KaunasRenginiai

Muzikinė popietė šeimai „Ugnies paukštė“

2018-11-27 — Goda Leo0

main

KaunasRenginiai

Muzikinė popietė šeimai „Ugnies paukštė“

2018-11-27 — Goda Leo0

Gruodžio 2 d., sekmadienį, 14 val. Kauno valstybin=ė filharmonija kviečia į koncertą šeimas su vaikais.  Kauno miesto simfoninis orkestras atliks Igor Stravinskij – siuitą iš baleto „Ugnies paukštė“.

„Mano muziką geriausiai supranta vaikai ir gyvūnai“  (Igor Stravinskij)

 

Moderniosios muzikos tėvas, chameleonas, tūkstančio veidų ir stilių kompozitorius, Rusijos, Prancūzijos, Amerikos pilietis, palaidotas Italijoje. Taip dažniausiai pristatomas šis kompozitorius, pianistas bei dirigentas. Tai – Igoris Stravinskis. Pirmieji baletai „Ugnies paukštė“ ir „Petruška“, sukurti 1911 m. ir 1913 m., nė trisdešimties metų neturinčiam I. Stravinskiui padovanojo pasaulinį pripažinimą.

Paties muzikinis skonis nuolat keitėsi. Jo sukurtos muzikos įvairovę, stiliaus pokyčius galima atrasti paklausius skirtingo laikotarpio kūrinių, kuriuose atsispindi ritmų ir harmonijų ryškumas ir aštrumas, spalvingi orkestro pasažai, džiazo intonacijos ar praėjusių šimtmečių dvasia.

Baletą „Ugnies paukštė“ kompozitorius sukūrė inspiruotas rusų pasakų. Šis kūrinys sulaukė didžiulio pasisekimo ir kompozitorius nusprendė atrinkti kelis charakteringus epizodus bei iš jų sukurti orkestrinę siuitą – versiją koncertų salėms. Taip 1911 m. pasirodė pirmoji „Ugnies paukštės“ siuita. Tačiau populiariausia ir bene dažniausiai koncertų salėse bei garso įrašuose skambanti yra antroji, 1919 m. sukurta kūrinio versija, kurioje atsiskleidžia autentiška baleto muzika. Siuitą sudaro septynios dalys: „Introdukcija“, „Ugnies paukštė ir jos šokis“, „Ugnies paukštės variacija“; „Princesių ratelis“, „Pragariškas Kaščėjaus šokis“, „Lopšinė“ ir „Finalas“, kurias I. Stravinskis iš naujo orkestravo kaip savarankišką išbaigtą kūrinį simfoniniam orkestrui, kurį, diriguojamas charizmatiškojo Vilmanto Kaliūno, atliks Kauno miesto simfoninis orkestras.

Bilietai: 4 Eur; Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.