RenginiaiVilnius

Penktadienį Vilniaus geležinkelio stotyje – muziejų mugė

2024-02-01 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Penktadienį Vilniaus geležinkelio stotyje – muziejų mugė

2024-02-01 — Goda Leo0

Muziejų mugė, ekskursijos, gyvo garso pasirodymas, fotografijų paroda, animatoriai, degustacijos ir nemokami ledai – visa tai ir dar daugiau keleivių ir lankytojų lauks Vilniaus geležinkelio stotyje rengiamoje šventėje. „Kelionė prasideda čia“ – į taip pavadintą renginį vasario 2 d. kvies LTG grupės įmonė „LTG Infra“, bendradarbiaujanti su Geležinkelių muziejumi.

Praėjusių metų pabaigoje duris po rekonstrukcijos atvėrusi Vilniaus geležinkelio stotis pildosi naujomis veiklomis – čia jau veikia šviežio maisto bistro, gurmaniškos kavos stotelės, užkandinės, įkurta laikina parodų salė. Netrukus duris čia atvers dar daugiau paslaugų teikėjų.

 

„Vilniaus geležinkelio stotis tampa europietiško miesto vartais – būtent daugiafunkcėmis erdvėmis išsiskiria Vakarų didmiesčių geležinkelių stotys, į kurias lygiuojamės. Todėl šiandien kuriamoje stotyje stengiamės keleiviams ir stoties lankytojams sukurti komfortiškas bei įvairias patirtis – nuo erdvių dirbti ar ilsėtis – iki skirtingų vietų pavalgyti, susipažinti su kultūra ar istorija. Miesto centre įsikūrusi Vilniaus geležinkelio stotis turi potencialo tapti naujuoju traukos tašku, o tuo įsitikinti galės kiekvienas, atvykęs į pirmąją šventę atsinaujinusioje stotyje“, – sako Vytis Žalimas, viešosios geležinkelių infrastruktūros modernizavimu besirūpinančios bendrovės „LTG Infra“ vadovas.

Muziejų mugė, analoginės fotografijos paroda ir staigmenos

Kartu su partneriais – geležinkelio stotyje įsikūrusiais verslais ir besisvečiuojančiais  muziejais –  „LTG Infra“ ir Geležinkelių muziejus pasiūlys veiklų ir pramogų tiek mažiems, tiek dideliems. Nuo 12 val. iki 19 val. stoties paslaugų erdvėje veiks Vilniaus muziejų mugė, kurioje – edukacijos, pramogos vaikams. Čia vyks ir smagus LR Muitinės pagalbininkų tarnybinių šunų pasirodymas.

Laikinoje parodų salėje bus atidaryta nauja žymaus fotografo Igno Maldaus analoginės fotografijos paroda „Kraštai“. Parodos atidarymas – 18.30 val.

Šventės metu Geležinkelių muziejus 12 val. ir 14 val. surengs nemokamas ekskursijas į kurias privaloma registracija:

  • Geležinkelių muziejus pakvies sugrįžti į geležinkelio stoties praeitį ekskursijose ir pasižymint savo kelionės bilietą senuoju komposteriu! EKSKURSIJOMS PRIVALOMA REGISTRACIJA – https://forms.office.com/e/9s33g2ExYT
  • Markučių dvaro muziejus mažyliams sukurs “Šliaužtinukų zona”, o visus vyresnius lankytojus kvies žaisti XIX a. žaidimą “Viltis”. ŽAIDIMUI PRIVALOMA REGISTRACIJA – https://forms.office.com/e/3gtuGPfPKP
  • Vinco Mykolaičio-Putino muziejus pristatys savo veiklą, kelis muziejaus eksponatus bei interaktyvią edukaciją “Mano mėnesiai”. EDUKACIJAI PRIVALOMA REGISTRACIJA –https://forms.office.com/e/7D6v55U6K3

 

Kitos pramogos:

  • Energetikos ir technikos muziejus pristatys 2D ir 3D skenavimo principus bei suteiks galimybę atsidurti skaitmeninėje dimensijoje!
  • Medinės miesto architektūros muziejus lavins lankytojų kūrybiškumą projektuojant minimalistinį butą traukinio vagone.
  • Muitinės muziejus pristatys edukaciją apie kinologiją bei visiems, kurie svajoja įsigyti keturkojį draugą, suteiks profesionalo patarimų.
  • Pinigų muziejus VR akinių ir interaktyvių žaidimų pagalba pristatys pinigų ir bankų pasaulį.
  • Valstybės pažinimo centras supažindins su savo ekspozicijų ir edukacijų fragmentais – lankytojai statys demokratijos bokštą, išbandys interaktyvų centro pažinimo būdą, pasitikrins šalies simbolių ir herbų žinias.
  • Valdovų rūmų muziejus kvies pažinti valdovų būtį, sudalyvauti viktorinose bei sužinoti įdomių faktų apie LDK istoriją.
  • Vilniaus muziejus pakvies pasijausti muziejaus detektyvais! Užsiėmimų metu rinksime įrodymus, aiškinsimės ir kursime daiktų istorijas.

Šventė „Kelionė prasideda čia“ vyks vasario 2 d., penktadienį, Vilniaus geležinkelio stotyje, adresu Geležinkelio g. 16. Šventės pradžia – 12 val.

Daugiau informacijos.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.