Knygos

Gal gali pamėginti skaityti pats? Arba bandymai su skiemenuotomis pasakomis

2019-01-10 — Laura Bernotaite0

main

Knygos

Gal gali pamėginti skaityti pats? Arba bandymai su skiemenuotomis pasakomis

2019-01-10 — Laura Bernotaite0

Ne paslaptis, kad vaikiškų knygų skaitymas vaikams kažkuriuo momentu tampa tikru darbu, nes 5-erių metų žmogus jau turi savo nuomonę ir daug mieliau renkasi futbolininkų biografijas nei mamai patinkančius A. Lindgren kūrinius… Man skaityti vaikams labai patinka, tačiau kai reik pakartotinai skaityt Messi tam tikrų gyvenimo etapų aprašymus 5-tą kartą iš eilės, atsiranda noras pamokyti vaikį skaityti patį.

 

Todėl mane suvilioja „Baltų lankų” leidyklos skiemenuotų pasakų serija. Knygelėse pasakos pateikiamos su žaismingomis iliustracijomis. Vienas Mantas skaityti nesiruošia, pasikviečia draugą Saulių, na, o mažoji sesė įsitaiso šalia.

Pirmiausia mėginame ieškoti „pažįstamų” raidžių – sekasi puikiai, nes visas tekstas didžiosiomis raidėmis. Kadangi mokymasis – tai ilgas procesas, pažangą ir vaikų pastabas pavyks aprašyti manau po pusmečio. Taip pat pastebėjau, kad raidžių berniukams buvo smagiau ieškoti knygų apie futbolininkus antraštėse…turbūt nuo futbolo niekur nepabėgsim ir besimokydami skaityti…

Man užkliuvo, kad tekstai gana ilgi, juose daug sudėtingų žodžių, kuriuos skaitydama strigo ir 9-erių Vakarė, labiau skirta pirmokėliams, kurie jau susipažinę su raidėmis.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.