RenginiaiVilnius

Ansamblio „Lietuva“ edukacija vaikams su kultūros pasu „Gedimino laiškas“

2023-04-24 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Ansamblio „Lietuva“ edukacija vaikams su kultūros pasu „Gedimino laiškas“

2023-04-24 — Goda Leo0

Ansamblis „Lietuva“ kviečia į smagią interaktyvią kelionę per kunigaikščio Gedimino laikų Vilnių!

Šiemet Lietuvoje nutiko istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Lygiai prieš tiek metų rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas sostinės pavadinimas. Ta proga valstybinis ansamblis „Lietuva“ pristato muzikinę-edukacinę pažintį su miestu, į kurį buvo sukviesta daugybė tautų – kurti, statyti, užsiimti amatais, įnešti čia savo kultūros.

 

Mažieji žiūrovai kartu su ansamblio atlikėjais leisis į nuotykių kupiną kelionę, kur išgirs Vilniaus įkūrimo legendą bei perskaitys Gedimino laišką, kviečiantį įvairių tautų, religijų ir profesijų žmones į mūsų Vilnių.

Šiandien Vilnius – drąsus, atviras ir pats daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje. Kad geriau jį pažintume, pasisvečiuosime pas Vilniuje įsikūrusius lietuvius, lenkus, žydus, ukrainiečius, karaimus, rusėnus bei kitas, nuo seno čia sugyvenančias tautines mažumas. Kartu žaisime, pokštausime, išgirsime dainų, pasimokysime jų papročių, naujų žodžių bei populiariausių šokių – Klumpakojo, Polonezo ar Kalinkos!

Lietuva visuomet garsėjo stipriais diplomatais – tokiais, kaip LDK kunigaikščiai: Gediminas, Kęstutis, Vytautas Didysis ir kt. Jie ne tik pritraukė į Lietuvą skirtingas tautas, bet ir suteikė galimybes išsaugoti savo identitetą taip, kaip saugome jį mes. Taip šimtmečiais sugyvename ir kartu kuriame mūsų valstybę.

Tikimės, kad edukacija sužadins vaikų smalsumą bei norą domėtis skirtingų tautų kultūromis. Į mokyklas vaikai parsineš edukacijos tęsinį – kryžiažodį, sudarytą iš edukacijoje girdėtos informacijos. Tokiu būdu mokytojai turės medžiagą klasėje tolesniam darbui ir smagiam prisiminimui.

Interaktyvi programa „Gedimino laiškas“ primena, kad turime kuo didžiuotis – gyva bei įkvepiančia šalies istorija. Tikime, kad jaunoji karta augs draugiška ir atvira visų tautų žmonėms, kaip ir kunigaikštis Gediminas.

Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Idėjos autorė ir programos kuratorė – Jurgita Kubilienė

Atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“

Data – Gegužės 11-23 d. 10 val. ir 12 val.

Vieta – Panerių g. 39, Vilnius

Renginio trukmė – 1 val.

Kaina mokiniui – 7 Eur.

Edukacija skirta pradinių klasių moksleiviams ir organizuojama tik klasėms / grupėms. Kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti ir apmokėti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4138

Informacija taip pat teikiama telefonu +370 677 00 691 arba el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.