KaunasRenginiai

Problemą „O ką lankysime šiemet?“ galėsite išspręsti būrelių mugėje

2016-08-08 — Goda Leo0

main

KaunasRenginiai

Problemą „O ką lankysime šiemet?“ galėsite išspręsti būrelių mugėje

2016-08-08 — Goda Leo0

Smagu, kai atsiranda vis daugiau renginių, parodų, konferencijų skatinančių sąmoningą tėvystę, profesionalų vaikų ugdymą. Toks renginys nusimato ir rugsėjo 4 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje, kur visų besidominčiu neformaliuoju švietimu laukia būrelių ir užimtumo mugė „Z vaikai“.

Suprantu, kad dar provincijoje (ir ne tik) yra daugybė šeimų, nesuvokiančių, kad auginant vaiką reikia skirti bent kiek pastangų, bet tikiu, kad bus tokių, kurie netyčia užklydę atras daugiau veiklų vaikui, nei televizoriaus žiūrėjimas.

meda būrelių mugė
Meda

Apie tai, kas laukia mugėje kalbinau jos organizatorę Medą Kišonę:

– Kas slypi už pavadinimo „Z vaikai“? Kas yra šios mugės organizatoriai?

– „Z vaikai“ – unikalus projektas, skirtas Z kartai, jos vystymuisi ir laimingai besiformuojančiai asmenybei.  Kodėl „Z vaikai”? Todėl, kad tai be galo kūrybinga, unikali ir „kitokia“ karta, kuriai seni auklėjimo metodai nebetinka. Z kartos vaikai yra nepaprastai įdomūs, jautrūs, atviri ir geranoriški, todėl labai svarbu juos mylėti, pripažinti jų individualumą, suprasti ir palaikyti. Tai pirmoji vaikų karta, kuri auga pertekliuje, kada svarbiausia savybė yra išmokti atsirinkti.
 
Tam, kad palengvintume paieškas ir vaikui paprasčiau būtų atsirinkti kas jam patinka, visus tėvelius su savo mažaisiais genijais kviesime apsilankyti šioje mugėje.

Renginio organizatorė ir idėjos iniciatorė – Meda Kišonė, kuriai realizuoti idėją padeda jos draugė ir veikli mama Kristina. 

IMG_4659
Meda

Meda Kišonė – 4 metų patirtį turinti renginių ir mugių organizatorė, kuri sėkmingai suorganizavusi daugiau nei 20 masinių renginių visoje Lietuvoje, o dalyviai atkeliauja iš viso pasaulio.

– Kaip kilo mintis organizuoti būrelių mugę?

– Apie tokį renginį mintis kirbėjo gan seniai, o noras įgyvendinti šią idėją vis stipriau kildavo prieš kiekvieną rugsėjo 1-ąją, kuomet artėjant naujiems mokslo metams visos mamos pradeda sukti galvas ir nerimauti – „o ką lankysime šiemet?”. Tuomet pradėjus rinktis informaciją ir bandant nueiti į vieną ar kitą būrelį kol atsirenki kas vaikui labiausiai patinka, būna kad ir nebespėji į „nuvažiuojantį traukinį”, nes grupės būna užpildytos 🙂 Todėl nusprendėm – reikia tokio renginio, kuris ne tik palengvintų patinkančio būrelio paieškas, bet ir būtų naudinga pramoga visai šeimai. Tikslas bus ne vienas – skatinti vaiko gabumus, bendravimą, sveiką ir laimingą asmenybę; įtraukti į veiklą visą šeimą; sužinoti daug naudingos informacijos, įsigyti „protingų” knygų ir lavinamųjų žaislų; išsinešti pilnas kišenes gerų įspūdžių 🙂

– Daugelis mano, kad jeigu jau Kaune vyksta, tai viskas apie būrelius Kaune. Ar tai tiesa? Didžioji dalis dalyvių bus iš Kauno?

– Renginys vyks Kaune, lankytojų didžioji dalis bus kauniečiai, todėl ir būreliai bei užimtumas bus orientuotas daugiau į Kauną.

Tačiau čia atvykę lankytojai iš kitų miestų taip pat gaus daug naudos, nes daugelis būrelių savo filialus turi visoje Lietuvoje, be to dalyvių tarpe bus galima rasti knygų, žaislų, naujiems mokslo metams skirtų prekių. 

„Z vaikai” bus „gyvas” projektas, kiekviename stende ras veiklos kiekvienas: dirbtuvėlės, konstruktoriai, estafetės, žaidimai ir prizai – visa tai lauks lankytojų visą dieną. O kur dar programa scenoje… Čia vyks seminarai, būrelių prisistatymai, laboratoriniai eksperimentai, konkursai ir visa tai NEMOKAMAI! Todėl lankytojai čia labai laukiami iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. 

– Kiek planuojate turėti dalyvių?

– Vietų turime 50 ir visi dalyviai suinteresuoti užimti vaikučius su tėveliais visai dienai 🙂

– Visi žinome „tradicinius“ būrelius, o kokie įdomiausi, nematyti žada čia prisistatyti? 

– Šiuo metu dar vyksta dalyvių registracija, todėl turėsime daugiau tradicinių ir netradicinių dalyvių, o kol kas iš užsiregistravusių turime labai įdomius: japonų kovos menas kendo „KYUMEIKAN mokykla”, „Robotikos Akademija”, naujos skaičiavimo metodikos „Menar akademija”, „JAPOKO” novatoriški edukaciniai konstruktoriai, kalbų mokykla „Poliglotė”, VII forto Jaunųjų mokslininkų laboratorija ir t.t.

Programoje ne tik būreliai, bet ir paskaita, dirbtuvės. Galite trumpai pristatyti?

Kaip minėjau, viso renginio metu vyks „gyvi” projektai, lankytojai bus kviečiami sudalyvauti būrelių prisistatymuose, kurių metu bus demonstruojami dalyvių gebėjimai, t.y. šokiai, dainos, kovos menai, laboratoriniai eksperimentai, rungtynės ir pan. Vyks „Mažųjų ropliukų lenktynės”, kūdikių masažo mokymai, knygelių pristatymai ir susitikimai su jų autoriais, taip pat kviesime tėvelius į seminarą apie „Z kartą”, kurį ves profesionali psichologė-edukologė Asta Blandė.

A. Blandė – viena iš autorių knygos „Vaikas pokyčių kelyje”. Todėl seminaro metu sužinosite visą naudingą informaciją apie savo vaikučius, kaip juos teisingai auklėti, kaip su jais susitarti bei paklausti Jums aktualių klausimų.

O dienos pabaigą vainikuos bendras projektas kartu su „Robotikos” akademija ir žymiais Lietuvos tėveliais bei jų vaikais – statysime „Z planetos” kosminę stotį, kurios paleidimo metu laukia staigmena! 

– Ar planuotumėte tokį patį renginį kartoti Vilniuje ar kituose miestuose?

– Tiesą pasakius, nesitikėjau, kad šis projektas sulauks tiek dėmesio ir palaikymo. Susidraugavome su „Robotikos akademija”, leidykla „Šviesa”, knygynu „Pegasus”, paramos sulaukėme iš sėkmingos įmonės „Walmark”, kurie rūpinsis šeimos sveikata ir į svečius pakvies „Marsiečius” 🙂 Palaikymo sulaukėme ir iš Kauno miesto savivaldybės. Nuostabu, kad Lietuvoje yra tiek daug bendraminčių ir kartu su jais renginys auga bei įgauna prasmę, todėl neabejoju, kad būrelių ir užimtumo mugė „Z vaikai” atkeliaus ir į kitus miestus 🙂

Ačiū už pokalbį!

Renginio naujienas galite sekti https://www.facebook.com/events/158652747889889/?fref=ts

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.