RenginiaiVilnius

Kristupo festivalis – koncertai šeimoms su vaikais

2019-07-29 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Kristupo festivalis – koncertai šeimoms su vaikais

2019-07-29 — Goda Leo0

Šiemet vienas įspūdingiausių vasaros festivalių sostinėje – Kristupo vasaros festivalis – švenčia garbingą 25-erių metų jubiliejų. Nors festivalis publikai kasmet pasiūlo naujų atlikėjų, kuriuos pristato vis kitose erdvėse, 25-ojo festivalio programa ypatinga. Organizatoriams pavyko ne tik atrasti kitokių renginių formatų, tarp kurių yra iš ko pasirinkti ir šeimoms su mažamečiais vaikais, bet ir kartu atšvęsti dar keletą įspūdingų jubiliejų.

Vienas jų – „Muzikiniai pusryčiai“, kurie patiks ir vaikeliams, ir seneliams. „Viskas vyks „Miesto laboratorijoje“, kuri turi labai seną pusryčių tradiciją. Tačiau
mes prie viso to prijungsime muziką. Tai bus interaktyvūs pasirodymai, į kuriuos įtrauksime visą šeimą – kiekvienas taps pasirodymo dalimi“, – intriguoja J. Murauskienė.

 

Ne mažiau įspūdinga žada būti ir visai šeimai skirta muzikinė pasaka „Sniego karalienė“ (rugpjūčio 6 d.). Jos koncepcija išsiskiria tuo, kad režisierius Paulius Tamolė pasiūlė labai įdomų kampą. Jis panoro atgaivinti tikrą pasaką, tikrą pasakojimą, kad veiktų žiūrinčio ir klausančio vaizduotė. Tad pats R. Tamolė taps pasakotoju, o kompozitorius Chrisas Ruebensas gyvo žodžio įtaigą išryškins specialiai parinkta muzika bei garso efektais.

Visą Kristupo vasaros festivalio programą galima rasti čia: http://kristupofestivalis.lt/

ŠEIMOMS SKIRTA PROGRAMA

Rugpjūčio 6 d., antradienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

 • PAULIUS TAMOLĖ (aktorius-pasakininkas)
 • CHRIS RUEBENS (muzikos autorius/ gitara,vokalas)
 • TADAS DEŠUKAS (smuikas)
 • Idėjos autorius ir režisierius – PAULIUS TAMOLĖ

„Sniego karalienė vasarą?”, – nustebę klausiate savęs… Pasak režisieriaus Pauliaus Tamolės, Hanso Christiano Anderseno kūrybai nėra netinkamo laiko: „Man į rankas pakliuvo šio autoriaus pasakų knyga, versta Liudo Remeikos tiesiogiai iš danų kalbos.  „Sniego karalienės” originalą sudaro 7 atskiri pasakojimai, per kuriuos išgyvenami visi metų laikai. Taigi, pamirškime žiemą ar Kalėdas. Čia kalbama apie santykių atšalimą, susvetimėjimą tarp šeimos narių, draugų, artimųjų. Užduodamas klausimas kodėl kartais mūsų širdys pavirsta į ledo gabaliuką?” P. Tamolė nebijo šios sudėtingos temos, teigdamas, jog būtent pasaka – geriausias būdas kalbėti su vaikais be taip dažnai pasitaikančio dirbtinumo. Jis pats taps pasakininku, o kompozitorius Chrisas Ruebensas gyvo žodžio įtaigą išryškins specialiai parinkta muzika bei garso efektais (pvz., ošiantis miškas, girgždančios durys ir kt.). Ateikite! Galbūt „Sniego karalienė” taps naujausiu jūsų atradimu, o gal mylimiausia pasaka prieš miegą?

 • Trukmė: 1 val.
 • Rekomenduojamas vaikų amžius: 5-14 m.

PIRKTI BILIETUS

Rugpjūčio 11 d., sekmadienį, 11 val. Miesto laboratorijoje (Antakalnio g. 17, Sapiegų parkas)

 • POVILAS VELIKIS (akordeonas)
 • GABRIELIUS ZAPALSKIS (aktorius)

Tingus sekmadienio rytas, mėgaujantis nuotaikinga muzika ir „Miesto laboratorijos” šefo paruoštais burnoje tirpstančiais pusryčiais…Tai – puikus planas šauniems vasaros sekmadieniams, kurį turite išbandyti! Naują Kristupo festivalio ciklą atidarys akordeonistas, pašėlusios grupės „Subtilu-Z” narys Povilas Velikis drauge su aktoriumi, muzikantu, vienu iš WhaleSounds įkūrėjų – Gabrieliumi Zapalskiu. Šmaikščiomis istorijomis, nuotaikingomis melodijomis duetas nukels į vis skirtingas šalis. Vienose jų jau pabuvojote, kitas dar tik planuojate aplankyti… Išsitraukite žemėlapius ir pasiruoškite gurmaniškai muzikinei kelionei! DĖMESIO! Pusryčiai „Miesto laboratorijoje” vyksta 11:00-15:00, tačiau muzikinės dalies metu (11:00-12:00), įėjimas tik su koncerto bilietais.
Į koncerto bilietų kainą pusryčiai neįskaičiuoti.

PIRKTI BILIETUS

Rugpjūčio 25 d., sekmadienį, 11 val. Miesto laboratorijoje (Antakalnio g. 17, Sapiegų parkas)

 • GINTARĖ BAUERYTĖ (vokalas, gitara)

Šį kartą „Muzikiniai pusryčiai” bus…šokoladiniai! Kodėl? Todėl, kad režisierė, kompozitorė ir dainininkė Gintarė Bauerytė papasakos apie nepaprasto katinėlio nuotykius: „Visi mėgsta šokoladą – o ar žinot, kad šokoladiniam pasauly gyvena toks šokoladinis katinėlis, kuris kaskart patiria vis naujų nuotykių? Katinėlio istorijos susipina su dainom, kurios įtraukia ir pačius mažiausius, ir jų tėvelius. Svarbus tampa ir ritmo pajutimo lavinimas, ir vaizduotė, ir gyvas susipažinimas su naujais instrumentais”, – sako Gintarė. DĖMESIO! Pusryčiai „Miesto laboratorijoje” vyksta 11:00-15:00, tačiau muzikinės dalies metu (11:00-12:00), įėjimas tik su koncerto bilietais. Į koncerto bilietų kainą pusryčiai neįskaičiuoti.

PIRKTI BILIETUS

Rugsėjo 8 d., sekmadienį, 11 val. Miesto laboratorijoje (Antakalnio g. 17, Sapiegų parkas)

 • Perkusijos studija AFRIKOS BŪGNAI
 • Vadovas GEDIMINAS MAČIULSKIS

Šiltojo sezono Muzikinių pusryčių ciklo duris triukšmingai užvers perkusijos studija „Afrikos būgnai”! Laukiami ir jau pusryčiavę kartu, ir norintys užsukti pirmą kartą! „Afrikos būgnai” pasirūpins instrumentais, o studijos įkūrėjas Gediminas Mačiulskis atskleis grojimo perskusiniais instrumentais subtilybes, supažindins su djabara, kenkeni, sangban, dunumba, krin, balafonu, kilusiais iš Vakarų Afrikos bei išmokys groti populiariausiu afrikietišku būgnu – djembe! Abejojate, ar pavyks? „Šis instrumentas nekaprizingas. Visas smagumas paprastume – vienu metu juo gali groti ir vaikai, ir suaugę!”, – tikina Gediminas.
Taigi, wassa wassa!!! DĖMESIO! Pusryčiai „Miesto laboratorijoje” vyksta 11:00-15:00, tačiau muzikinės dalies metu (11:00-12:00), įėjimas tik su koncerto bilietais. Į koncerto bilietų kainą pusryčiai neįskaičiuoti.

PIRKTI BILIETUS

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.