Kiti miestaiRenginiai

Marijampolėje prasidėjo gatvės meno projektas „Malonny“

2021-08-18 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Marijampolėje prasidėjo gatvės meno projektas „Malonny“

2021-08-18 — Goda Leo0

Prasidėjo aštuntus metus iš eilės vykstantis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“, kuris Marijampolei padovanos ne tik 5 įspūdingus meno kūrinius bet ir kupiną renginių savaitę. Šiais metais kartu su „Malonny“ tradicijos įkūrėju Ray Bartkumi savo darbus realizuos Niujorke gyvenantys menininkai Henrik Drescher ir WU Wing Yee, taip pat jau antrą kartą šiame projekte dalyvaujantis, Jungtinėje Karalystėje gyvenantis ir kuriantis, Philip Grisewood, kurio darbas puošia Poezijos parko prieigas. Ketvirtus metus iš eilės šalia užsienio menininkų savo kūrybos darbą įgyvendins ir vietos menininkas. Šių metų sienų tapybos konkurso nugalėtoja tapo marijampolietė Rūta Juškauskaitė, vertinimui pateikusi meno kūrinį pavadinimu „Aukšta įtampa“. Autorės darbas atspindi kūriniui parinktos vietos istoriją bei legendinės XX amžiaus aštuntojo ir devintojo dešimtmečių sandūroje susiformavusios britų muzikos grupės „Depeche Mode“ erą.

Sienų tapybos pleneras prasidėjo jau rugpjūčio 16 dienąir truks visa savaitę iki rugpjūčio 22 dienos. Iš visų penkių simpoziumo dalyvių į Marijampolę tapyti savo darbo atvyksta menininkas Ray Bartkus, taip pat vietoje sutikti galima bus ir Rūtą Juškauskaitę. Atsižvelgiant į vis dar pasaulį sukausčiusios koronaviruso pandemijos situaciją menininkai Henrik Drescher, WU Wing Yee ir Philip Grisewood savo kūrybos darbus realizuos nuotoliniu būdu, pasikliaujant vietos menininkų savanorių pagalba, be kurių simpoziumas jau tapo neįsivaizduojamu. Tokiu netradiciniu būdu meno kūrinių realizacija vyko ir 2020 metais bei įrodė, jog menui nėra jokių ribų ir kliūčių bet kokioje situacijoje, nepaisant ir pandemijos. 

 

Malonny organizatoriai taip pat kviečia dalyvauti visus išsiilgtuose ir  jau tradicija tapusiuose diskusijų forumuose. Tradiciškai simpoziumą užbaigs rugpjūčio 22 dieną vyksiantis Malonny’8 sienų pristatymas-ekskursija „Nuo paveikslo, prie paveikslo“, kurioje miesto svečiams ir gyventojams bus pristatomi tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo Malonny‘8 metu sukurti meno kūriniai. Ekskursijoje iš pačių menininkų lūpų išgirsite kokią mintį simbolizuoja jų kūrybos darbas, taip pat išvysite kūrybinius pasirodymus, kurie dar geriau atskleis meno kūrinių idėjas.

Daugiau informacijos www.malonny.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.