Lankytinos vietosLietuvoje

ROKIŠKIS ir aplink: ką veikti šeimoms su vaikais

2021-05-14 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

ROKIŠKIS ir aplink: ką veikti šeimoms su vaikais

2021-05-14 — Goda Leo0

Rokiškio rajonas labai tikisi, kad ateinantis turizmo sezonas bus su mažiau suvaržymų, todėl ruošiasi svetingai pasitikti turistus. Rajone ir mieste įrengti nauji bendrieji informaciniai stendai su lankomais objektais. Miestas įrenginėjami nauji pasivaikščiojimo takai šalia per miestą vingiuojančios Laukupės. Takuose jau įrengti suoliukai poilsiui, taip pat bus lauko žaidimų/veiklų vaikams.

Turizmo centras irgi turistus pasitiks su keletu naujienų

“Esame paruošę nuolaidų leidinį, kuriame 16 turizmo paslaugas rajone teikiančių įstaigų. Kiekviena iš jų atvykusiems su šiuo leidiniu, turi paruošusi staigmeną: nemokamą apsilankymą, nuolaidą apsipirkimui, nemokamą kavą, simbolinę dovaną ir pan. Tiesa, norint gauti šį leidinį, teks Rokiškio TTAIKC ieškoti turizmo parodose. Įveiksite pateiktą užduotį – ir štai, gero laiko paketas Rokiškyje jūsų rankose”, – rašo Rokiškio TTAIKC.

 

Naujienų yra ir šeimoms su vaikais. Atvykusius į Rokiškį galima išbandyti savo jėgas ir pagauti kiškį!

“Sukūrėme naują projektą „ROKIŠKIS PĖSČIOMIS. Pagauk kiškį!“. Išleidome leidinį, su 3 skirtingo ilgio maršrutais mieste bei smagiomis užduotimis, kurios padės geriau pažinti objektus. Įveikusių maršrutus ir teisingai įvykdžiusių užduotis, lauks prizai. Taip pat skirtingose vietose bus galima įsigyti specialiai šiam projektui sukurtų suvenyrų.

qrf

Taip pat paruošėme tris skirtingus leidinius, su top 10 vietų ar veiklų, kurias siūlome išbandyti atvykus į Rokiškį. Vienas leidinys skirtas šeimoms su vaikais, kitas – gamtos mylėtojams bei romantikams, dar vienas – mėgstantiems laiką leisti aktyviai. Taip siekiame sudominti skirtingas turistų grupes ir siūlome atrasti dar nematytų, neišbandytų veiklų Rokiškyje”, – pasakoja turizmo centro atstovai.

Rokiškio TTAIKC: Nepriklausomybės a. 8-3 Rokiškis, Tel. Nr.: +3706 100 0610, +3704 585 1044, info@rokiskiotic.lt, www.rokiskiotic.lt

ZANAPOLIO DVARAS

Naujausi žmonės turizmo srityje tai Zanapolio dvarvietės savininkai. Jų įkurtame ūkyje auginami taurieji elniai ir gauruoti Hailanderių galvijai. Šeimininkai mielai priims lankytojus, papasakos apie auginamus gyvulius. Tiesa, nepamirškite su savimi atsivežti skanėstų: duonos, morkų kitų daržovių. Tuomet Hailanderiais galėsite ne tik pasigrožėti, bet ir paglostyti. Taip pat galėsite pasigrožėti auginamais elniais, sužinoti apie jų auginimo subtilybes. Galbūt net savo kailiu išbandysite, kaip vyksta elnių skiepijimo procesas. Romantikos ieškotojams siūlome atvykti pasiklausyti elnių baubimo (rugsėjo mėn.). Tikrai įspūdingas reiškinys.

Zanapolės dvarą rasite: Grumbinų k. Jūžintų sen. Tel. Nr. +3706 100 0610

LEVANDŲ SODYBA

Nauja vieta romantiškam laiko praleidimui – Levandų sodyba. Norint apsilankyti Levandų sodyboje, reikia iš anksto susitarti dėl tinkamo laiko. Geriausias laikas apsilankyti – kai pradeda žydėti levandos: birželio antra pusė – liepos mėnuo. Susitarus, galima trumpa edukacija apie levandas, jų auginimą ir priežiūrą, distiliavimą bei ūkyje harmonijoje gyvenančias bites, medaus gavybos procesus.

Levandų sodybą įsikūrusi: Štaronys 55.775321236021, 25.674656480362; Tel. Nr. +3706 744 0232, El. p. levandusodyba@gmail.com

EDUKACIJOS

Krašto muziejus vilios gardžiomis naujienomi:

  • Vietinių, naminių, natūralių ledų edukacija tikroje dvaro ledainėje (patalpoje, kur buvo saugomas ledas).
  • Dviem teminėmis ekskursijomis – „Svečiuose pas grafienę Mariją“ ir „Dvarui 220“, nes būtent 2021 meta Rokiškio dvarui jubiliejiniai – 220-ieji. „Penktos valandos arbatėlė“ – dvaruose gyvavusi istorinė tradicija, atkeliavusi iš Anglijos. Muziejaus lankytojai bus kviečiami lygiai 17.00 val. į dvarą pasivaišinti arbata ir grafiškais arbatiniais sausainiais.
  • Muziejuje iki birželio 1 d. bus eksponuojama išskirtinė paroda „Uždegta Monmartro ugnies. Rokiškio dvaro kolekcija“. Tradicinio „Muziejaus nakties“ renginio tema – Rokiškio dvarui 220. Kol kas konkrečios datos ir programos nėra (bet tikrai bus). Planuojamas tradicinis protmūšis, skirtas dvarui, dvariškos edukacijos, knygos pristatymas, degustacijos ir kitos linksmybės, koncertas.

Rokiškio krašto muziejus: Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis Tel. Nr.: +370 458 31512, +370 615 44586, el. p. muziejus@rokiskyje.lt, www.muziejusrokiskyje.lt

VANDENS BATUTAI

Šią vasarą aktyvių pramogų mylėtojų vėl lauks „Aqua Jump Rokiškis“ vandens batutų parkas, įsikūręs Rokiškio miesto ežere. Taip pat poilsiautojų lauks atnaujintas ir sutvarkytas paplūdimys. Mažiesiems pramogautojams bus įrengtas vandens batutas šalia kranto.

Ežero g. 1A, Rokiškis, Tel. nr. +370 686 08950

ILZENBERGO DVARAS

Jau lankytojų pamėgtas įspūdingasis Ilzenbergo dvaras šiais metais taip pat turi naujienų.

  1. Grill restoranas Ilzenbergo dvare – nustebins skaniu, netikėtu maistu ir gera nuotaika.
  2. Nauja ekskursijų programa su Livijos arbatėle Ilzenbergo rūmuose.
  3. Kukurūzų labirintas – smagi pramoga ne tik mažiems, bet ir dideliems.
  4. Aguonų laukas – kad nuotraukos būtų dar gražesnės.
  5. Vynuogynas – džiugins savo grožiu ir rudenį vynuogių degustacijomis.

Ilzennbergo dvaras yra: Ilzenbergo k.4, Juodupės seniūnija, Rokiškio rajonas Tel. nr. +370 696 44004, el. p. info@ilzenbergas.lt, www.ilzenbergas.lt

Saldžiosios Salos

Salų dvaras. D. Baltakio nuotr.

Kristupui Kolumbui parvežus į Europą kakavos pupelių jos pamažu šokolado  forma užkariavo didikų stalus. Grafai Morikoniai greičiausiai ragavo saldaus kakavos gėrimo, o Tyzenhauzai savo puotose jau tikrai turėjo gardaus šokolado. Salų dvare pasigaminkite savą saldų Rokiškio herbą iš gardaus šokolado ar išskirtinį roKIŠKIO saldainį su morkų įdaru.

Vyksta – visus metus. Trukmė apie 1 val. Dalyvių skaičius 10–20 žm.

Daugiau info: https://saludvaras.lt/ Salų kūrybos ir laisvalaikio rezidencija, Kaštonų g. 13, Salų k., Rokiškio r., tel. 370 689 51279, el. p. dapkuukis@gmail.com

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.