Blogas

Naminis gyvūnėlis žiurkė – taip ar ne?

2018-08-10 — Goda Leo0

main

Blogas

Naminis gyvūnėlis žiurkė – taip ar ne?

2018-08-10 — Goda Leo0

Čia ne mokslinis straipsnis apie tai, kaip laikyti žiurkes. Pasiskaitykite gyvūnų vadovuose, nes dabar noriu pasidalinti asmenine patirtimi laikant namines (ar galima taip sakyti?) žiurkes arba kitų vadinamas, peles.

Viskas prasidėjo nuo to, kad dukros šį gyvūną pamatė pas pusbrolį. Pamatė ir… įsimylėjo. Tad mūsų žiurkes maiše rado Kalėdų senelis. Na, iš tiesų jas rado Panevėžio rajone skelbimuose ir įdėjo į tą raudoną maišą.

 

Aš pati niekad neauginau šių padarų, todėl nieko neišmaniau, bet patikinta, kad tai patys protingiausi ir švariausi graužikai iš visų, pasidaviau. Su sąlyga, kad nebus tos baltos raudonom akim laboratorinės pelės.

Žiurkes Kalėdų senelis įteikė tris. Trys žiurkytės sesytės trims nežiurkytėms sesytėms. Liko dvi, nes viena išėjo į žiurkyčių rojų dėl nenustatytų priežasčių. Sako, mergaitės, judresnės ir nesu lyginusi su patinėliais, bet šios rankose ramiai nebūna. Čia ne tas gyvūnėlis, kurį galėsi glostyti žiūrėdamas televizorių, nes jos visą laiką bėga. Net nufotografuoti galėjau tik suviliojusi maistu.

Žiurkės mėgsta ėsti. Galėtų būti tikros apsirijėlės, jei jų nepamiršti pašerti. Duodam ir sausą parduotuvinį miksą, ir šviežias daržoves, ir šiaip kokius padžiovintus trupinėlius, ir kruopas. Neišrankios, bet sausą pašarą ėda tik jau bado ištiktos.

Žiurkėms reikės narvo. Kuo didesnis, tuo smagiau. Mūsiškis su ratu suktis ir tuneliu. Ar manot, kad ten kuri nors kada užklydo? Nė velnio. Smagiausiai joms būti “palaidoms” namuose ir sulaukusios kokių trijų mėnesių, pasiekusios žiurkių brandą, spiriukus daro tik savo narvelyje, todėl jeigu neturite jokių skylių – jos gali laisvai ganytis po kambarį. Valanda per diena laisvės, sako, privaloma.

Žiurkės yra lengvai dresuojamos. Pilnas youtube vaizdų, kaip žiurkės šokinėja, lipa per kliūtis ir išdarinėja triukus. Mūsiškės žino tik pilamo maisto garsą. Vyresnėlė bandė jas mokinti vaikščioti ant dviejų kojų ir viliojant jas maisto gabaliuku, jos sėkmingai tai daro. Tik nežinau ar čia reik daug proto 🙂

Teigiama, kad žiurkės nesmirdi arba, tiksliau, tai mažiausiai kvapą skleidžiantis gyvūnas. Na, kaip čia pasakius… Narve pilamą kraigą, kuris sugeria viską, reikia keisti 2, o šiltomis vasaros dienomis, net 3 kartus per savaitę. Tada kvapas mažesnis, bet jis priėjus prie narvo vis tiek juntamas. Lengvą kvapą turi ir pačios žiurkės, todėl neapsikentę nusprendėme jas išmaudyti. Kaip tai padaryti, žiūrėkite video.

 

Laikėte, laikote ar žadate laikyti žiurkes? Komentuokite ir dalinkitės savo patirtimi!

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.