main

RenginiaiVilnius

Naujas filmukas apie Mumius Trolius – puikus startas pirmam vizitui kino teatre

2022-06-03 — Goda Leo0

Jei nusprendėte su savo mažuoju pirmą kartą apsilankyti kino teatre, ko gero, jaudinatės, kokia bus pirmoji patirtis. Dar sunkiau, jei kartą turėjote nesmagią patirtį, kai mažylis nenusėdėjo vietoje ar net ėmė pykti. Ką tėvams reikėtų apgalvoti, kad pirmasis apsilankymas kino teatre vaikučiui paliktų gerą įspūdį? Kaip parinkti tinkamą filmuką mažiausiems žiūrovams? Ar netrukus kino teatruose pasirodysiantys „Muminuko nuotykiai“ būtų geras pasirinkimas?

Viena yra žiūrėti animacinius filmukus namuose, visai kas kita – kino teatre. Daugelis tėvų ilgai nesiryžta eiti su mažyliu į kiną, baimindamiesi jo netinkamo elgesio ir emocijų. Tačiau iš anksto viską apgalvojus ir parinkus tinkamą filmuką, ši patirtis taps naudingai praleistu laiku. Svarbu suprasti, kad animaciniai filmai mažiesiems yra ne tik pramoga: žiūrėdamas filmuką vaikas mokosi. Todėl labai svarbu teisingai parinkti tinkamą turinį pagal amžių ir atsižvelgti į tai, kokių edukacinių tikslų siekiama. 

 

Geriausias būdas parinkti tinkamą animaciją – tėvelių cenzūra 

Mažiesiems skirtas filmas turėtų būti žymimas raide “V”. Toks tiks įvairaus amžiaus vaikams. Jei pažymėtas “N-7”, jis nerekomenduojamas ikimokyklinukams, tačiau ar leisti tai žiūrėti, sprendžia tėvai. Vis tik nereikėtų pasikliauti tik amžiaus cenzo žymėjimais. Tėvai turėtų daugiau pasidomėti filmo turiniu: apie ką jis, kokias vertybes puoselėja, ko moko ir pan. Tik jūs galite nuspręsti, kas jums priimtina, o kas ne.


 

Kartais susižavima gražiai ir profesionaliai nupiešta animacija, ryškiomis spalvomis, įspūdingais ir gausiais efektais. Tačiau daug veiksmo, triukšmo ir efektų pačius mažiausius žiūrovus gali varginti. Tikėtina, kad po tokio seanso vaiką apims dirglumas, susierzinimas ar pyktis. Be to, po spalvinga animacija ir efektais ne visada slypi vertingas ir pamokantis turinys. Todėl jei siekiate ne tik pramogos savo vaikui, bet ir  naudos, parinkite kokybišką turinį be smurto, patyčių, su gražia kalba ir istorija. 

Keliaudami su mažuoju į kino teatrą, pasidomėkite ir filmo trukme. Jūs geriausiai pažįstate savo mažąjį ir pastebite, kiek ilgai jis sukaupia dėmesį. Jei seansas bus per ilgas, vaikas pavargs, neišsėdės, jį apims nuovargis ir irzlumas. 

Kino ekranuose pasirodys puikus edukacinis turinys su žaviaisiais Muminukais

Verta parinkti tokį filmuką, po kurio vaikas turėtų ką papasakoti, kartu su jumis aptarti, ką suprato, kokius jausmus sužadino. Mažiesiems labai tinkamas birželio 3 dieną kino teatruose pasirodysiantis animacinis filmas „Muminuko nuotykiai“. Tai “Greta Garbo Films” Lietuvoje pristatoma suomių – lenkų nuotykių animacija visai šeimai. Režisierė Ira Carpelan sukūrė jį pagal suomių bei švedų rašytojos Tuvės Janson (Tove Jansson) pasaką. 

Filmų platintojai pasirinko šią animaciją pastebėję, kad patiems mažiausiems žiūrovams ypač trūksta kokybiško turinio. „Standartinė animacija nėra pritaikyta mažiausiems dėl turimų efektų, scenarijaus, o ši – labai paprasta. Prie greitai besikeičiančių vaizdų pripratusiai akiai gali pasirodyti net lėtoka, tačiau mažyliams – pats tas, jie gebės sekti visą siužetinę liniją“, – animacinę juostą pristato filmų platintoja Greta Akcijonaitė. 

Filmukas bus įdomus ne tik mažyliams. „Daugelis jaučia sentimentus savo vaikystės mylimiems personažams Troliams Mumiams. Vaikystėje užgimusi meilė šiems literatūriniams herojams tebesitęsia, dėl to pasaka patiks ir tėveliams“, – patikina G. Akcijonaitė. O filme pasakojama Muminuko tėčio istorija, draugystė su vaiduokliu ir drąsa ištikus nelaimei padėti kitam –  audringą vakarą jūroje jis išgelbėjo Muminuko mamą – bus puikus turinys vaiko edukacijai ir pokalbiams po seanso. 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.