Blogas

Dovanos krikštynoms: patarimai krikštatėviams, tėvams ir seneliams

2023-05-17 — Goda Leo0

main

Blogas

Dovanos krikštynoms: patarimai krikštatėviams, tėvams ir seneliams

2023-05-17 — Goda Leo0

Nors šventės organizuojamos ištisus metus, niekas nepaneigs, kad pavasarį šylant orams smarkiai auga ir asmeninių švenčių skaičius. Vienos iš dažniausių yra krikštynos, kupinos ne tik švelnumo, meilės, vaikų juoko, bet ir sakralinių simbolių bei mielų, įsimintinų dovanėlių. Tiek krikštatėviai, tiek seneliai bei kiti šventės svečiai pakviesti į krikštynas ima sukti galvą, ką padovanoti krikštynų proga. Ne paslaptis, jog dominuoja įvairūs papuošalai ir panašios dovanos, kurios ilgalaikėje perspektyvoje nepraranda prasmės, lieka kaip prisiminimas ir neretai turi simbolinę, religinę prasmę.

Tad juvelyrikos namų „Fashion Gold“ įkūrėja Julija Gerlich dalijasi, ką galite padovanoti krikštynoms, jei renkate dovaną mergaitei arba berniukui.

 

Dovanos krikštynoms mergaitei

Ką dovanoti krikštynoms mergaitei? Ypač populiaru dovanoti papuošalus, pavyzdžiui, grandinėles su pakabuku, taip pat apyrankes, kurias jos galės nešioti kiek ūgtelėjusios. Štai ką galite pasirinkti iš mūsų asortimento, jei ieškote gražios, prasmingos ir ilgaamžės krikštynų dovanos mergaitei:

Raudono siūlo apyrankė

Raudono siūlo apyrankės jau kuris laikas yra ant populiarumo bangos, tai bus labai gera dovana krikštynoms mergaitei, jei ieškote kažko stilingo, tačiau drauge minimalistinio ir tiksiančio tiek jai esant vaiku, tiek ir paaugus. Raudono siūlo apyrankės su deimantu – subtili prabanga.

Siūlo apyrankės, tikima, pildo norus ir saugo nuo nužiūrėjimo, ką labai vertina mažus vaikučius auginantys tėveliai.

Mėlyno siūlo apyrankė

Laimę nešančio mėlyno siūlo apyrankės papuoštos mažu deimantu – tai absoliutus minimalizmas, kuris tobulai tiks įteikti vaikui. Nors mėlynos spalvos apyrankės dažniau pasirenkamos, kai reikia krikštynų dovanos berniukui, jas nevengiama įteikti ir mergaitėms, mat mėlyna spalva yra universali ir dera prie daugelio kitų spalvų.

Juodo siūlo apyrankė

Pirmiausia, juoda spalva šiame kontekste yra tikrai ne niūri – juodo siūlo apyrankės, tikima, saugo nuo nužiūrėjimo ir savo magija pritraukia laimę bei pildo norus, tad tai bus labai geras pasirinkimas dovanai krikštynoms. Mes siūlome juodos siūlo apyrankes su mažyčiais deimančiukais.

Auskarai su deimantais

Deimantai yra prabanga ir padovanoti neabejotinai ilgus metus saugos savo vertę. Jei ieškote dovanos mergaitei krikštynų proga, idealiai tiks auskarai su deimantais. Jei dovanos gavėja turi pradurtas ausytes, tuomet rinkitės šį tą, kas tiktų jai pagal amžių.

Kitas variantas – auskariukai ateičiai. Mūsų pasiūloje rasite platų pasirinkimą pagal dizainą, pavyzdžiui, angelo sparnelių formos, pėdučių formos, širdelės, gėlytės ar kitokios.

Pakabukai su deimantais

Kitas populiarus variantas – kaklo pakabukai su deimantais. Jų pasirinkimas mūsų pasiūloje taip pat labai platus. Bene populiariausi krikštynoms yra: kryžiukai, raidės, angeliukai. Kryžiukai ir angeliukai turi sakralinę prasmę, todėl idealiai tiks, kai priimamas Krikšto sakramentas. Raidelės ne mažiau populiarios – paprastai pasirenkama vardo arba krikšto vardo pirmoji raidė.

Grandinėlė su pakabuku

Galite rinktis ir grandinėlės bei pakabuko duetą. Mėgiamas variantas – auksinė grandinėlė su deimantiniu pakabuku. Pastarasis gali būti klasikinės apvalios ar panašios formos – toks kaklo papuošalas tiks, nepriklausomai nuo amžiaus, o taip pat pakabukas gali būti kryželio, angeliuko, širdelės, dobilo ar kitos formos. Tiesa, nebūtinai auksinės krikštynų dovanos turi būti – jei norite kažko pigiau, labai dailiai atrodys ir sidabrinis ar paauksuotas papuošalas mergaitei. O deimantus gali pakeisti, pavyzdžiui, cirkonis, kurio kaina gerokai mažesnė.

Brangakmeniai

Mergaitei krikštynų proga labai tinkama dovana būtų ir brangakmenis, pavyzdžiui, deimantas ar briliantas. Dovana atrodys labai solidžiai, o paaugusi dovanos gavėja, jei norės, galės pasigaminti ypatingą papuošalą, kurį padabins tuo akmenuku.

Galime pastebėti, jog siūlo apyrankės turi savybę, kad lengvai galima reguliuoti jų dydį, todėl tai aksesuaras, kuris tiks įvairaus amžiaus mergaitei, taigi dovana gyvens ilgą gyvenimą. Taip pat deimantai siūlo apyrankėse gali būti įstatyti į raudono, geltono ar balto aukso apsodus – pasirinkite, kuris variantas jums patraukliausias.

Ką dovanoti berniukui krikštynų proga?

Kaip jau minėjome, krikštynų dovanų idėjos paprastai sukasi apie papuošalus, kurie turės vertę net ir po daugelio metų, bus ilgaamžė bei prasminga dovana. Dažnas galvoja, kad tokia dovana labiau tinka mergaitei, tačiau papuošalų kategorijoje yra labai daug variantų, kurie bus tobulas sprendimas ir tada, kai svarstote, ką dovanoti krikštynoms berniukui. Štai kelios dovanų idėjos krikštynoms:

Raudono siūlo apyrankė

Populiariosios siūlo apyrankės yra tas aksesuaras, kuris puikiai tinka ir berniukams. Jei norite šio to ryškaus, raudono siūlo apyrankė, kaip dovana berniukui krikštynų proga, labai tiks. Rinkitės su deimančiuku – subtilu, minimalistiška ir drauge estetiška.

Mėlyno siūlo apyrankė

Siūlo apyrankių turime ir mėlynos spalvos, kuri berniukams ne tik tinka, bet ir patinka. Mėlyna spalva tamsi, todėl bus ir praktiška, ir atrodys labai dailiai. Tokios siūlo apyrankės tiks tiek mažiems berniukams, tiek ūgtelėjusiems, tiek ir paaugliams ar jau suaugus. Juo labiau jei mėlynam siūlui draugiją palaikys deimantas, įsodintas į auksinį apsodą.

Juodo siūlo apyrankė

Solidus ir labai dailiai atrodantis yra juodos spalvos ir deimanto tandemas. Primename, jog siūlo apyrankės, teigiama,  nešą laimę, gali prisidėti prie norų išsipildymo, o svarbiausia – saugo nuo nužiūrėjimo, todėl tai bus labai taikli krikšto dovana.

Pakabukai kryžiukai

Auksiniai, sidabriniai pakabukai kryžiukai labai dažna dovana krikštynoms. Tai sakralinis simbolis, kuris itin tinka dovanoti ką tik priėmusiam Krikšto sakramentą. Mūsų šioje prekių kategorijoje rasite labiau berniukams tinkančius pakabukus kryželius, kurių dizainas kiek skiriasi nuo tų, kurie labiau tinka mergaitėms.

Žinoma, jei kiekvienas svečias dovanos krikštynų proga kryželius, tai irgi bus nei šis, nei tas, todėl tokią dovana labiau paliekama artimiausiems – ją rinkitės, jei ieškote dovanos krikštynų proga nuo krikštatėvių.

Kiti pakabukai

Raidės. Auksinis ar paauksuotas pakabukas bus ilgaamžis, nes tiks ir vaikui, ir jau suaugusiam. Paprastai kaip dovana krikštynų proga pasirenkama pirmoji vaiko vardo arba krikšto vardo raidė.

Pakabukai angeliukai. Tai labai tinkamas variantas tiek mergaitėms, tiek berniukams. Mūsų pasiūloje galite rinktis pakabukus pilno angelo formos, taip pat žavingai atrodo angelo sparno formos pakabukai.

Grandinėlės su pakabuku

Auksinės, sidabrinės, paauksuotos grandinėlės su kryželio, angeliuko, širdelės ar kitos formos pakabuku puikiai tiks ir berniukams. Toks aksesuaras gali tapti sėkmę nešančiu talismanu.

Brangakmeniai

Kaip ir dovana mergaitėms, berniukams krikštynoms taip pat galima įteikti deimantą ar briliantą – solidi, bet drauge subtili ir prabanga alsuojanti dovana. Akmenuką vėliau galima būtų inkrustuoti į papuošalą ar kitą aksesuarą: žiedą, sąsagas, laikrodį ar kt.

Sąsagos

Tai labai graži dovana berniukui per krikštynas. Galite rinktis sidabrines ar auksines, paprastas arba su briliantais. Dar vienas variantas – ant sąsagų išgraviruoti krikštynų datą ar kitą simbolišką užrašą.

Krikštynų dovanos nuo krikštatėvių

Jei gavote tokią garbę ir esate pakviesti būti krikšto tėvais, tai greičiausiai nerimą kelia klausimas, ką dovanoti krikštynoms. O pasirinkimas labai platus: pradedant žaislais, drabužiais, knygomis ir baigiant bene populiariausiais pasirinkimais – įvairiais papuošalais, pavyzdžiui, pakabukais, auskarais, apyrankėmis, grandinėlėmis ir pan.

Dovanų gausoje dominuoja kryželiai –auksiniai ar sidabriniai, paauksuoti. Tačiau ne visi krikštatėviai žino, kad kryželį per krikštynas krikštijamam  vaikui gali padovanoti tik jie, tad kodėl nepasinaudojus tokia išskirtine galimybe? Kryželis – tikėjimo ir meilės simbolis, tad bus idealus pasirinkimas, kai norite prasmingų krikštynų dovanų.

Kryželis tiks, jei reikalinga išliekamąją vertę turinti krikštynų dovana tiek berniukui, tiek mergaitei. Galite įteikti tik pakabuką arba grandinėlę su pakabuku. Priklausomai nuo finansinių galimybių, galite rinktis kryželį ir su akmenuku, pavyzdžiui, kad ir mažyčiu briliantu – toks papuošalas atrodys labai įspūdingai, tačiau žavės ir subtilumu bei minimalizmu.

Taip pat nuo krikštatėvių puiki dovana bus sidabrinis šaukštelis. Apskritai išliekamąją vertę turintys sidabro dirbiniai: tiek juvelyrika, tiek šaukšteliai ar kiti panašūs, yra labai tinkama krikštynų dovana. Šaunus sprendimas būtų ir šį tą išgraviruoti – tai bus išskirtinė dovana mažyliui nuo krikšto tėvų, kuri ir po daugelio metų savo užrašu ar kitu simboliu primins šią iškilią progą.

Ką dovanoti anūkui krikštynų proga?

Seneliai irgi atlieka ne mažiau reikšmingą vaidmenį per krikštynas. Natūralu, jog anūkui krikštynų proga seneliai nori irgi įteikti šį tą prasmingo, ilgaamžio, paliksiančio prisiminimą. Tad puikiai tiks sidabrinis šaukštelis, dar geriau, jei jis bus graviruotas.

Labai gera krikštynų dovanų idėja bus sidabro ar aukso pakabukas, grandinėlė su pakabuku.

Neretai seneliai, jei yra tikintys, per krikštynas anūkui dovanoja kryželį. Puiku, jei jis bus pašventintas. Dar tiktų ir rožančius.

Dovanos krikštatėviams

Krikštynų dovanos atitenka ne tik krikštijamam vaikui – vis labiau populiarėja tendencija, kai krikšto dukra ar krikšto sūnus šia proga įteikia simbolinę dovanėlę ir krikšto tėvams.

Priklausomai nuo finansinių galimybių ir šventės masto galite įteikti po dailų raktų pakabuką, suvenyrą, angeliuko statulėlę, augaliuką vazonėlyje, graviruotą medinį stalo padėkliuką, kuklų brangakmenį ar kt.

Krikštynų dovanos krikšto tėvams gali būti ir skirtingos. Dovanos krikšto mamai gali būti sidabro grandinėlė, brangakmenis, plaukų aksesuaras, siūlo apyrankė ir pan. Dovanos krikšto tėčiui taip pat gali būti siūlo apyrankė, sidabrinės sąsagos, pakabukas-plokštelė su išgraviruotu užrašu ar pan.

Jei domina prasminga, graži ir solidi dovana krikštynų proga berniukui ar estetiška ir daili krikštynų dovana mergaitei, siūlome pasižvalgyti po mūsų pasiūlą – rasite daug labai skirtingų variantų.

Išliekamąją vertę ir gražų prisiminimą turinčios dovanos, jei esate svečias

Jei į Krikšto sakramento suteikimo šventę esate pakviesti kaip svečias, tai nereiškia, kad nereikia skrupulingai apgalvoti, kokią krikštynų dovaną įteikti. Svečiams rekomenduojama pasižvalgyti ne tik po aukso bei sidabro dirbinius, bet ir kur kas kuklesnius dovanų variantus.

Štai kelios idėjos, kurios galbūt tiks jums arba padės sugalvoti kitą krikštynų dovanos variantą.

Nuotraukų albumas. Kai kuriems nuotraukų albumas, kaip dovana, gali pasirodyti gana banalus variantas, bet jei išrinksite stilingą, susijusį su krikštynų tematika, galbūt kažką išgraviruosite, tai albumas taps išskirtinis.

Jei biudžetas leidžia, albumą nuotraukoms galite įteikti kartu su kukliu sidabro papuošaliuku, pavyzdžiui, grandinėle, auskariukais ar populiariąja siūlo apyranke.

Sidabrinis šaukštelis. Puiki dovana šventės „kaltininkui“ bus ir sidabro šaukštelis. Bet geriau įsitikinti, kad jo nedovanos seneliai ar krikšto tėvai. Jei šis variantas jums tiktų, gražu būtų šį tą išgraviruoti: krikštynų datą, krikštijamo vaiko vardą ar krikšto vardą, krikštynų vietą, galbūt angeliuko ar kitokį simbolį – pasirinkimų spektras platus.

Fotosesija. Nuotraukų niekada nebus per daug, tiesa? Ypač kai vaikutis taip sparčiai auga, juk tėvams norisi užfiksuoti tiek daug jo gyvenimo akimirkų. O gražios, kokybiškos, profesionalios nuotraukos visuomet džiugina – jos nugula ne tik į apčiuomiamus ar skaitmeninius nuotraukų albumus, bet ir būna įrėmintos, perpieštos ant drobės ar panašiai. Todėl krikštynų proga įteikite tėvams ir mažyliui kuponą šeimos fotosesijai.

Krikšto dėžutė. Šiuo atveju akcentas yra pati dėžutė, kuri liks tėvams ir paskui vaikui kaip prisiminimas. Tokia dėžutė gali būti puošta dekupažo technika, tapyta, išraižyta ar dekoruota kitu būdu. Joje tėveliai galės laikyti su krikštynomis susijusią atributiką, pavyzdžiui, krikšto rūbelį, krikšto žvakę ir kt.

Kad nedovanotumėte dėžutės tuščios, į vidų įdėkite gražų palinkėjimą ir smulkią dovanėlę – puikiai tiktų nebrangus sidabro juvelyrinis dirbinys.

Žaislai. Nors dabar svečiai jau dažniau vengia krikštynoms dovanoti žaislus, tačiau jei rasite kažką išskirtinio, originalaus, ilgaamžio, turinčio išliekamąją vertę ir drauge smagaus, mažyliui tai bus šauni dovana.

Beje, žaislai šiandien tokie įvairūs, todėl nereikia apsiriboti dulkes rinkti mėgstančiais minkštais žaislais ir panašiai, nes rinkoje yra daugybė puikių lavinamųjų žaislų. Taip pat labai tiktų rankų darbo žaislai, kurie nėra masinės gamybos, o tikrai išskirtiniai, galbūt net būtų sukurti būtent šiam vaikučiui.

Knygos. Knygos bet kokia proga yra puiki ir išliekamąją vertę turinti dovana. Bet jei krikštijamas mažylis, knygos savo vertės nepraras iki tada, kol jis pats gebės jas skaityti. Puikus variantas dovanoti būtų vaikams skirta Biblija ar knygelės apie tikėjimą, Dievą, vertybes, tiktų ir pasakų knyga ar pan.

Šis tas mielo. krikštynų dovanų maišelyjė ar dėžutėje gali atsidurti ir minkštutėlis, aukštos kokybės pledas, rankšluostis su gobtuvu, vaikiškas chalatas, vokelis į vežimėlį ir pan. Mielos, jaukios, aukštos kokybės tekstilės dovanos tikrai tinka dovanoti mažyliui.

Dėžutės atminimui. Yra specialios dėžutės, skirtos išsaugoti pirmajam iškritusiam dantukui, nukirptai plaukų sruogai ir pan. Tai bus labai daili krikštynų dovana, jei ieškote kažko simboliško, už nedidelę kainą, tačiau tokio, kas bus ir praktiška, ir liks prisiminimu.

Krikštynų dovaną galite įteikti ir tėvams

Tikrai neteigiame, kad kiekvienas svečias turi nešti dovaną ne tik krikštijamam vaikui, bet ir tėvams. Tačiau jei norite kažką įteikti ir tėveliams, gėlės būtų labai gražus pasirinkimas.

Jei esate krikšto tėvai arba vaiko seneliai, tuomet tėveliams galite padovanoti ir kažką daugiau, pavyzdžiui, po dailų sidabro papuošaliuką, po kuklų brangakmenį, taip pat tiktų ir poros fotosesija arba savaitgalis dviems, kad turėdami vaikutį nepamirštų skirti laiko ir vienas kitam.

Tačiau akcentuojame, jog įteikti kažką tėvams tikrai nėra būtinybė. Todėl jei finansinė situacija ne visai leidžia, drąsiai keliaukite į šventę tik su dovana vaikučiui.

Kodėl krikštynoms tokie populiarūs sidabro dirbiniai?

Tikriausiai pastebėjote, jog tarp krikštynų dovanų idėjų yra labai daug sidabro dirbinių, pavyzdžiui, papuošalai, šaukšteliai ir pan. Pirmiausia, tai verta pastebėti, jog sidabras paprastai nesukelia jokių alerginių reakcijų, tad idealiai tinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Kitas aspektas, sidabras gana lengvai prižiūrimas. Dar būtina paminėti jo išvaizdą – sidabriniai papuošalai ar kiti dirbiniai atrodo labai elegantiškai, stilingai. O kur dar itin patraukli sidabro kaina!

Pabaigai norime pasakyti, kad krikštynų visgi nereikėtų paversti varžytuvėmis, kas įteiks didesnę, brangesnę, įspūdingesnę dovaną. Tai sakralinė šventė, kurios tikslas yra visai ne dovanų kaina ir įspūdis. Dovana turi būti skirta vaikui, puiku, jei ji bus prasminga, simboliška, galbūt taps sėkmę nešančiu talismanu, visą gyvenimą vaikui primins apie šią šventę. Taip pat nepriklausomai nuo to, ar esate krikšto mama, krikšto tėtis, vaiko seneliai ar paprastai svečiai, dovanos turi atitikti jūsų finansines galimybes, tad nepirkite tokios, kuri pernelyg „nuskriaus“ jūsų piniginę.

www.fashiongold.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.