BlogasKiti miestaiRenginiai

Dalelė Kinijos – žibintų šou Pakruojo dvare

2018-12-04 — Goda Leo0

main

BlogasKiti miestaiRenginiai

Dalelė Kinijos – žibintų šou Pakruojo dvare

2018-12-04 — Goda Leo0

Kažkaip pamąsčiau, kaip viskas keičiasi – nebereikia keliauti į užsienius, kad sudalyvautum pasaulinio garso žvaigždės koncerte, pasivaikščiotum tikram kalėdiniam miestelyje ar pajustum kitos kultūros dvasią čia pat, Lietuvoje. Tokios mintys aplankė po savaitgalio Pakruojo dvare, kur nuo lapkričio pabaigos iki sausio 6 d. įsikūrė šviesos festivalis „Didieji Kinijos žibintai”.

Kas tai?

Didžiulėje dvaro teritorijoje menininkai iš Kinijos sukūrė milžiniškas šviesos skulptūras, kurios stebina savo išmoningumu ir ryškiomis spalvomis. Čia vaikštant sutiksi pingvinus, pamatysi saldainių trobelę, pasakų personažus ar ežero saloje kvarkiančią didžiulę varlę. Visur jaučiama rytietiška kultūra – tiek skulptūrų stilistika, tiek jų ryškiomis spalvomis. Didžiausias skulptūrų parko akcentas – gigantiškas, net 40 metrų ilgio galvą sukiojantis drakonas. Net eilutė nusidriekė norinčių prie jo nusifotografuoti.

 

Specialiai nededu visų skulptūrų, nes tikrasis įspūdis – jas pamačius gyvai, priėjus iš arčiau. O kai pasnigs, ir rudeninius lapus uždengs sniegas, vaizdas turėtų būti dvigubai gražesnis.

Kokia programa?

Didžiausias smagumas visai šeimai, kad tai ne tik skulptūros į kurias gali dairytis, bet laukia ir pilna programa: vis eini, atrandi, žiūri, klausai, darai…

Mes į Pakruojo dvarą šeštadienį atvykome vieni pirmųjų, dar prieš 14 val., ramiai įsikūrėme rūmų viešbutyje baronaičių kambaryje ir išėjome pasivaikščioti. Visi dar tik kūrėsi, o pramogauti smagiausia buvo dvaro kertelėse, kur savo paslaptimis dalinosi įvairiausi dvare dirbę specialistai. Su vilnos vėlėja išsiaiškinome, kaip karšiama vilna, pas bitininkę paragavome, bičių duonelės, arklidėse paglostėme gražuolius žirgus, aptiekorinėje paklausėme ką porina vaistininkas, parfumerinėje nosis kuteno gardžiausi kvapai. Žodžiu, kur tik eisi vis tave kalbina, rodo, pasakoja. Pakruojo dvaras save pristato, kaip gyvąjį muziejų, tai būtent toks jis ir yra, viskas gyva, tikra ir, rodos, dvaro gyvenimas verda dar visu tempu.

16 val., kai jau dangų gaubė prietemos, užsižiebė žibintai ir nutvisko visas parkas. Toks jausmas, lyg būtum atsidūręs stebuklų karalystėje. Atidarymo proga aplink aikštę apskriejo šviečiantis drakonas, suskambo būgnai ir prasidėjo pramogos. Palapinėse buvo galima įsigyti kiniškų suvenyrų, o Rytų skonių salėje paragauti kiniškų gardėsiu. Būtent šioje salėje triskart per vakarą vyko geišų pasirodymas, o vaikai su nekantrumu laukė lauko scenoje vykstančio „Pelenės” spektaklio. Mūsų nuostabai jį pagyvino kinų artistų šou – vienas jų šoko taip mikliai keisdamas kaukes, kad nepavykdavo užfiksuoti momento, kaip jis tai daro, kitas rodė triukus.

Na, o didžiausio susižavėjimo sulaukė jau saldainių namelyje įsikūręs Kalėdų senelis, kuris kalbino kiekvieną, kvietė nusifotografuoti ir dalino saldainius. Pirmasis šiais metais!

Kelionės planas

Mes, kaip minėjau, į festivalį vykome su nakvyne. Ir jei tik turite tokią galimybę – būtinai rekomenduoju, nes labai gera kai po mirgančių žibintų, daugybės įspūdžių, nesuskaičiuojamai suvalgytų meduolių ir nueitų 14 tūkstančių žingsnelių galima pailsėti, kaip baronams, o kitą rytą mėgautis ilgais šeimos pusryčiais.

Jeigu ir be nakvynės – pramogas planuokite antroje dienos pusėje, nes kuo tamsyn, tuo viskas gražyn. Nepamirškite šiltos aprangos – mes šią problemą išsprendėme išsitraukę slidinėjimo kostiumus.

Būkite aktyvūs – visur kiškite nosį, klausikite, dalyvaukite, nes taip patirsite visas įdomybes.

Skirkite laiko kiekvienai skulptūrai. Čia gal tik pavadinimas skulptūra, o išties kiekvienas objektas yra didžiulė šviesos instaliacija, kurią sudaro ne po vieną objektą. Panagrinėkite, pakalbėkite, aptarkite su vaikais ir ką pandos valgo, ir kur flamingai gyvena.

Kaip visad sakau, 3P taisyklė – planuokite, pasiruoškite ir pramogaukite! Daugiau informacijos http://pakruojo-dvaras.lt/

Mūsų trumpi šeimos įspūdžiai trumpame, bet linksmame video

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.