KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

Muziejų nakties renginiai VAIKAMS ir ŠEIMOMS

2018-05-16 — Goda Leo0

main

KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

Muziejų nakties renginiai VAIKAMS ir ŠEIMOMS

2018-05-16 — Goda Leo0

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet kviečia švęsti Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją. Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje Europos muziejų naktis dalyvauja ir Lietuva. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – metu, kuomet jie paprastai nedirba. Šiemet, 2018 m. Muziejų naktis vyks gegužės 19 d.

Renginių visoje Lietuvoje yra be galo daug ir visą informaciją rasite: http://www.muziejunaktis.lt/, o aš savo ruožtu, kaip ir kasmet, noriu išskirti kas įdomaus vaikams ir šeimoms. Į sąrašą įtraukiau tik tuos renginius, kurie konkrečiai orientuoti į vaikus, o ne „nemokamas ekspozicijos lankymas“, „pasivaikščiojimas su gidu“.

 

VILNIUS

Lietuvos aklųjų biblioteka

19.00–20.00val. LAB edukacinės programos (būtina registracija info@labiblioteka.lt)

 • Kaip aklieji skaito, rašo, mokosi arba NUO BRAILIO RAŠTO IKI VIRTUALIOS BIBLIOTEKOS (Bibliotekos III a.). Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele! Taip pat sužinosite apie šiuolaikiškus akliesiems pritaikytus leidinius ir kaip jie skaitomi: garsinius leidinius ir Virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, DAISY formato leidinius.
 • Atverk pasakojimų dėžutę (Bibliotekos skaitykloje). Vaikučius ir jų tėvelius pakviesime į trumpus spektaklius-istorijas, sukurtas pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“, „Arbatos klubas“, „Ginčas“ ir „Vaisiai“. Pasakojimo personažai – arbatos puodeliai, gėlės – ne tik vaikams seka įdomias istorijas, tačiau juos galima ir paliesti. Mėgstančius piešti vaikučius pakviesime sukurti savo svajonių puodelį.
Radvilų rūmų muziejus
 • 17–18 val. edukacinis užsiėmimas šeimoms „Atviros komiksų dirbtuvės“. Kviečiame šeimas su jaunesniojo amžiaus vaikais į komiksų dirbtuves kartu su dailininke Greta Alice Liekyte. Dailininkė pristatys knygelę ,,Ne muziejaus batai“, supažindins su komiškomis iliustracijomis ir siūlys atlikti kūrybines užduotis.
Valdovų rūmai
 • 18.00–23.00 val. Hologramų dirbtuvės: archeologija kitu kampu (Rūsio edukacinė erdvė). Senųjų mūrų autentiškoje aplinkoje turėsite galimybę pasigaminti holograminėms iliuzijoms projektuoti skirtą įrankį ir į Valdovų rūmų muziejaus radinius pažvelgti nauju kampu. Jums tereikia atsinešti ar iš kišenės išsitraukti savo išmanųjį telefoną arba planšetę, o reikalingas priemones suteiks ir kaip dirbti pamokys muziejaus darbuotojai. Dirbtuvėms pasibaigus savo išmaniajame telefone ar planšetėje rodomą specialų vaizdo klipą galėsite paversti trimačio vaizdo iliuzija. Dirbtuvėse laukiami mokyklinio amžiaus vaikai ir suaugusieji.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 • 18.00–19.30 val. /20.30–22 val. edukacinis užsiėmimas„Liaudies pasakos lėlių teatre“. Iš Jono Basanavičiaus pasakų lobyno. Lėlių teatro edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms. Dalyviai trumpai supažindinami su lėlių teatro istorija, jų valdymo būdais. Sekama pasirinkta lietuvių liaudies pasaka, dalyviai pasiskirsto vaidmenis, gauna lėles-marionetes ir, po trumpos repeticijos, vaidina. Užsiėmimai vyksta mokomajame teatre-dirbtuvėje. Trukmė 1.5 val.

KAUNAS

A.Žmuizdinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus
 • 17.00–24.00 val. jaunųjų rotariečių klubas „Kaunas Interact club“kartu su Velnių muziejaus kolektyvu kvies visus Kauno miesto moksleivius domėtis mūsų kultūriniu paveldu ir patirti buvimą muziejuje kitaip.
 • Muziejų naktį, specialiai moksleiviams “Velnių muziejus gyvai“! Kviečiame į  painias orientacines varžybas. Jūsų lauks sukti klausimai, ūkanoti muziejiniai labirintai, smagus laikas su draugais bei įdomūs prizai.
Istorinė Lietuvos respublikos prezidentūra
 • 11.00–24.00 val. „Prezidento rūmų iššūkis“ – žaidimas šeimai, draugams ir pavieniams lankytojams Istorinės Prezidentūros ekspozicijoje;
Kauno paveikslų galerija
 • 20.30 val. Kauno paveikslų galerijos vasaros paviljone suvešės nepaprastas augalas – čia bus atidaryta garsioji menininkės Yoko Ono instaliacija „Troškimų medis“. Visi kviečiami jungtis – galvoti norus, juos užrašyti ir kabinti ant medžio šakelių. Kaune surinkti norai prisijungs prie daugiau nei milijono troškimų iš viso pasaulio, kaupiamų nuo 1996 m. ir saugomų Johno Lennono memoriale „Imagine Peace Tower“ Islandijoje
M.Žilinsko dailės galerija
 • 11.00–24.00 val. Galerijoje veiks įvairios kūrybinės dirbtuvės šeimoms.
Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus
 • 11–24 val. Mažiesiems lankytojams įkurta čiurlioniškų kūrybinių dirbtuvių erdvė, kurioje žaisti, piešti ir fantazuoti galima bus nuo ryto iki pat vėlaus vakaro.
Kauno miesto muziejaus J.Gruodžio skyrius
 • 15 val. muilo burbulų fiesta vaikams
Kauno pilis
 • 12 val. molio dirbtuvėlės mažiems ir dideliems
 • 14 val. Kauno pilies lankininkai. Susipažinsite su Kauno pilies istorija, jos gynybos metodika, viduramžių medžioklės ir karybos principais, egzistavusia ginkluote. Aktyvioje praktinėje dalyje apžiūrėję viduramžių ginkluotės detales bei ginklus, sužinosite, kaip veikia bei kuo skiriasi viduramžių šaudomieji ginklai: lankas ir arbaletas. Be to, visas įgytas žinias čia pat, prie Kauno pilies, išbandysite ir praktiškai, padedami apmokyto edukatoriaus, dalyvausite „šaudymo“ turnyre.
 • 16 val. senoviniai Lietuvos žaidimai. „Vilkelis“, „Kvirkatas“, „Kroketas“, „Raketmūšis“ bei „Krepšiasvydis“
Vytauto Didžiojo karo muziejus
 • 18.00–23.00 val. – edukaciniai užsiėmimai, ekspozicijų ir parodų pristatymas
Lietuvos švietimo istorijos muziejus
 • 14.00–21.00 val. edukacinė programa „Padėk man padaryti pačiam“. Moderni montesorinė vaikų ugdymo metodika, taikyta tarpukario Kaune, šiandien populiari ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Naudojant šią nuostabiai technologišką, apgalvotą, tikslingą ugdymo metodiką, sukurta nauja edukacinė programa.  Kviečiame visus ir didelius, ir mažus dalyvauti. Jūsų fantazijos neribos nei laikas, nei erdvė. Turėsite puikią progą susipažinsite su M. Montessori ir M. Varnienės vaikų auklėjimo idėja.

KLAIPĖDA

Laikrodžių muziejus
 • 21.00 val. edukacinės linksmybės kiemelyje
 • 18.00–22.00 val. pažintinė edukacija „Laiko labirintais“
 • 18.00–19.00 val. išmanioji edukacija „Zodiako žvaigždynai“
Prano Domšaičio galerija
 • 17-23 val. Kūrybinės dirbtuvės dideliems ir mažiems: „Prie apvalaus stalo – kiekvienam po skanėstą“ (D. Varkalio kolekcijos paroda). Puiki vieta šeimos nuotraukai!
 • 17, 18 ir 20 val. Pasakos muziejuje. Kas muziejuje gyvena? Sekama pasaka „Kaip asiliukas draugą surado“, kurią įkvėpė P. Domšaičio paveikslai. Trukmė 20 min.

ŠIAULIAI

Geležinkelio muziejus
 • 19–24 val. muziejus atviras lankytojams. Ekspozicijoje – geležinkelių istoriją ir dabartį atspindintys eksponatai. Lauko ekspozicijoje – išskirtinė traukinių, lokomotyvų ir geležinkelio mašinų paroda. Geležinkelininkai plačiau papasakos apie eksponatus, kai kuriuos bus galima apžiūrėti iš vidaus. Vyks žaidimai ir pramogos vaikams.
Sporto muziejus
 • 19–24 val. edukacinė veikla „Sportas visiems“
Dviračių muziejus
 • 19–24 val. dviratukų lankstymas iš vielučių (I aukšte), akcija „Mano įspaudas“ (piešimas su dviračių protektoriais)
Žaliūkų malūnininko sodyba
 • 19–24 val. Piemenėlių pramogos prie laužo, (piemenų duonos ir bulvių kepimas), ieties mėtymas, įvairūs žaidimai žolelių arbata, Žaliūkių duonelė

ALYTUS

Alytaus kraštotyros muziejus
 • 19.30–22.00 val. Žaidimai ne tik vaikams. Popierių gaminu, molį minkau, knygą gabenu, karčiamoje žaidžiu

Panevėžys

Panevėžio kraštotyros muziejus
 • 18.00–19.00 val. edukacija „Pasigamink amuletą“
 • 19.00–19.30 val. Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis vaikams „Mažojo automobiliuko nuotykiai“

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.