankstinė registracija – https://bit.ly/38XFzBv
Edukacinės dirbtuvės „Mazgų ir kilpų dirbtuvės“
Mazgus rišo ir akmens amžiuje. O kadaise net laivo greičiui matuoti buvo naudojami tikri mazgai. Kviečiame į mazgų ir kilpų dirbtuves, kuriose susipažinsite su įvairiausiais mazgais. Jums reikės visai nedaug: pirštų miklumo ir kantrybės. Mazgus ir kilpas rišti mokys Jolita Kizelienė (www.perlina.lt), kūrybinių makramė pynimo dirbtuvių meistrė.
Kada? birželio 19 d. 14 val.
Kur? Vilniaus pilių kupolas, Barboros Radvilaitės g. 2, Vilnius Būtina išankstinė registracija – https://bit.ly/3x79f7j Daugiau informacijos: https://www.vilniauspilys.lt/news/1032/215/Europos-archeologijos-dienos-2022-Vilniaus-piliu-kupolo-edukacijos/
Trakų istorijos muziejus
Knygos archeologija
Kada? birželio 17 d. 10–15 val.
Kur? Trakų Pusiasalio pilis, Kęstučio g. 4, Trakai 10–11.30 val.
Edukacinis užsiėmimas „Kultūros pusryčiai su Trakų pilies knygrišiu“ Užsiėmimo dalyviai susipažins su knygrišio dirbtuvėmis, pamatys, kaip, taikant senąsias technologijas ir priemones, rankomis rišamos knygos. Praktinėje užsiėmimo dalyje bus įrišamos nedidelės, vieno lanko apimties odinės knygelės, o jų viršeliai dekoruojami. Skirta vidutinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus grupėms. 13–15 val. Edukacinis užsiėmimas „Kultūros popietė su knygų įrišų restauratoriumi“ Užsiėmimo dalyviai aplankys dokumentų restauravimo dirbtuves. Čia sužinos, kodėl „suserga“ knygos, kaip jas saugoti nuo „ligų“ ir ar galima knygą „pagydyti“. O kokios knygos buvo rišamos Trakų pilyje? Dalyviai ne tik išgirs atsakymus, bet ir patys praktinėje užsiėmimo dalyje įriš odines knygeles pagal XVI–XVII a. Trakų pilies teismo knygų įrišus. Skirta vidutinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus grupėms, suaugusiesiems ir šeimoms. Kultūros popietė „Trakų miesto istorinio paveldo mozaika“
Kada? birželio 18 d. 13–14.45 val.
Kur? Trakų Pusiasalio pilis, Kęstučio g. 4, Trakai 13–13.45 val.
Pranešimas „Archeologinių tyrimų netikėti atradimai Trakų Pusiasalio pilyje“
Pranešime bus pristatomi 2010–2021 m. Trakų Pusiasalio pilies archeologinių tyrimų rezultatai bei įžvalgos. Taip pat bus pristatyta paroda, kurioje lankytojai supažindinami su archeologinių tyrimų metu aptiktais radiniais. 13.55–14.40 val. Pranešimas „Nutrūkusi istorija: maldos namai Trakų mieste“ Pranešime bus pasakojama apie Trakų mieste buvusius, tačiau iki šių dienų neišlikusius, skirtingoms konfesijoms priklausiusius maldos namus, jų istoriją ir palikimą. Daugiau informacijos: https://trakaimuziejus.lt/renginiai/europos-archeologijosdienos-traku-istorijos-muziejuje-2/ Nalšios muziejus Paroda „Švenčionių miesto parko laikmečių klodai: archeologinių tyrinėjimų Švenčionių miesto parke duomenimis“ Archeologinių tyrinėjimų, atliktų 2021 m. Švenčionių miesto parke, radinių paroda.
Kada? birželio 13–30 d.
Kur? Laisvės a. 1, Švenčionys
Renginys „Vytauto Didžiojo dvaras Švenčionyse: mistika ar realybė?“
Projekto „Vytauto dvaras Švenčionyse – Lietuvos valstybės ištakas menančio kultūros paveldo aktualizavimas“ pristatymas visuomenei: bus pristatomas planuojamų archeologinių tyrimų projektas ir metodika bei siektini rezultatai.
Kada? birželio 17 d. 15 val.
Kur? Laisvės a. 1, Švenčionys
Renginys „Ką slepia Bėlio ežero sala?“
Projekto „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai ir pritaikymas kultūriniam turizmui II etapas“ pristatymas visuomenei: bus pristatomas planuojamų archeologinių tyrimų projektas ir metodika bei siektini rezultatai.
Kada? birželio 17 d. 15.30 val.
Kur? Laisvės a. 1, Švenčionys Daugiau informacijos: https://nalsia.lt/ Kauno apskritis Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija
Pajusti, surasti, išgirsti
Molio plytų gamyba, sekretų paieška su žemėlapiu, baroko epochos muzika.
Kada? birželio 17 d. 10 val.
Kur? Dominikonų g. 22, Paparčių k., Kaišiadorių r. Daugiau informacijos: https://kaisiadorys.lt/
Laiko ratu
Senieji amatai, edukacinis užsiėmimas šeimai ir Kaišiadorių rajono archeologinių radinių pristatymas.
Kada? birželio 17 d.
Kur? Kaišiadorių m., Kaišiadorys Daugiau informacijos: https://www.kaisiadoriumuziejus.lt/
Kauno miesto muziejus
Kūrybinės dirbtuvės „Nulipdyk koklį“
Kūrybinių dirbtuvių metu susipažinsite su Kauno senamiestyje rastais archeologiniais XV–XVII a. radiniais, sužinosite, kokias gražias koklines krosnis statėsi miestiečiai, bajorai ir LDK valdovai. Kartu galėsite patys išbandyti viduramžių amatininko profesiją ir iš molio nusilipdyti suvenyrinį koklį ir jį dekoruoti.
Kada? birželio 19 d. 11–15 val. Galima prisijungti bet kuriuo metu.
Kur? Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17, Kaunas
Ekskursija „Kauno pilies archeologiniai tyrinėjimai. Paslaptys ir atradimai“
Ekskursiją ves ir apie archeologinius tyrinėjimus pasakos Pilies skyriaus vedėjas dr. Jonas Vaičenonis. Jos metu pasivaikščiosite po pilies teritoriją, išgirsite pasakojimą apie čia vykdytus tyrinėjimus ir surastus įdomiausius radinius. Kartu praskleisime pilies paslaptis, kurias įminti bandė archeologai.
Kada? birželio 19 d. 11 val.; 12.30 val.; 14 val.
Kur? Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17, Kaunas Būtina išankstinė registracija tel. +370 687 55263 arba el. paštu pilis.kasa@kaunomuziejus.lt Daugiau informacijos: https://kaunomuziejus.lt/pilies_skyrius/
Klaipėdos apskritis
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus Renginys „Stiklo istorijos“
Kada? birželio 17 d. 14–18 val., birželio 18 d. 11–15 val.
Kur? MLIM Konferencijų salė, Priešpilio g. 2, Klaipėda Birželio 17 d. (penktadienis) 14–16.30 val.
Edukacinės veiklos lankytojams
Archeologo laboratorija: archeologinių radinių aprašymas, matavimas (mokslinės inventorinės kortelės pildymas), fotografavimas čia pat veikiančioje mini fotostudijoje. Stiklo karoliukų ieškojimas smėlyje, vėrinėlių vėrimas. Dėlionių su gražiausiais muziejaus stiklo eksponatų vaizdais dėliojimas. 16.30–18 val. Archeologų pasakojimai „Stiklo istorijos“ (I dalis) Įžanginis žodis. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (MLIM) direktorius dr. Jonas Genys. 1 istorija – „Archeologinis stiklas MLIM fonduose: nuo Millefiori iki A la Venisse“. Pasakoja Ramunė Bračiulienė (MLIM). 2 istorija – „Archeologinio stiklo konservavimas ir restauravimas MLIM“. Pasakoja Liolė Rutkaitienė, Jolanta Mažeikaitė (MLIM). Birželio 18 d. (šeštadienis) 11–14 val. Edukacinės veiklos lankytojams Archeologo laboratorija: archeologinių radinių aprašymas, matavimas (mokslinės inventorinės kortelės pildymas), fotografavimas čia pat veikiančioje mini fotostudijoje. Stiklo karoliukų ieškojimas smėlyje, vėrinėlių vėrimas. Dėlionių su gražiausiais muziejaus stiklo eksponatų vaizdais dėliojimas. 14–15 val. Archeologų pasakojimai „Stiklo istorijos“ (II dalis) 3 istorija – „Ką pasakoja Klaipėdos senamiesčio archeologinių tyrimų metu aptikti stiklo dirbiniai“. Pasakoja Ramunė Bračiulienė (MLIM). 4 istorija – „Svaigiųjų gėrimų ir jų taros importas Klaipėdoje naujaisiais laikais“. Pasakoja dr. Indrė Žigeu (Neringos muziejai), Ramunė Bračiulienė (MLIM). Viso renginio metu veiks paroda „Stiklo istorijos“ (archeologinis stiklas iš MLIM fondų). Daugiau informacijos: https://www.mlimuziejus.lt/lt/
Palangos gintaro muziejus
Edukacinis užsiėmimas „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ Supažindinsime su Gintaro muziejuje eksponuojamais kuršių genties papuošalais. Rodysime pažintinį-edukacinį filmą „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“. Dalyviai ant magnetinių lentelių kurs kompozicijas – mandalas iš įvairaus dydžio medinių pagaliukų ir gintaro gabaliukų. Po to su tam skirtais rašikliais ženklus pieš ant tekstilės arba ant odos taip pasidarydami laikiną tatuiruotę. Skirta šeimoms su vyresniais vaikais, suaugusiesiems.
Kada? birželio 17 d. 15 val.
Kur? Vytauto g. 17, Palanga
Atviros restauratorių dirbtuvės
Gintaro muziejaus ekspozicijų salėje pristatysime archeologinių dirbinių restauravimo ypatumus. Su elektroniniu mikroskopu dalyviai galės tyrinėti smulkiausias eksponatų dalis, ornamentiką. Taip pat galės pabandyti iš fragmentų atpažinti daiktus – apyrankes, seges, apkalus, o pagal keramikos šukes pamėginti nustatyti, kokia tai indo dalis.
Kada? birželio 18 d. 11–13 val., 14–16 val.; birželio 19 d. 11–13 val.
Kur? Vytauto g. 17, Palanga
Pažintinio-edukacinio filmo „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“ pristatymas
Pristatyme dalyvaus autorius – multimedijos menininkas Augustinas Našlėnas. Naudojant šiuolaikines multimedijos priemones sukurtas filmas supažindina su esminėmis senosios baltų pasaulėvokos sąvokomis – Rėdos ratu ir Gyvybės medžiu, kurios aiškinamos siejant jas su tradicine ornamentika ir ženklais. Skirta vyresniems mokiniams, studentams, suaugusiesiems.
Kada? birželio 19 d. 12 val.
Kur? Vytauto g. 17, Palanga Daugiau informacijos: https://journees-archeologie.fr/c-2022/lg-en/lithuania/fiche-initiative/14370/Palangos-gintaro-muziejus
Daugiau renginių rasite: Europos archeologijos dienų programa 2022