Nemuno kilpų regioniniame parke Birštone baigti Škėvonių gūbrio pažintinio tako atnaujinimo darbai. Lankytojų patogumui ir saugumui pakeistos nusidėvėjusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, įrengtas naujas pažintinis takas, kurį papildo atokvėpio vietos, 10 m ilgio gūbrio maketas bei jau veikiantis lankytojų srautų skaičiuotuvas. Nuo šiol atodangą bus patogiau pasiekti pėsčiomis ar dviračiu ir gėrėtis kvapą gniaužiančia Nemuno kilpų panorama.
Škėvonių atodanga – ledynmečio pabaigoje susiformavęs gamtos paminklas, įtrauktas į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Atodanga ypač svarbi gamtamoksliniu požiūriu dėl išlikusios tarpledynmečio dūlėjimo plutos, todėl jos prieigos atnaujintos siekiant išsaugoti ir sudaryti palankias sąlygas keliautojams susipažinti su Škėvonių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu. Tai vienas patraukliausių Nemuno kilpų regioninio parko lankomų objektų.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Birštono savivaldybės iniciatyva dar pavasarį buvo pradėti Škėvonių gūbrio naujojo tako įrengimo darbai. Pakeistos stipriai nusidėvėjusios ir dalinai apirusios atodangos apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, kurie buvo praradę konstrukcinį stabilumą ir negalėjo užtikrinti lankytojų saugumo.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, bendradarbiaujant pasiekėme gražų rezultatą ir visuomenei galime pristatyti atnaujintą Škėvonių gūbrio taką Nemuno kilpų regioniniame parke. Birštone tai jau ne pirmas projektas, įgyvendintas 2014-2020 metų Europos Sąjungos investicijų lėšomis. Pažintį su Nemuno kilpų regioniniu parku kviečiame pradėti atnaujintame regioninio parko lankytojų centre, po to keliaujant promenada palei Nemuną užlipkite ant lankymui pritaikyto Vytauto kalno, nužingsniuokite iki aukščiausio Lietuvoje Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto ir tuomet aplankykite Škėvonių gūbrio taką.
„Čia atvykusius lankytojus pasitiks ir naujai įrengta atokvėpio vieta šalia automobilių parkavimo aikštelės, kurią puošia iš akmenų suformuota Nemuno kilpa-takas bei 10 m ilgio Škėvonių gūbrio maketas iš dirbtinio akmens. Jis pagamintas taip, kad lankytojai galėtų drąsiai jį liesti, tyrinėti ir susipažinti, kaip gūbrys atrodo sumažintame mastelyje.“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Škėvonių atodanga yra vertinga dėl skirtingų uolienų, galinčių atskleisti virš 100 tūkst. metų senumo kraštovaizdžio kūrimosi procesus. Tai puiki vieta pasigrožėti Nemuno ir jo pakrančių panorama. Daugiau nei pusę kilometro besidriekiantis atodangos skardis aukščiausioje vietoje siekia net 33 metrų aukštį. Siauriausioje vietoje gūbrio plotis yra mažiau nei 100 m, o plačiausioje – kiek daugiau kaip 400 m.
Pati atodanga geriausiai matoma plaukiant Nemunu, o gražiausias vaizdas – leidžiantis saulei, kuomet skirtingi uolienų sluoksniai nusidažo vaivorykštės spalvomis. Be to, artimiausiu metu planuojama nuo šlaito pašalinti krūmynus ir atidengti visą Nemuno panoramą, pilnai atsiveriančią nuo pažintinio tako.
Pažintiniame take pastatytos naujai įrengtos atokvėpio vietos bei radijo bangomis veikiantis lankytojų skaičiuotuvas, kuris registruoja įeinančių ir išeinančių žmonių srautą. Atnaujintas Škėvonių gūbrio takas jau veikia ir yra atviras lankytojams.