RenginiaiVilnius

Kalėdos sostinėje: puoselėjimos tradicijos ir renginiai šeimoms

2023-11-27 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Kalėdos sostinėje: puoselėjimos tradicijos ir renginiai šeimoms

2023-11-27 — Goda Leo0

„Kalėdos sostinėje“ yra ryškiausias ir daugiausiai lankytojų sulaukiantis festivalis Vilniuje, kuris džiugina iki pat Trijų Karalių. Tai mažiausiai 5–6 savaitės išskirtinių šventinių renginių ir ypatinga nuotaika užkrečiančios atmosferos ne tik įvairiose sostinės širdyje esančiose erdvėse, bet ir nuo centro nutolusiuose Vilniaus kampeliuose.

Kasmet kruopščiai rengiamos „Kalėdos sostinėje“ renginių programos išskirtinumas ir stiprybė – tradicijų puoselėjimas ir ryškūs, kokybiški, įdomūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai visai šeimai.

 

Kiekvienais metais lankytojams dovanodamas šventinę nuotaiką, džiugindamas visus metus laukiamais ir puoselėjamais tradiciniais renginiais (Kalėdų eglė Katedros aikštėje, Kalėdų miestelis, Kalėdų traukinukas, Čiuožykla, Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė) ir stebindamas įtraukiančiomis naujovėmis, staigmenų kupinas žiemos festivalis kasmet vilniečiams ir miesto svečiams kuria nepamirštamą Kalėdų šventę  ir  garsina Lietuvą pasaulyje bei skatina kultūrinį turizmą.

Tarp šių metų kalėdinio laikotarpio naujovių – vilniečius subursianti „Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva bei naują vietą Valdovų rūmų Didžiajame kieme radusi ledo čiuožykla.

„Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva vyks visą Advento laikotarpį – šventinis autobusiukas kasdien keliaus vis į kitą miesto vietą. Kviesime vietos bendruomenes susitikti, pabendrauti, padėkoti mėgaujantis šilta arbata ir skanėstais prie seniūnijose įžiebtų eglių.

Neatsiejamu „Kalėdų sostinėje“ ir visos Lietuvos Kalėdų simboliu tapusi Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje pastaraisiais metais pelno ypatingą dėmesį. Kasmet nauju įvaizdžiu žavinti sostinės Kalėdų eglė kelerius metus iš eilės tituluojama gražiausia Europoje, o Vilnius 2019–2022 m. garsėja kaip vienas magiškiausių kalėdinių Europos miestų ir yra įtrauktas į Europos „Top 5“ bei į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas, sąrašus.

Gruodžio 1 – sausio 7 KALĖDŲ EGLĖ Katedros aikštėje

Gruodžio 1 – sausio 1 KALĖDŲ MIESTELIS. 

Neatskiriama „Kalėdų sostinėje“ tradicija – išskirtine šventine nuotaika, įtraukiančiu šurmuliu ir įvairiomis gėrybėmis bei skanėstais garsėjantis KALĖDŲ MIESTELIS šiais metais lankytojų lauks Katedros aikštėje – nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2024 m. sausio 1 d. (imtinai)

Gruodžio 1 – sausio 7 KALĖDŲ TRAUKINUKAS

Mažųjų vilniečių ir miesto svečių džiaugsmui į šventinio Vilniaus senamiesčio gatves gruodžio 1 d. po pietų išriedės – KALĖDŲ TRAUKINUKAS, kuris smagiai pasivažinėti ir pasidairyti po šventinę sostinę kvies iki 2024 m. sausio 7 d. (imtinai).

Į traukinuką įsėsti galima bus jo pagrindinėje stotelėje – šalia Katedros aikštės, Šventaragio g. 2 (greta VRM pastato).

Maršrutas ves ratu: Šventaragio g. – Pilies g. – Didžioji g. (Rotušės a.) – Vokiečių g. – Dominikonų g. – Universiteto g. – Šventaragio g.

20–30 min. kelionės traukinuku bilieto kaina – 5 € (visiems). Mažesni nei 90 cm ūgio vaikučiai, kurių ūgį matuoja ypatinga „Nykštukų“ matuoklė, keliaus nemokamai.

Bilietus galima bus įsigyti stotelėje, telefonu nuskenavus QR kodą.

Darbo laikas*:

 • I–IV ir VII         12.00–20.00 val.
 •    V–VI             11.00–22.00 val.
 • Gruodžio 24 d.         važiuos iki 18.00 val.
 • Gruodžio 25, 26 d.   važiuos iki 22.00 val.

*Važiavimo grafikas gali keistis, priklausomai nuo eismo intensyvumo.

Traukinukas nevažiuos vykstant masiniams renginiams:

 • Gruodžio  1 d. nuo 18.00 val., Kalėdų eglės įžiebimo šventės metu;
 • Gruodžio  9 d. nuo 13.00–20.00 val., Kalėdinio bėgimo metu;
 • Gruodžio 31 d. nuo 22.00 val., Naujųjų metų sutikimo išvakarėse.

El. p. pramoginistraukinukas@gmail.com

Tel. +370 645 45854

Gruodžio 1–21 KALĖDOS VILNIAUS BENDRUOMENĖSE

Šventiniu laikotarpiu džiugiai spindės ne tik sostinės centras – daugybė puošnių Kalėdų eglučių nušvis Vilniaus 21-oje seniūnijoje. Sostinės bendruomenėse vyks įvairios vakaronės ir šventiniai pasirodymai.

Gruodžio 1–21 d. Vilniaus miesto savivaldybė kvies miesto gyventojus susiburti, daugiau laiko skirti gyvam bendravimui ir nuoširdiems pokalbiams su kaimynais. Kasdien vis kitą sostinės seniūniją aplankys specialus Kaimynų Kalėdų autobusiukas, kurio šūkis „Geriausia kalėdinė dovana – dėmesys, pokalbiai ir bendrystė“. Pasitinkant Kalėdas savo kieme, bendruomenių nariai bus vaišinami kalėdiniais saldėsiais ir arbata.

Gruodžio 2 TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ

21-oji TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ vilniečius ir miesto svečius vėl geriems darbams Vilniaus rotušėje burs gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 12.00 val.
Mugėje, kurią nuo 2003 m. organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV), kartu su užsienio šalių diplomatinėmis bei verslo bendruomenėmis ir Lietuvos bičiuliais, galima rasti originalių rankų darbo dirbinių, suvenyrų, paskanauti kepinių iš įvairių pasaulio kampelių bei laimėti nuostabius loterijos prizus, o taip pat pasiklausyti kalėdinės muzikos koncertų. Visos mugės dieną surinktos ir su ja susijusios lėšos skiriamos vaikų ir senyvo amžiaus žmonių socialine gerove besirūpinančioms organizacijoms Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie mugę: https://www.facebook.com/ICCB.LT

Gruodžio 2 – vasario 16 KALĖDŲ LEDAS Valdovų rūmuose

Staigmenų kupina šventinė Vilniaus čiuožykla KALĖDŲ LEDAS VALDOVŲ RŪMUOSE šįmet lankytojus pasitiks Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės – Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Čia vilniečiai ir miesto svečiai galės išbandyti daugiau nei 700 m2 ledo čiuožyklą po atviru dangumi, pailsėti besimėgaujant karštais gėrimais ir kulinariniais gardėsiais, iš beveik 1000 vietų tribūnų stebėti šventinius pasirodymus. Vakarais, kai saulė pasieks horizontą, visą rūmų ansamblį užlies spalvinga ir kerinti šviesų jūra – kasdien Valdovų rūmų Didžiajame kieme atgims didžiojo kunigaikščio Gedimino sapno istorija ir Geležinio Vilko legenda – muzikos, šviesos ir video projekcijų šou „Legenda. Vilniaus sapnas“.

Mažųjų laukia ypatinga staigmena – priešais Valdovų rūmus įsikurs Kalėdų Senelio rezidencija, kuri pravers vartus į magišką ir užburiantį pasakų pasaulį.

Čiuožykla veiks 2023 m. gruodžio 2 d. – 2024 m. vasario 16 d.

I–VII    10.00–22.00 val.

Nemokami čiuožimo seansai senjorams ir vaikams (darbo dienomis – tik vaikams ir senjorams, o savaitgaliais – visiems):

 • 10.00–10.45 val.
 • 11.15–12.00 val.

Masiniai čiuožimo seansai:

 • 12.30–13.15 val.
 • 13.45–14.30 val.
 • 15.00–15.45 val.
 • 16.15–17.00 val.
 • 17.30–18.15 val.
 • 21.15–22.00 val.

Čiuožimo kaina:  vaikams – 5 €, suaugusiems – 7 €

Bilietai: kasoje prie Valdovų rūmų arba kakava.lt

Vakaro šou „Legenda. Vilniaus sapnas“

2023 m. gruodžio 2–30 d., kasdien: 

 • 18.45–19.30 val.
 • 20.00–20.45 val.

Vakaro šou kaina: vaikams – 13,56 €, suaugusiems – 16,56 €

Bilietai: kasoje prie Valdovų rūmų arba kakava.lt

Gruodžio 9 KALĖDINIS BĖGIMAS

Gruodžio 13–17 KALĖDINIS DIZAINO SKVERAS

Gruodžio 13–17 d. Vinco Kudirkos aikštėje po kelių metų pertraukos vilniečius ir miesto svečius susitikti kvies KALĖDINIS DIZAINO SKVERAS, kuriame apie 50 Lietuvos kūrėjų, menininkų ir dizainerių pristatys savo naujausius gaminius ir išskirtinių dovanų asortimentą.

Darbo laikas:

 • I–VI       11.00–19.00 val.
 •  VII        11.00–16.00 val.

Gruodžio 21 AKCIJA „MALTIEČIŲ SRIUBA”

Žiemos sezoną pasitikti jautriai ir rūpestingai – gruodžio 21 d., ketvirtadienį Vilniaus Katedros aikštėje kvies 18-oji paramos seneliams akcija –  „Maltiečių sriuba“. Jos šių metų šūkis – „Rūpestis, telpantis dubenėlyje“.

Nuo 17.00 val. greta Kalėdų miestelio ir Kalėdų eglės įsikurs sriubų miestelis, kurio lankytojai galės ne tik pasivaišinti skirtingų skonių sriubomis, bet ir susitikti su maltiečiais, kurie nuolat, ištisus metus rūpinasi 2320 senoliais 44 Lietuvos vietovėse, daugiau sužinoti apie maltiečių globotinius ir padaryti gerą darbą – aukoti.

Gruodžio 24 PIEMENĖLIŲ MIŠIOS

Gruodžio 28 UKRAINOS IR LIETUVOS VAIKŲ KALĖDOS

Švęsti Kalėdas kartu, dalytis palaikymu ir draugyste gruodžio 28 d. nuo 16.00 val.  Katedros aikštėje kvies Ukrainos ir Lietuvos vaikų Kalėdų šventė. Antrus metus vyksiančio renginio metu netruks geros nuotaikos ir šypsenų – koncertuos Lietuvos muzikos žvaigždės, vyks lietuvių ir ukrainiečių jaunųjų talentų pasirodymai, žaidimai, fotosesijos.

Kiekvienam į šventę atvykusiam vaikui iš Ukrainos bus įteikta saldi kalėdinė dovanėlė. Renginio metu savanoriai keps ir dalyvius vaišins karštomis spurgytėmis.

Gruodžio 31 – sausio 1 NAUJIEJI METAI

Sausio 6 TRYS KARALIAI

Daugiau informacijos https://www.kaledossostineje.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.