RenginiaiVilnius

Kovo 11-osios renginiai Vilniuje: nuo parado iki edukacijų vaikams

2022-03-08 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Kovo 11-osios renginiai Vilniuje: nuo parado iki edukacijų vaikams

2022-03-08 — Goda Leo0

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo proga penktadienį Vilniaus viešose erdvėse ir muziejuose vyks daugybė renginių, kurie įdomūs ir šeimoms su vaikais. Dalijamės sąrašu atradimų:

10-18 val. įvairūs minėjimo renginiai vyks Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Lankytojų laukia atvirų durų diena, kurios metu galėsite nemokamai aplankyti muziejines ekspozicijas „Projektas – HOMO SOVIETICUS” ir „Tuskulėnų dvaro paslaptys”, koplyčią-kolumbariumą, kur perlaidotos sovietinių represijų aukos, ir Aleksandro Ostašenkovo fotografijų parodą „Kryžių kalnas. Kelias į šviesą“. Mažųjų lankytojų laukiame edukacinėse dirbtuvėse.

 

11. val. Gedimino pilies bokšte vyks kūrybinės dirbtuvės „Kovo 11-oji – laisvė Ukrainai!“. „Laisvės salėje“, muziejaus edukatoriai lauks su Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis papuoštais atvirukais ir kvies rašyti palaikymo žinutes Ukrainos žmonėms. Apkabinkime Gedimino pilies bokšto sienas Jūsų gražiausiomis, nuoširdžiausiomis mintimis Ukrainai. Atėjusieji taip pat galės pasigaminti šventinį ženkliuką ir juo pasipuošti. Juk tik kartu mes esame stiprūs ir tvirti! Bilietai: 1.50 – 3.00 Eur

11 val. Vilniaus rotušėje vyks koncertas „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Dalyvauja berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS, meno vad. Vytautas Miškinis. Koncertas nemokamas

12 val. Valstybės pažinimo centre startuoja nemokama šventinė programa, kurią visą rasite  ČIA.

12 val. Nepriklausomybės aikštėje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija . Dalyvauja Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa.

12 ir 14 val. ekskursija Ukrainai paremti „Duok penkis UKRAINAI!“, kurios metu sužinosite daugiau apie glaudžiai susijusią Lietuvos ir Ukrainos valstybingumo istoriją ir atkaklią kovą su bendru priešu – Rusija. Taip pat pasiaiškinsime Lietuvą ir Ukrainą siejančius istorinius ryšius ir atrasime jų pėdsakus senajame Vilniuje.Susitikimo vieta prie paminklo Karaliui Mindaugui Ekskursijos trukmė: 1 val. Kaina – 5 Eur. Bilietus galima įsigyti ČIA

12 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus Naujasis arsenalas (Arsenalo g. 1) kviečia į kūrybines dirbtuves, kurių metu kiekvienas lankytojas turės galimybę susikurti šventinį laisvės simbolį: magnetuką, pakabuką ar apyrankę – kaip paramos Ukrainai ženklą. Bilietai 1-2 Eur.

12.30 val. Gedimino prospektu, nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės žygiuos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestras.

12.40 val.  Gedimino prospekte vyks eitynės „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ su Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostomis.

16 val.  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Lietuvos laisvę minės, rodydamas naują Ukrainos režisierės Irynos Tsilyk dokumentinį filmą „Mėlyna kaip apelsinas žemė“, kuris atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę.  Visos už filmo rodymą Lietuvoje surinktos pajamos skiriamos herojų šeimai ir nuo karo kenčiantiems filmo kūrėjams Ukrainoje. Bilieto kaina 3 Eur. Bilietą galima įsigyti muziejaus kasoje prieš seansą.

19 val. Katedros aikštėje laukia vienybės ir solidarumo akcija „Laisvė šviečia“.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.