BlogasIšbandome

IMBIERINIS NAMELIS – JAU LAUKIA KALĖDŲ

2015-12-01 — Goda Leo1

main

BlogasIšbandome

IMBIERINIS NAMELIS – JAU LAUKIA KALĖDŲ

2015-12-01 — Goda Leo1

Pirmoji Nykštukų užduotis – pastatyti imbierinį (arba kitaip – meduolinį) namelį. Užduotis mes uoliai vykdome, todėl surengėme tikras architektūros dirbtuves ir į statybas sukvietėme artimiausius draugus. Juk kartu terliotis baltu glajum ir dalintis saldainius – daug smagiau!

Jau kelerius metus iš eilės perku šias “Annas” namelių formas, jų randu RIMI (bet ne visose) parduotuvėse. Esu vienais metais kepusi, bet po keturių valandų prie orkaitės praeina bet koks noras puošti, todėl daug paprasčiau – naudotis “paruoštukais”. “Annas” sausainiai tikrai labai skanūs. Praėjusiais metais namelių radome “Tiger” parduotuvėje, o šiemet – tikrai jų atsivežė IKEA. Na, blogiausiu atveju yra “Gaidelis” 🙂

 

Annas imbierinis namelis

 

Kaip organizuojamos masinės statybos? Vienais metais kviečiame visus atsinešti savų skanėstų, šiemet – visko nupirkau visiems, nes niekas neturėjo laiko rūpintis.

Namelius lipdome karamele, o baltymų glajų naudojame tik saldainių priklijavimui ir puošybai. Karamelė tvirtesnė ir greičiau džiūsta – viens du ir prilipdai, tik tuo rūpintis turi tėvai 🙂


IMG_3949

IMG_3946

IMG_3947

Meduolinis namelis

Mečiau norą vaikams aiškinti, kaip gražiau, geriau, tvarkingiau ar stilingiau. Tai vaikų namas ir kaip draugės dukra pasakė – “Svarbiausia – turi būti skanu”. Juk nevalgysi paskui vieno sausainio 🙂 Todėl visko yra DAUG.

Nameliai lauks Kalėdų – o tuomet bus po truputį iki Naujųjų sunaikinami. Pirmiausia – saldainiai, vėliau – sausainis, o vėliau pirštu gramdomas sudžiūvęs glajus.

RECEPTAS

Namelio statybai reikalingas kepintas cukrus, toks, iš kurio vaikystėje gamindavote Gaidelio saldainius. Į keptuvę ar kitą indą įpilkite pusę puodelio cukraus ir šildykite ant vidutinės ugnies. Kiti įpila pora šauktų vandens, bet man puikiai sekasi ir be to. Aš namelį sulipdau netoli kaitlentės – cukrus išsilydo, tuomet karštį pamažinu iki minimumo, nes išjungus – karamele iškart kietėja.

Statymo procesas: vieną detalės galą pamirkau į karamelę ir jungiu prie kito, taip, kol visus sustatau. Statome ant lentelės, kurią apdengiame folija. Pirma lipdosi keturios sienos, tuomet stogas ir kaminas.

GLAJUS: iš tokio kepu morengus, puošiu tortus. Mano skaičiavimas paprastas – kiek baltymų, tiek šimtų gramų cukraus PUDROS (cukraus kristalai nespėja ištirpti) ir plaku kokį dešimt minučių, kol masė tampa labai labai standi. Tuomet glajų pilu į konditerinį švirkštą ar prakirptą maišelį.

Ar viskas aišku?

Pabandykit, tikrai labai smagi pramoga!

IMG_3950

Vienas komentaras

  • ieva

    2015-12-02 09:42

    Labai gražu, į vieną namelį sliekai per langus lipa, o kitas, tik su meile pro duris. Gražu!

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.