RenginiaiVilnius

Rugpjūčio 14-15 d. vokiškos atostogos Vilniuje: pramogos šeimoms

2020-08-11 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Rugpjūčio 14-15 d. vokiškos atostogos Vilniuje: pramogos šeimoms

2020-08-11 — Goda Leo0

Vilnius kviečia smagių vokiškų atostogų! Su šokiais, dainomis, gardžiais tradiciniais patiekalais (ir ne tik dešromis!). Rugpjūčio 14–16 d. Vokietiją Vilniuje atrasite ne tik Vokiečių gatvėje. Seniausiomis vokiškomis tradicijomis ir modernia kultūra Vilnius alsuos visą savaitgalį.

„Šeimos gidas“ tradiciškai dalijasi programos dalimis, kurios įdomios šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais.

Berlyno siena – Užupis

Rugpjūčio 14 d. nuo 16 iki 19 val. Užupio meno inkubatorius kviečia į atviras kūrybinės dirbtuves „Berlyno siena–Užupis“. Kur yra didžiausia vizualaus meno drobė? Berlyno mieste, Vokietijoje, o jos fragmentus galima išvysti ir kituose pasaulio kraštuose. Visus – mažus ir didelius kviečiame susipažinti su įžymiosios sienos istorija, meno kultūra ir eksperimentinėmis piešimo priemonėmis sukurti savo – užupietiškos – Berlyno sienos fragmentą. Šveskime kūrybinę nepriklausomybę, draugystę ir taiką kartu.

Programa:

  • Rugpjūčio 14 d. (penktadienis) 16:00-19:00 val. Atviros kūrybinės dirbtuvės „Berlyno siena–Užupis“
  • Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis) 12:00-22:00 val.  Sukurtų užupietiškos sienos fragmentų lauko paroda

Šeimų erdvė Lukiškių aikštėje

Šeštadienį Lukiškių aikštėje įsikursiančioje vaikų zonoje klausykitės gražiausių vokiškų pasakų ir stebėkite ypatingus teatro pasirodymus, pasakojančius įtraukiančias istorijas. Vaikų laukia staigmenos – žaisime „Palymobil“. Gerą nuotaiką kurs ir skambanti muziką, energijos „įsikrausite“ ragaudami patiekalų iš greta esančių maisto vagonėlių.

Iliuzionisto iš Vokietijos Tobias Campoverde pasirodymas 12:00 / 14:00 / 15:00 val. 

Futbolas Lukiškių aikštėje 11:00-20:00 val. Futbolą išbandyti galės ir visi norintys vaikai – Vokietijos ambasada pakvies futbolo trenerį, savo dėmesį skirsiantį mažiesiems Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Lietuvoje mėgstamas vokiškas prekybos tinklas „Lidl“ vokišką savaitgalį taip pat švenčia ir dovanoja pramogas visai šeimai. Lukiškių aikštėje su tėvais apsilankę mažieji bus sužavėti nemokamais ledais, gaiviaisiais gėrimais ir garsiaisiais vokiškais riestainiais. O smagieji „Lidl“ talismanai – net už žmogų didesni „vaisiai“ – pasisveikins ir mielai nusifotografuos su vaikais gražiausiai atostogų nuotraukai.

Vokiškos atostogos Dūmų fabrike (buvusiame dalgių fabrike)

Ar žinojote, kad Vilniuje kadaise buvo įsikūręs didžiausias pasaulyje dalgių fabrikas? Jį įkūrė vokietis Emilis Poselis. Vokiškų atostogų metu jums pirmą kartą duris atveria Dūmų fabrikas, įsikūręs buvusio dalgių fabriko teritorijoje. Tai išskirtinė proga apsilankyti 1882 m. pastate, kuris gali papasakoti įdomių istorijų. E. Poselis į savo tuometį dalgių fabriką atsivežė ne tik pažangiausias gamyklines technologijas, darbuotojus, bet ir vakarų kultūrą, požiūrį į verslo ir gyventojų santykius. Atostogų savaitgalis juk skirtas atradimams!

PROGRAMA rugpjūčio 15 d. šeštadienį

12:00, 14:00, 18:00 val.  Ekskursija po buvusį didžiausią pasaulyje dalgių fabriką. Joje bus pristatoma Naujosios Vilnios pramonės istorija.  Dūmų fabrikas veikia Naujosios Vilnios rajone, vietinių vadinamame „Vileika“. Šis rajonas dienas skaičiuoja dar nuo XII a., kuomet jis buvo pirmą kartą paminėtas istorijos šaltiniuose. Tuo metu pirmąją pilį čia pastatė Alšios kunigaikštis, tačiau čia esantys pilkapiai rodo, kad gyventojų būta ir anksčiau.

Visgi labiausiai Naująją Vilnią išgarsino čia pradėjusi kurtis pramonė, vienas iš kurios žymiausių investuotojų buvo vokietis Emilis Poselis, kurio sumanumas ir vadovavimo gebėjimai anuomet pavertė tuometinį dalgių fabriką didžiausiu ir pažangiausiu dalgių fabriku pasaulyje. Be E. Poselio fabriko čia veikė ir kiti dideli fabrikai, į kuriuos dirbti darbuotojai buvo kviečiami iš visos Europos. Daugiau apie tai, kodėl „Vileika“ tapo patrauklia vieta pramonei – ekskursijos metu.

Ekskursijos kaina – 5 eurai suaugusiam asmeniui, vaikams ekskursija yra nemokama. Atsiskaitymas tik banko kortele.

12:00–22:00 val. Medos Norbutaitės tapybos darbų paroda. Lankymas nemokamas.

13:00–19:00 val. Vokiškų lauko festivalių gastronominė erdvė. Dūmų fabriko kieme veiks Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos meistrų įrengta vokiškos virtuvės patiekalų gastronominė erdvė-terasa, kurioje galėsite pasimėgauti tradiciniu lauko festivalių maistu ir gėrimais. Tikrai bus gardžių dešrelių su bulvėmis ir troškintais kopūstais! Čia galėsite įsigyti vietinio bravoro gaminių.

16:00-17:00 val. Premjera! „Stalo teatro“ vokiečių liaudies pasaka vaikams „Auksaragis stirninas“. Spektaklyje pasakojama apie drąsą, meilę ir pasiaukojimą. Jūsų laukia istorija, drąsiems žygdarbiams įkvėpsianti nebūtinai tik pačius stipriausius ir galingiausius. Istorija parodanti, kad kartais reikia tik stipriai mylėti, kad galėtum nuveikti daugiau nei numanai galintis. Bilieto kaina – 7 eurai asmeniui (bilietai parduodami tik „Tiketa“ pardavimo vietose). Vaikai iki 3 m. įleidžiami nemokamai, jei vaikas neužima atskiros sėdimos vietos. Rekomenduojama laikytis visų saugumo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės.

Džinsas ir grafičiai

  • Žydų g. 2
  • 2020-08-14 17:00-20:00 val.

Girdėjote apie garsiuosius „Levi’s“ džinsus? Neabejojame, kad taip! Jų kūrėjas į Niujorką atvyko iš Vokietijos. Būtent jis sugalvojo džinsams prisiūti dvi galines kišenes ir mažą kišenėlę laikrodžiui. Tokios kišenės ir šiandien yra visuose džinsuose. Ir šiandien džinsai – madingas rūbas. Džinsų pasaulyje, kaip ir bet kur kitur, atsakingas vartojimas yra itin svarbus. Sugriaukime mitą, kad tekstilės atliekų lemtis – konteineris. Dekoruokite džinsinius pirkinių maišelius spalvomis ar kurkite iš džinso atraižų Vokietijos žemėlapį.

BMW automobilių pasirodymas

Pirmasis BMW automobilis į gatves išriedėjo 1928 m. ir nuo tada pavergė visų automobilių gerbėjų širdis. Vokiška kokybė – neatsiejamas šių automobilių bruožas. Pamatykite visas,  nuo seniausios iki naujausios, BMW 5 serijos automobilių kartas. Juk pirmasis BMW 5 pradėtas gaminti dar 1972 m., tad tikrai bus į ką pažiūrėti. Jūsų laukia ir ypatinga staigmena –  jubiliejinis, vienas iš 350 vnt. pasaulyje esančių, M5.

Susitikime rugpjūčio 15 d. Gedimino prospekte tarp Jogailos ir Vienuolio g. 12-17 val.

Kinas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Susipažinti su Vokietijos kultūra, gyvenimo būdu ir istorija padės kinas.  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vokiško savaitgalio metu žiūrėkite geriausius vokiškus filmus su lietuviškais subtitrais ar dubliuotus lietuviškai.

Kino filmų, rodomų bibliotekos konferencijų salėje, programa:

Rugpjūčio 14 d.

13:00-14:40 val. „Berniukui reikia būti gryname ore“ („Der Junge muss an die frische Luft“). Filmas su integruotais lietuviškais titrais. Tai graži istorija apie berniuko stiprybę ir svajones, santykius šeimoje ir tai, ką gali meilė. Filmą Vokietijoje pažiūrėjo daugiau kaip 3 milijonai žiūrovų, 2018 m. jis tapo vienu žiūrimiausių. Filmą pristato Goethe’s institutas Lietuvoje. Registracija

15:00-17:10 val. „Gundermanas“ („Gundermann“).  Filmas su integruotais lietuviškais titrais. Tai istorija apie pilką VDR realybę, darbą rudųjų anglių kasykloje, svajones ir muziką. Filmas pelnė 10 apdovanojimų. Filmą pristato Goethe’s institutas Lietuvoje. Registracija

Rugpjūčio 16 d.

11:30-13:00 val. „Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ („Rico, Oskar und die Tieferschatten“). Filmas yra dubliuotas lietuviškai. Kino juosta pasakoja šaunią istoriją visai šeimai apie draugystę ir nuotykius. Filmą pristato Goethe’s institutas Lietuvoje. Registracija

13:30-15:30 val. „Krautuvų valsas“ („In den Gängen“). Filmas su integruotais lietuviškais titrais. Šis filmas – odė humanizmui, pilką darbininkų gyvenimą vaizduojanti kaip pilną kasdienės magijos ir vilties blyksnių. Filmas apdovanotas Berlyno kino festivalyje. Filmą pristato Goethe’s institutas Lietuvoje.  Registracija

16:00-17:30 val. „Palaukit mūsų!“ („Nicht ohne uns!“). Tai gražus dokumentinis filmas visai šeimai apie tai, kaip vaikai įvairiose pasaulio šalyse vaikšto į mokyklą ir kas jiems yra svarbu. Prie šio filmo kūrimo prisidėjo ir lietuvių režisierė Lina Lužytė. Registracija

„Oktoberfest“ muzikos festivalis

Rotušės aikštė

  • 2020-08-14 17:00-22:00 val.
  • 2020-08-15 17:00-22:00 val.
  • 2020-08-16 12:00-14:00 val.

Muzikos grupė „Allegretto“ taps lietuviškojo „Oktoberfest“ žvaigžde. Bavariško stiliaus muziką atliekanti grupė nepritrūks jėgų ir smagių melodijų viso festivalio metu. Seni geri šlageriai ir tradicinės dainos privers pašokti nuo stalo ir pasisukti muzikos sūkuryje. Po tokių vokiškų atostogų energijos užtaisas garantuotas dar ilgam.

Daugiau informacijos https://www.govilnius.lt/aplankykite/vokisku-atostogu-vilniuje-renginiai

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.