Lankytinos vietosLietuvoje

Pažintinis takas prie Kernavės: Baltas kalnas

2019-10-22 — Goda Leo2

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Pažintinis takas prie Kernavės: Baltas kalnas

2019-10-22 — Goda Leo2

Jei jau aplankėte Dūkštų ąžuolyną, Varnikų pėsčiųjų pažintinį taką, turbūt dairotės daugiau vietų, kur galėtumėte prasieiti netoli Vilniaus. Baltas kalnas – mano šių metų atradimas! Takas vos keli kilometrai už Kernavės: reikia pervažiuoti pačią Kernavę, tuomet sukti kairėn, privažiavus sankryžą dešinėn ir porą kilometrų keliuku tiesiai.

 

Išlipę iš automobilio vos už kelių žingsnių rasite nuostabią apžvalgos aikštelę iš kurios atsiveria vaizdas į Neries kilpas. Taip pat čia yra staliukai, pavėsinė (tikrai talpinanti 20 žmonių ir gal daugiau), lauko tualetai. Gerai apsidairę – eikite į žygį, kuris truks vos 2,5 kilometro vaizdžiais miško keliukais.

Įspūdį paliko tai, jog takas tikrai prižiūrėtas ir sutvarkytas – mediniai laiptai, takelis prie pelkės nesulūžę, daug medinių skulptūrų ir nuorodų ne tik su aprašymais ką matome, bet net ir su užduotimis. Tako pradžioje prie Neries (arba pabaigoje, priklauso iš kurios pusės eisite) bus didelė aikštė su daugiau pavėsinių ir didžiule pieva, kur galima surengti smagų gimtadienį ar klasės iškylą.

 

Komentarų 2

 • Kristina

  2022-01-13 12:49

  ar takas įveikiamas su vaikišku vėžimėliu?

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2022-01-13 13:11

   Didžioji dalis taip, bet yra pora stačių laiptų ruožų.

   Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.