Lankytinos vietosLietuvoje

Anykščiuose atsidarė lajų takas

2015-08-09 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Anykščiuose atsidarė lajų takas

2015-08-09 — Goda Leo0

Lietuvos kurortai atgimsta po truputį. Pirmiausia, galvą iš smėlio iškišo Druskininkai ir taip pasikeitė, kad tapo puikia poilsio vieta. Tuomet eilė atėjo Birštonui, kuris pasinaudodamas Europos sąjungos lėšomis neatpažįstamai susitvarkė ir tapo patraukliausia vieta Lietuvoje šeimoms su vaikais. Na, o dabar iš gilaus miego judinasi Anykščiai. Pasistatė rogučių trasą, o pernai duris atvėrė “Vilnius SPA”, lyg švyturys nušviesdamas kelią tiems, kurie abejojo šio miestelio likimu. Rugpjūčio pradžioje duris (o gal tiksliau, laiptus) atvėrė unikalus Medžių lajų takas.

 

Lajų takas vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Toks takas yra vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje.

Labai džiaugiuosi, kad apžvalgos bokšte veikia keltuvas, kad Anykščių šileliu iš viršaus būtų patogu grožėtis visiems – ir neįgaliems lankytojams, ir mamoms su mažais vaikais, ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Takas prasideda netoli Puntuko akmens ir nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro ties medžių laja.

Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono.

Medžių lajų taką visi norintieji galės lankyti nemokamai, išskyrus atvejus, kai lankytojai pageidaus užsisakyti specialią pažintinę programą. Atvykstantiems į Anykščių regioninį parką bus siūloma įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Bilieto kaina penkioms dienoms viename nacionaliniame ar regioniniame parke – 1 euras.

VERTINIMAS: 5 out of 5 stars (5 / 5) draugiskas su vezimeliu

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.