IšbandomeLankytinos vietosLietuvoje

„CurioCity“ – muziejus ar žaidimų aikštelė?

2017-07-04 — Goda Leo0

main

IšbandomeLankytinos vietosLietuvoje

„CurioCity“ – muziejus ar žaidimų aikštelė?

2017-07-04 — Goda Leo0

Kaskart keliaudama užsienyje su vaikais ieškau įdomių edukacinių centrų, mokslo muziejų, kur vaikai pažindinami su mokslu per žaidimą ir patyrimus. Todėl labai išgirdusi apie „CurioCity“ miesto, smalsiems vaikams, atidarymą atsidusau – pagaliau tai turėsime ir čia, Lietuvoje.

KUR

Patogioje vietoje visiems Lietuvos vaikams – Kaune, prekybos centro „Mega“ antrame aukšte.

 

PRAKTINĖ INFORMACIJA

Veikia, kaip ir prekybos centras kiekvieną dieną nuo 10 iki 21 valandos.

Apsilankymo kaina priklauso nuo to, ar lankysitės darbo dienomis, ar savaitgaliais, kokio amžiaus vaikai. Taip pat pigiau apsilankyti iki 16 val.

Pigiausias valandinis apsilankymas – 2,5 Eur

Brangiausiai – 6 Eur.

Suaugusiems apsilankymas 2 Eur. Vaikai nuo šešerių gali lankytis vieni. Kitu atveju suaugę taip pat turi įsigyti bilietą. Taikomos nuolaidos didelėms šeimoms ir grupėms.

Svarbu: nepamirškite kojinaičių arba jas galėsite įsigyti kasoje.

Galima nusipirkti užkandžių, o vanduo – nemokamai.

KĄ TEN NUVEIKTI?

„CurioCity“ tai didžiausias edukacinis pramogų centras vaikams Baltijos šalyse. Su tuo sutikti paprasta – atrodo eini eini, skaitai, bandai, žaidi, o pramogos vis nesibaigia. Net ir pakankamai paviršutiniškai „prabėgant“ per visas erdves neužteks valandos. O po dviejų prireiks poilsio pertraukėlės, kad atsirastų jėgų naujam ratui.

Apsilankymas sužavi nuo pirmųjų žingsnių – visi lankytojai gauna elektronines apyrankes, yra automatinis įėjimas, o atėjus atsiimti vaikučio (jeigu jis buvo vienas) jį pakvies per garsiakalbius. Prieš įėjimą teks pasirašyti sutikimo lapus, kad atsakote už vaiką, persirengimo spintelėse palikti batus, viršutinius drabužius ir… pirmyn į pramogas!

Edukacinio centro erdvės suskirstytos tematiškai ir labai gražiai susilieja į vieną.

Pirmoji erdvė skirta mažyliams iki trejų.

CurioCity mažyliams

Specialiai jiems padaryti nedidelė čiuožynė, burbuliukų baseinas, edukaciniai mediniai žaislai yra vienoje erdvėje, kuri užsidaro mediniais varteliais. Tikrai smagi vieta mažyliams. Tiesa, asistentai ne visad nusaugo, kad ją aplenktų paaugę vaikai, besitaikantys padaryti salto į burbuliukų baseiną, kuriame tuo metu su pasauliu pažindinasi koks metinukas pyplys.

Šalia kulinarijos studijos (ši veikia pagal užsakymą) yra 3-5mečių svajonių virtuvėlių-parduotuvių-kavinių erdvė. Čia galima kepti, virti, vaišinti mamas, sverti ir žaisti kitus vaikų mėgstamus rolių žaidimus. Einam toliau? Ganosi karvytės, arkliukai, vištos deda kiaušinius.

IMG_3901_Fotor

IMG_3891_Fotor

IMG_3896

Ar žinai, kaip skiriasi karvių spalvos? Ką valgo avytė? Kokių būna kiaušinių? Puiki pažintis šiuolaikiniams asfalto vaikams su kaimišku gyvenimu.

Žengiam toliau ir centro turinys „protingėja“ – dabar pats laikas susipažinti su žmogaus kūnu.

IMG_3906_Fotor

IMG_3903_Fotor

IMG_3907_Fotor

Didžiausio vaikų susidomėjimo sulaukia diiiiidžiulė nosis, ausis, akis. Ne tik paaiškinta, kaip veikia šie organai, bet ir praktiškai galima pačiupinėti nosies plaukus, milžiniškų ausų krapštuku išvalyti ausis. Žinoma, o kur kūnas, ten ir gydytojai. Vaikai gali pasimatuoti baltus chalatus, patikrinti draugui regėjimą, pasverti kūdikėlį ir susipažinti, kaip atrodo lūžę kaulai, įtvarai. Šalia stovi greitosios pagalbos automobilis, kuriame mano merginos mamai ir elektros šoką darė, ir lašinę statė. Ufff… 😀

IMG_3911_Fotor

IMG_3916

IMG_3914

IMG_3919

IMG_3902

Kūno dalys, gydytojai, tuomet pagrindiniai organai – smulkiai aprašyta, kaip viskas veikia, vaikai kviečiami bandyti, palyginti, susipažinti.

Dar viena erdvė skirta garsų pažinimui, kita – spalvos, gamtai.Tikras mokslo muziejus patiems mažiausiems!

Stabtelime įrašų studiją, kur vaikai gali imituoti laidą, skaityti žinias ar įrašyti dainą.

Po mokslinių dalykų seka praktika – keliaujame į planetariumą, kur laukia ne tik planetų maketai, bet ir raketos modelis. O kai įsėdi į ją, tai būtinai reikia pakilti!

IMG_3936 (1)_Fotor

Kai galva pavargsta po atradimų galima nusileisti milžiniška čiuožyne, mokytis statyti namą, išmokti kasti žvyrą ekskavatoriumi ar nusileisti gaisrininkų stulpu. Labai patiko emocijų erdvė – vaikams pasakojama apie jausmus, o negatyvioms mintis galima užrašyti ir mesti į smulkintuvą!

IMG_3956 (1)_Fotor

IMG_3952 (1)_Fotor

IMG_3941 (1)

MANO VERTINIMAS

Kol neapsilankai, sunku suvokti kokio dydžio kvadratų ir TURINIO prasme yra šis „CurioCity“. Ir smagu tai, kad informacija pateikta ne tik įdomiai, bet ir labai skoningai.

Tikrai, kad ten eisime ir eisime, skaitysime, pažindinsimės. Gaila tik tai, kad tėvai į šią erdvę žiūri tik, kaip į žaidimų aikštelę. Vaikai patys tikrai nepasigilins, nepaskaitys užrašų, nepabandys aiškintis vienokių ar kitokių dalykų. Jie bėga, bando, kas pypsi, mirksi, ardosi, skamba… O tikrai verta sustoti prie KIEKVIENO objekto, skirti jam laiko, išsiaiškinti.

„CurioCity“ atsidarė gegužės pabaigoje, tad dabar nebuvo galimybių, bet labai labai viliuosi, kad šią erdvę išnaudos mokytojai – apsilankius čia su pradinukais galite ne vieną pamoką išmokti ne tik iš vadovėlių, bet ir praktiškai.

Daugiau informacijos: www.curiocity.lt

IMG_3976 (1)_Fotor

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.